کیفیت زندگی در کشور استونی بالا است، اما در عین حال بسیار مقرون به صرفه است. استونی از نظر آموزش و مهارت و تعادل کار و زندگی با توجه به شاخص جهانی بالاتر از حد متوسط ​​قرار گرفته است. تجارت در استونی فرصتی بی نظیر است که در این بخش راجع به آن صحبت خواهیم کرد. ویزای تجاری یکی از ویزاهای این کشور است که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است.

تجارت و اقتصاد کشور استونی

توسعه اقتصادی این کشور در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است به طوری که طبق رتبه بندی های نهادی مالی در رده کشورهای پیشرفته جای گرفته است. مردم این کشور وضعیت رفاهی خوبی دارند و این نشان دهنده وضعیت مطلوب در اقتصاد کشور است. برای کار کردن در استونی نیازی به دانستن زبان استونیایی ندارید و با زبان انگلیسی میتوان به مانند بقیه افراد کار کرد و همینطور استونیایی های به زبان انگلیسی مسلط هستند.

ویزای تجاری استونی

ویزا به معنای کسب اجازه ورود به خاک آن کشور است بنابراین اگر قصد سفر به استونی را دارید اقدامات لازم برای دریافت ویزا را آغاز کنید. شما نیز می توانید با تدارک دیدن یک سفر تجاری قابلیت های مد نظرتان را شناسایی کرده و اقدام به راه اندازی کسب و کار خود نمایید. سرمایه گذار خارجی در قوانین استونی باید به طور مستقیم حداقل 1،000،000 یورو را در استونی سرمایه گذاری کنی که طبق قوانین به عنوان سرمایه گذاری عمده از آن یاد می شود. این سرمایه گذاری باید تا زمانی که کارت اقامت موقت دارید به طور دائمی باشد در استونی باشد و در صورت خروج سرمایه پروسه سرمایه گذاری شما تمام شده و دیگر مجوز حضور در استونی را نخواهید داشت اما بعد از اقامت دائم تصمیم گیری با خود شما خواهد بود.

توجه داشته باشید که وقتی ویزای تجاری از نوع سرمایه گذاری استونی را داشته باشید حتما نباید که محل اقامتی در کشور استونی ثبت داشته باشید. اگر سرمایه گذار به کلیه شرایط و الزامات موجود عمل نماید ، بعد از ۵ سال اقامت دائم داده می شود. ثبت شرکت هم می تواند از راه های دریافت ویزای تجاری استونی می باشد، البته قبل از هر اقدامی باید زمینه فعالیت خود را انتخاب و سپس برای تحقق این امر اقدام نمایید.

با اخذ ویزای تجاری استونی از طریق ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار خود می توانید از مزایایی چون اجازه افتتاح حساب بانکی بین المللی، اخذ اقامت و مهاجرت دائمی برخوردار شوید. ویزای تجاری استونی به دو دسته ویزای ملی و ویزای شینگن تقسیم می شود که سفارت فنلاند قادر به صدور نوع شینگن است و فرد متقضی مزایای بسیاری را بدست خواهد آورد. با اخذ ویزای تجاری شینگن امکان سفر به همه کشورهای عضو شینگن را پیدا می کنید و در همین راستا امکان گسترش فعالیت های تجاری تان نیز فراهم می شود. در بخش بعد مراحل لازم برای دریافت این نوع ویزا را مورد بررسی قرار می دهیم.

مراحل اخذ روادید تجاری استونی

در این بخش مراحل لازم برای اخذ ویزای تجاری استونی را مورد بررسی قرار می دهیم. معمولا مراحل دریافت ویزاهای استونی روند مشابهی دارد. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری استونی، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و مرحله بعد اقدام برای تعیین وقت سفارت است که مجموعه ما می تواند شما را در همه مراحل پیش رو همراهی نماید تا نیازی به صرف زمان برای پیمودن مراحل نداشته باشید.

در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت استونی را کامل آماده کنید و همه آن ها را در یک پرونده قرار دهید. با فرا رسیدن روز مصاحبه در زمان تعیین وقت سفارت استونی به سفارت فنلاند مراجعه و پس از ارائه مدارک و مصاحبه، امور  مربوط به انگشت نگاری را نیز پشت سر بگذارید. پس از آن هزینه ویزای استونی را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری استونی

همانطور که می دانید ویزای تجاری استونی برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری استونی

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری استونی الزامی می باشد. دعوتنامه می تواند یکی از ضرورت های ویزای تجاری استونی باشد. این نوع دعوتنامه از طرف تجار، سرمایه گذاران و یا شرکت هایی که با آنها طرف قرارداد هستید ارسال می شود و وجود آن روند رسیدگی به درخواست تان را سریع تر خواهد کرد اما وجود آن دلیل قطعی صدور ویزای تجاری استونی نمی باشد.

هزینه دریافت ویزای تجاری استونی

برای دریافت ویزای استونی مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری استونی برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد. هزینه بررسی ویزای تجاری شما که با مدارک خود تحویل می دهید ۶۰ یورو  و به همراه ۳۵ یورو هزینه خدمات می باشد که باید پرداخت نمایید.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری استونی

تا دریافت نهایی ویزای تجاری استونی به 45 روز زمان نیاز دارید، البته این بازه زمانی می تواند بسته به شرایط فرد تغییر کند بنابراین حداقل از 3 ماه زودتر از سفرتان اقدامات لازم را برای دریافت ویزای استونی انجام داده و مراحل را به درستی پیگیری نمایید. افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند.

سفارت کشور استونی در ایران

مراحل تعیین وقت سفارت استونی باید در سفارت فنلاند واقع در تهران انجام شود، چراکه کشور استونی در ایران سفارت ندارد و این مسئولیت طبق یک توافق به سفارت فنلاند واگذار شده است. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که زمان لازم برای پیگیری امور دریافت ویزا و تعیین وقت سفارت را ندارید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید، ما شما را در این امر همراهی خواهیم کرد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *