اگر قصد شرکت در تور اوکراین دارید حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا سطح آگاهی تان از این کشور اروپایی را افزایش یابد و با پیش زمینه کامل به بازدید از زیبایی هایش بروید. در این مقاله جاذبه های گردشگری و مراکز خرید این کشور نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

راهنمای سفر به کشور اوکراین

کشور اوکراین یکی از کشورهای اروپایی است که در شرق قاره سبز قرار دارد. اوکراین از شمال با بلاروس، از شرق با روسیه و در غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان نیز مرز مشترک دارد. در کل کشور اوکراین رودخانه های دنیپر، سورسکی و دنیستر و بوگ جنوبی جریان دارند و در انتها به دریای سیاه و دریای کوچک آزوف متصل می شوند. مساحت این کشور حدود 603 هزار و 550 کیلومتر مربع است و از نظر وسعت نیز دومین رتبه را در کل اروپا دارد، در این وسعت حدود 42 میلیون نفر زندگی می کنند.

پایتخت کشور اوکراین کیف می باشد. نوع حکومتش جمهوری ست و مردمش به زبان اوکراینی سخن میگویند. یک قسمت از این کشور خود مختار است که کریمه نام دارد، بجز این بخش شامل 24 استان است. ناگفته نماند که زبان روسی نیز در این کشور بسیار کاربر دارد و اکثر مردم به این زبان صحبت می کنند. اغلب مردمان آن مسیحی هستند و مسیحیت بعنوان دین رسمی این کشور شناخته می شود.

راهنمای سفر به کشور اوکراین

کشور اوکراین گوشه ای از ساختارهای علمی و صنعتی شوروی سابق را با خود همراه دارد اما همچنان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی در سطح پایین اجتماعی قرار دارد. برخی بیماری ها از قبیل ایدز، هپاتیت، سل و مشکلات پوستی در این کشور به طور جدی شیوع پیدا کرده است. در کنار این موارد جرم های زیادی بخصوص توسط نژاد پرستان انجام می شود که این امنیت توریست ها و مهاجران را کاهش می دهد. در کنار همه موارد ذکر شده جاذبه های گردشگری بی نظیری دارد که اگر با تور اوکراین به دیدن آنها بروید دچار مشکل نخواهید شد. سفر با تور مزیت هایی چون سفرهای دسته جمعی دارد و باعث می شود که دگران نتوانند مزاحمتی برای تان ایجاد کنند.

بهترین زمان سفر با تور اوکراین

کشور اوکراین زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم دارد و با تپه ها و دشت های وسیع محاصره شده است. بخش جنوبی این کشور همجوار با دریای سیاه می باشد به همین دلیل آب و هوای ملایم تری دارد و شاهد بارش های کمتری در فصل زمستان هستید. بطور کلی اوکراین آب و هوایی قاره ای دارد و چهار فصل با ویژگی های منحصر به فردی می باشد. درواقع بهترین زمان برای شرکت در تور اوکراین فصل پاییز و بهار است، اگر قصدتان از شرکت در تور اوکراین گذراندن اوقات فراغت در سواحل شنی است ماه جولای و آگوست را برای سفر خود انتخاب کنید. در این دو ماه شدت بارش نیز به مقدار زیادی کاهش پیدا می کند و می توانید اوقات خوشی را در سواحل شنی و کنار دریا بگذارنید. همانطور که مشاهده کردید خصوصیات هر فصل در بخش های قبلی ذکر شده است که می توانید با توجه به علایق تان بهترین زمانی که بیشترین تطابق را با شریط تان دارد برای شرکت در تور اوکراین درنظر بگیرید.

بهترین زمان سفر با تور اوکراین

فرودگاه های کشور اوکراین

کشور اوکراین دارای چندین فرودگاه می باشد که فرودگاه بین‌المللی بوریسپیل، فرودگاه بین‌المللی چرنیوتسی، فرودگاه بین‌المللی دونتسک، فرودگاه بین‌المللی دنیپروپتروفسک، فرودگاه بین‌المللی اودسا و فرودگاه میکولائیف از مهم ترین آنها می باشد. فرودگاه بین المللی بوریسپیل بزرگ ترین فرودگاه بین المللی در اوکراین می باشد. فرودگاه بین المللی بوریسپیل در 29 کیلومتری قسمت شرقی شهر کی یف واقع شده است. این فرودگاه بیش از 65 درصد از ترافیک هوایی اوکراین به خصوص در بخش پروازهای بین المللی و بین قاره ای را به خود اختصاص داده است. فرودگاه بین المللی بوریسپیل یکی از بزرگ ترین فرودگاه های اروپای شرقی به شمار می رود. طبق آمار منتشر شده این فرودگاه بیش از 6 میلیون نفر مسافر را در طول سال جا به جا می کند. در ترمینال های این فرودگاه برای مراجعین، اینترنت رایگان موجود است و همچنین دستگاه های خودپرداز بانک های مختلف اروپایی و اوکراینی و شعبات صرافی در این فرودگاه وجود دارد.

غذاهای محلی کشور اوکراین

بسیاری از گردشگران با شنیدن نام غذاهای اوکراینی، به یاد سوپ معروف این کشور، برش می افتند درحالیکه این سوپ در شمال ایران هم رایج است. اما آشپزی این کشور بسیار فراتر خواهد بود. آب و هوا و جغرافیای اوکراین باعث شده که این کشور از نظر مواد غذایی اولیه برای تهیه‌ انواع غذاها، بسیار گسترده و متنوع باشد. کشور اوکراین یکی از مهم ‌ترین تولیدکنندگان غلات، گوشت، محصولات لبنی، میوه و سبزی، تخم مرغ، انواع مغزها و روغن‌های گیاهی در دنیا می باشد. در سرزمین اوکراین انواع ماهیان آب شور و شیرین هم صید می ‌شود. در نتیجه می‌ توان حدس زد که چرا آشپزی این کشور بسیار متنوع و گسترده است. بسیاری از غذاهای سنتی اوکراینی در کشورهای همسایه هم طبخ می ‌شوند. از میان مهم ‌ترین غذاهای سنتی این کشور تنها می ‌توان به یک مورد اشاره کرد، سوپ برش یکی از غذاهای مشهور اوکراینی است که در بسیاری از کشورها و حتی در ایران هم طبخ می ‌شود. ماده اصلی آن چغندر است و همین باعث قرمزرنگ بودن سوپ می ‌شود. برای طعم بهتر، برش را معمولا با ماست یا خامه سرو می ‌کنند.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی تور اوکراین

در این بخش نیز به معرفی جاذبه های گردشگری اوکراین خواهیم پرداخت و توضیحاتی مختصر راجع به هر کدام درج میکنیم. اگر میخواهید در تور اوکراین شرکت کنید حتما ان بخش را نیز مطالعه کنید. عجایب هفتگانه این کشور بسیار مشهور هستند و سالانه افراد زیادی را برای بازدید از خود به اوکراین می کشانند.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی تور اوکراین

پارک سوفیفسکی

اگر در تور اوکراین شرکت کردید از پارک سوفیفسکی نیز بازدید کنید. این پارک در سال 1976 میلادی ساخته شده است و موقعیت جغرافیایی آن استان چرکاسی، شهر اومان می باشد. دستور ساخت این پارک را یک فرمانده نظامی اهل لهستان داده است تا آن را به همسرش هدیه دهد، نام همسر او سوفیا بوده که اسم پارک نیز از روی نام او گرفته شده است. اگر به طبیعت علاقه دارید حتما به این پارک بروید، اینجا پر شده از پوشش های گیاهی سبز رنگ که جلوه ای فراموش نشدنی به منطقه اطراف تان بخشیده اند. سوفیا اهل یونان بوده و زیبایی چهره اش زبانزد خاص و عام بوده است. برخی از طراحی های اساطیری یونانی که در این کشور مشاهده می کنید نتیجه فعالیت ها و دخالت های این شخص بوده است.

جزیره خورتیتسیا

این جزیره در رودخانه دنیپر قرار دارد، و می توان از آن به عنوان یک موزه طبیعی در نظر گرفت. اگر در تور اوکراین شرکت کردید حتما بازدید از این جزیره را در برنامه خود قرار دهید. جنگل های بلوط و سنوبر در جوار این منطقه قرار دارد که حیوانات بسیاری نیز در آن زندگی می کنند. موزه ای در این مکان وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود. از مشاهده نمایش اسب سواری برگزار شده در این جزیره نیز بی بهره نمانید. در صورت شرکت در تور اوکراین از تور لیدر خود بخواهید که همه برنامه های این جزیره را پوشش دهد و اوقات خوشی را برای تان رقم بزند.

مشهورترین مراکز خرید کشور اوکراین

کشور اوکراین دارای مراکز خرید، بازارها و فروشگاه های زیادی می باشد که می توان بهترین برندهای معروف و مواد غذایی اورگانیک را در آن ها خریداری کرد. در بعضی فصل ها همانند فصل تابستان بازارهای خیابانی موقت برگزار می شود که می توان در آن لباس ها و صنایع دست ساز، اسباب بازی، انواع غذاها را پیدا کرد و خریداری نمود.

مشهورترین مراکز خرید کشور اوکراین

مرکز خرید ماندارین پلازا

این مرکز خرید اولین مرکز خرید عمده در کشور اوکراین بوده است و تمامی برندهای معروف جهان را می توان در این مرکز خرید پیدا کرد. این مرکز خرید مورد علاقه افراد مشهور و تمام کسانی که علاقه خاصی به وسایل لوکس و منحصر به فرد دارند است. ماندریا پلازا در منطقه بیسارابیا واقع شده است. یکی از جاذبه های این مرکز ساختمان شیشه ای و مدرن با سقفی مخروطی شکل است که 7 طبقه می باشد. طبقه همکف مرکز خرید جواهرات، هدایا، لوازم جانبی، طبقه دوم مخصوص آقایان می باشد که شامل لباس و لوازم جانبی دست ساز، طبقه سوم مخصوص خانم ها، طبقه 4 و 5 لوازم خانه و در طبقات دیگر لوازم کودک، سالن زیبایی و مبلمان و غیره وجود دارد.

مرکز خرید بیلا

بیلا فروشگاه های زنجیره ای هستند که اولین شعبه ان در اوکراین و شهر کیف ساخته شده است، قدمت آن به سال 2000 میلادی بازمی گردد. این سوپر مارکت وسیع یک فروشگاه اروپایی بشمار می آید که 2000 متر مربع مساحت دارد. اگر در تور اوکراین شرکت کردید برای خرید مواد غذایی خود به این فروشگاه بروید چراکه همه اقلام مورد نیازتان را به راحتی خواهی یافت.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *