رزرو وقــــــت

سفارت استونی

تماس رایگان برای مشاوره تخصصی :

کـارشـنـاسـان

امــــور ویــــزا و ســــــــفــــــــارت

خانم الوند

02141256422

آقای رحیمی

02141256422

خانم آتنا الوند

02141256422

در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.

از زبان مخاطبان

وقت سفارت

بشنوید

مخاطب 1

مخاطب 2

مخاطب 3

مخاطب 4

اطلاعات تماس با وقت سفارت

02141256422

 ایران – تهران – میرداماد. بازار بزرگ میرداماد طبقه دوم واحد 203
همه روزه - 9 صبح تا 5 عصر

وقت سفارت استونی

این پست برای کسب آگاهی از روش تعیین وقت سفارت استونی برای سفر به این کشور می باشد . ابتدا باید بدانید که کشور استونی از جمله کشورهای اروپایی پیشرفته می باشد که از لحاظ اقتصاد از رتبه خوبی برخوردار است و همه ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند . برای ورود به خاک استونی همچون دیگر کشورهای اروپایی باید  نیاز به تهیه ویزا دارید، برای صدور ویزا نیز باید نسبت به تعیین وقت سفارت استونی اقدام کنید. کشور استونی در کشور ایران سفارت خانه ندارد به همین علت باید از طریق سفارت حافظ منافع استونی اقدام به این تعیین وقت سفارت استونی و اخذ ویزا نمایید.

درباره استونی

کسب اطلاعات درباره استونی قبل از سفر به آن بسیار بر روی کیفیت سفر شما تاثیر خواهد داشت، استونی در قسمت شمالی قاره اروپا و در کنار دریای بلتیک قرار دارد، جمعیت کشور استونی 1300هزار نفر جمعیت داردکه بیشتر جمعیت در مرکز این کشور یعنی شهر تالین سکونت دارند. استونی که از جمله کشورهای داریا جمعیت اندک اروپایی است که عضو اتحادیه اروپاست بنابراین به تابعیت از آن واحد پول آن یورو و زبان مردم ان استونیاییمی باشد. مردم این کشور از نژاد استونیایی و درصدی از آن ها از نژاد روس هستند.

embassy-appointments estonia

سفر به استونی

کشور استونی از نظر رشد اقتصادی و رشد منابع انسانی از شرایط خوبی برخوردار بوده است ، اکثر سازمان های ارزشمندی مالی این کشور را از جمله کشورهای مرفه که دارای اقتصاد قوی هستند معرفی می کنند. استونی از جمله کشورهای آزاد اروپایی است که مردم آن در ابراز عقیده خود آزادند. در این سال های اخیر از نظر توریستی کشور استونی پیشرفت های قابل توجهی داشته و بسیاری از تورست ها را به سوی جاذبه های خود کشانده است. ناگفته نماند بسیاری از مسافران برای مقاصد تحصیلی و کاری و تجاری نیز به این کشور سفر می کنند. به هر حال برای ورود به خاک استونی و سفر به آن باید ویزای آن را تهیه کنید و برای این کار نیازمند رزرو وقت سفارت استونی هستید.

ویزای استونی

چنانچه قصد درخواست ویزای استونی را دارید باید پیش از آن وقت سفارت استونی را رزرو کنید. از آنجایی که استونی عضو معاهده شینگن می باشد داشتن ویزای شینگن برای ورود به این کشور کافی می باشد. اگر ویزای ملی استونی را دریافت کنید فقط قادر خواهید بود که به این کشور سفر کنید و همچون ویزای شینگن نمی توانید به دیگر کشورهای اروپایی سفر کنید . سفارت فنلاند در ایران حافظ منافع سفارت استونی می باشد زیرا که استونی در ایران سفارتخانه ندارد به همین علت برای درخواست ویزای استونی باید از طریق این سفارت اقدام کرد و ویزای شینگن برای ورود به خاک استونی و دیگر کشورهای اروپایی تهیه کنید.

انواع ویزاهای کشور استونی

برای سفر به استونی ویزاهای متفاوتی وجود دارد که باید برای صدور آن اقدام کنید و به یاد داشته باشید که در هنگام اقدام برای درخواست ویزا و در روز مصاحبه باید هدف سفر و نوع ویزای خود را مشخص کنید. در زیر مدارک متناسب با هر نوع ویز برای شما شرح داده می شود. ویزاهای کشور استونی به انواع ویزای گردشگری، ویزا تجاری، ویزای کاری، ویزای درمانی،ویزای فرهنگی، ویزای دیدار اقوام و خانواده، ویزای بازی های ورزشی و … تقسیم شده است. این ویزاها مدارک مشترکی دارند که باید برای صدور هرکدام تهیه و به سفارت تسلیم شوند ، اما هر ویزا بنا به نوع خود دارای مدارک متفاوتی می باشد که بسیار مهم و عدم تهیه آن باعث رد درخواست ویزای استونی خواهد شد.

ویزای توریستی استونی

کشور استونی در سال های گذشته با برنامه ریزی خاصی در زمینه گردشگری در جلب توریست و گردشگر از تمامی کشورهای دنیا موفق بوده و توانسه جایگاه خوبی برای خود رقم بزند. چنانچه قصد سفر توریستی به استونی را دارید باید پس از تهیه مدارک مورد نیاز آن وقت سفارت استونی را رزرو کنید و اقدامات لازم برای اخذ ویزای توریستی استونی را انجام دهید. در زیر لیستی از تعدادی جاذبه های گردشگری استونی را برای شما تهیه کرده ایم :

زندان زیر ابی استونی : در سال 1938 زندانی برای به بیگاری کشیدن زندانیان در استونی ساخته شد که در حقیقت یک معدن سنگ آهک می باشد.

پارک ملی سوما : این پارک زیبا در استونیاز جمله دیدنی های استونی می باشد.

کاخ کادریورگ : در سال 1725 به خواسته تزار روسی به اسم پتر اول این بنا ساخته شد و جزوی از جاذبه های استونی محسوب می شود.

قلعه تومپئا : از دیگر بناهای تاریخی استونی است که در سال 1219 برای مقاصد نظامی ساخته شد و از قدیمی ترین بناهای تاریخی اروپا محسوب می شود.

دریاچه آرمیستو : یکی دیگر از دیدنی های استونی که در شهرستان پارنو قرار دارد دریاچه آرمیستو می باشد و به دلیلی زیبایی خیره کننده خود توریست های زیادی از آن دیدن می کنند.

ویزا تجاری استونی

استونی در زمان اتحاد با شوروی که جزئی از خاک شوروی محسوب می شد سرانه ناخالص آن از حد مطلوبی برخوردار است ، حتی امروزه نیز از شرایط اقتصادی بسیار خوبی برخوردار است که نهادها و سازمان های اقتصادی نیز این مساله را تایید کرده اند. از آنجایی که کشورهای اقتصادی از نظر تجار برای سرمایه گذاری و کار مناسب می باشند استونی در سال های اخیر شاهد سرمایه گذاری خارجی قابل توجهی بوده و بسیاری از شرکت ها خواستار شروع روابط تجاری و اقتصادی با شرکت های کشور استونی هستند.

چنانچه قصد سفر تجاری به استونی را دارید باید به دنبال اخذ ویزیا تجاری استونی باشید و در وقت سفارت استونی باید مدارک متناسب با ویزای خود را به افسر مربوطه تحویل دهید. در مورد وقت سفارت استونی باید گفت که برای انواع ویزاها ثابت می باشد.

وقت سفارت چیست؟

همانطور که می دانید برای ورود به خاک هر کشوری نیازمند ویزای آن کشور هستید و برای اخذ ویزا نیازمند تعیین وقت سفارت استونی دارید. در روز مصاحبه حضور خود شخص درخواست کننده ویزا الزامی می باشد و همچنین تحویل مدارک به کنسولگری نیز در این روز می باشد و انگشت نگاری نیز در این روز از بعمل خواهد امد پس هیچ نماینده ای بجای خود شخص نمی تواند در این روز حضور داشته باشد. خب حالا در اینجا سوالی مطرح می شود که برای تعیین وقت سفارت استونی از کجا و چگونه باید اقدام کرد ؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

وقت سفارت استونی

همانطور که در بالا گفته شد از آنجایی که استونی در ایران محلی بعنوان سفارت خانه استونی ندارد برای انجام امور مربوط به ویزای استونی و تعیین وقت سفارت استونی باید از طریق حافظ منافع آن یعنی سفارت فنلاند اقدام کنند. این سفارت تمامی مراحل صدور ویزای استونی را بر عهده دارد. در حقیقت برای تعیین وقت سفارت استونی و در روز مصاحبه باید در سفارت فنلاند حاضر باشید و مدارک ویزای خود را به مسوولین این سفارت تحویل داده و در آنجا انگشت نگاری انجام می شود.

جهت رزرو وقت سفارت استونی باید با استفاده از سفارت فنلاند اقدام کنید و پیش از حضور در سفارت تعیین وقت سفارت را انجام دهید. شرکت فعال در زمینه وقت سفارت استونی با سفارت فنلاند در ارتباط می باشد. این درخواست باید از طریق ایمیل انجام شود و همه درخواست کنندگان وقت سفارت باید در روز مقرر در محل کنسولی حضور پیدا کنند و مدارک متناسب با ویزای خود را به سفارت تحویل دهند و امور مربوط به مصاحبه و انگشت نگاری را به اتمام برسانند.

برای درخواست وقت سفارت استونی و برای تهیه روادید استونی ایمیلی به شرکت وی اف اس ارسال شده و درخواست شما ابلاغ می شود ، این کمپانی امور  مربوط به ویزا و وقت سفارت استونی را انجام داده و تعیین وقت سفارت استونی را برای متقاضیان انجام خواهد داد.

embassy-appointments estonia

آدرس سفارت فنلاند

برای دریافت ویزای استونی در روز مقرر از طرف سفارت فنلاند باید در سفارت حضور پیدا کنید و به هیچ وجه دیر نکنید. آدرس سفارت فنلاند برای حضور در وقت سفارت استونی به شرح زیر می باشد:

در تهران، منطقه یک، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه 11 مراجعه کنید.

سفارت فنلاند طی ساعات 8 الی 5 بعدازظهر آماده ارائه خدمات به متقاضیان و دریافت مدارک مراجعه کنندگان می باشد. پاسپورت نیز طی ساعات 3 الی 17 به اشخاص عودت داده می شود..

آدرس ایمیل برای اخذ وقت سفارت استونی:

appointmentfinland@vfshelpline.com

ایمیل:

info@finlandiran@vfshelpline.com

اخذ ویزای شینگن از سفارت فنلاند

لازم به ذکر است زمانی که وقت سفارت استونی را از سفارت فنلاند رزرو می کنید و درخواست ویزا می دهید، سفارت فنلاند به شما ویزای شینگن استونی می دهد و چنانچه قصد دریافت ویزای ملی استونی را دارید باید با سفر به کشوری که سفارت استونی دارد اقدام به دریافت ویزای استونی کنید. با توجه به نوع ویزای درخواستی شما مدارک مورد نظر از شما دریافت می شود و ویزای شینگن در اختیار شما قرار می گیرد و شما قادرذ خواهید بود با این ویزای به 28 کشور عضو اتحادیه شینگن سفر کنید. ویزای شینگن خود به 4 نوع دسته بندی می شود.

نوع اول : ویزای فرودگاهی که شخص دارنده فقط می تواند در داخل فرودگاه پرواز خود را عوض کند و حق خروج از فرودگاه را ندارد.

نوع دوم : به شما اجازه می دهد از فرودگاه خارج شده  و از طریق سفر زمینی به کشور مورد نظرر سفر کنید.

نوع سوم : نوع توریستی و گردشگری می باشد که ایرانی ها برای سفرهای خود بیشتر از آن استفاده می کنند.

نوع چهارم : ویزای کاری و تجاری می باشد که برای سفرهای طولانی است.

دریافت ویزای استونی چقدر طول می کشد؟

لازم به ذکر است که ویزای استونی برای درخواست کننده ویزا و کسی که در وقت سفارت استونی در سفارت فنلاند حضور می یابد 100 درصد صادر نخواهد شد. همیشه این احتمال وجود دارد که بنا بر دلایلی درخواست ویزا  رد شود. بنا بر نوع ویزای درخواستی شما زمانی قریب به 45 روز کاری به طول می انجامد . به طور کلی از روزی که درخواست وقت سفارت استونی را می دهید تا روز تحویل مدارک در وقت سفارت استونی در کنسولگری فنلاند و انجام انگشت نگاری و مصاحبه و بررسی مدارک تحویلی 45 روز کاری زمان نیاز است که امکان دارد چند روز کم یا زیاد شود.

embassy-appointments estonia

نکات مربوط به روادید کشور استونی:

 •  گاهی دیده شده که کنسولگری فنلاند بعد از وقت سفارت استونی و دریافت مدارک از متقاضی مدارک دیگری مطالبه کند.
 •  دقت داشته باشید که با توجه به 45 روز زمان برای صدور ویزا حتما دو ماه پیش از سفر خود اقدام به اخذ ویزای استونی کنید.
 • در سفارت خانه فنلاند روادید شینگن صادر خواهد شد و ویزای ملی استونی را باید از سفارت خود کشور استونی درخواست کنید.
 • مدارک شما بعد از بررسی به شما باز خواهد گشت از طرف سفارت فنلاند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا استونی

در روز مصاحبه در وقت سفارت استونی باید مدارک زیر با یک کپی از آن ها به افسر مربوطه در سفارت تسلیم کنید و منتظر بررسی درخواست بمانید.

 • گذرنامه با حداقل 6 ماه عمر.
 •  دو عدد عکس با زمینه سفید و بدون دستکاری در ابعاد 4*6
 •  شناسنامه و کارت ملی.
 •  اسناد ملکی در صورت وجود و ترجمه آن به زبان انگلیسی.
 •  گواهی اشتغال به کار و یا تحصیل ، جواز کسب در صورت داشتن شغل آزاد.
 •  گواهی بازنشستگی برای بازنشستگان.
 •  واچر هتل و مدارک رزرو بلیط رفت و برگشت.
 •  بیمه درمانی برای سفر.
 •  سندی که تمکن مالی شما را ثابت کند  و پرینت حساب بانکی 6 ماه گذشته.

مدارکی مورد نیاز برای سفرهای تجاری

چنانچه می خواهید سفر تجاری به کشور استونی داشته باشید مدارک زیر را تهیه و به سفارت فنلاند ارائه دهید:

 • دعوتنامه معتبر از سوی کارفرما و یا شرکتی در استونی.
 • پروانه ثبت شرکت همراه با ترجمه به زبان انگلیسی.
 • گواهی رسمی به زبان انگلیسی از طرف کمپانی و موسسه ای که در آن مشغول هستید با  توضیح هدفتان از سفر، تاریخ سفر، مشخصات دعوت کننده در استونی، مشخصات دعوت شونده، به همراه مدت سفر و تعهد مالی.
 • تاییدیه بانکی شخص درخواستکننده این نوع ویزا  و یا کارفرما به همراه ترجمه به زبان انگلیسی.
 • گردش حساب 6 ماه اخیر.

مدارکی مورد نیاز برای سفرهای تجاری

مدارک تکمیلی برای دیدار از اقوام یا خانواده

 • فرد متقاضی روادید استونی باید در روز مقرر در سفارت فنلاند حاضر باشد و شخص جایگزین به هیچ وجه قابل قبول نمی باشد.
 • پاسپورت با عمر حداقل 3 ماه که باید حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد به همراه فتوکپی که باید به سفارت تحویل شود.
 • شماسنامه و کارت ملی با ترجمه آن به زبان انگلیسی الزامی می باشد
 • فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید و همراه خود داشته باشید که فقط در سفارت نیاز است که ان را امضا کنید.
 • همه افراد متقاضی سفر باید به صورت جداگانه وقت گرفته و فرم را تکمیل کنند و در وقت سفارت استونی حضور پیدا کنند.
 • یک عدد عکس که عمر آن بیشتر از 6 ماه نباشد و زمینه سفید با ابعاد 4*6 و بدون تغییر و فتوشاپ.
 • اتباع خارجی که قصد دارند از ایران به استونی سفر کنند باید اسنادی دال بر اقامت و اجازه کار  ارائه دهند.
 • باید دعوتنامه ای حاوی اطلاعات دعوت کننده و دشخص دعوت شده و تعهدات مالی در طول سفر را به سفارت ارائه دهید.
 • داشتن فتوکپی گذرنامه فرد دعوت کننده در بین مدارک برای دریافت روادید اقوام و دوستان ضروری می باشد..
 • اجازه نامه محضری والدین برای  افراد زیر 18 سال که قصد سفر به استونی را دارند.
 • اثبات تمکن مالی و پرینت حساب بانکی 6 ماه اخیر شخص متقاضی سفر.

نکته ای درباره خرید بلیط هواپیمای استونی

ارائه مدارک رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما در سفر به استونی از مدارک مهم مورد ارائه به سفارت می باشد از آنجایی که هیچ پرواز مستقیمی به کشور استونی وجود ندارد می توانید از طریق پروازهای غیرمستقیم ترکیش استفاده کنید که پس از یک توقف در استانبول به استونی حرک خواهد کرد، البته ایرلاین های لوفتهانزا و آژین نیز به استونی پرواز می کنند.

دسترسی سریع به مطالب این مقاله

سایت وقت سفارت

سایت وقت سفارت به عنوان کارگزار وقت سفارت در تهران فعالیت دارد. برای درخواست ویزای اتحادیه اروپا و تایید مدارک متقاضیان، از مجموعه ما کمک بگیرید. سایت وقت سفارت مستقر در تهران با اخذ مدارک، درخواست ویزا و ارسال آن به تمامی سفارت خانه ها، روند بررسی درخواست ها را تسریع کرده است.

سایت وقت سفارت پس از بررسی مدارک، نتیجه پذیرش یا رد درخواست ویزا را اعلام می کند و ویزای مورد نظر برای افراد صادر می شود. رزرو وقت سفارت یکی از دغدغه های علاقه مندان به سفر به کشورهای خارجی به ویژه آلمان، ایتالیا، هلند و… است.

به دلیل حجم بالای درخواست‌ها و به‌ ویژه افزایش تعداد علاقه‌مندان به درخواست ویزا، بسیاری از سفارت‌ها در ایران نمی‌توانند به متقاضیان وقت ملاقات فوری یا سریع ارائه دهند.

به منظور ساده‌سازی رویه‌ها، سایت وقت سفارت تمامی مراحل درخواست، دریافت، تحویل مدارک را برعهده میگیرد تا متقاضیان کمتر درگیر روند پیچیده سفارت ها شوند.

در نهایت پس از تایید مدارک ویزای صادر شده، می توانید ویزای صادر شده را نیز از طریق سایت وقت سفارت دریافت کنید. برای تعیین وقت و تحویل مدارک ویزا به سایت وقت سفارت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *