قبرس کشوری است که مقصد گردشگری، تجارت، تحصیل و نمایشگاهی بسیاری از مردم شده است. بنابراین افراد برای دریافت ویزای این کشور، به فکر دریافت دعوتنامه قبرس می باشند تا کارهای اخذ ویزای آن ها سرعت پیدا کنند. دعوت نامه به افراد کمک شایانی کرده است؛ از این رو در اینجا با انواع مختلف دعوتنامه قبرس آشنا خواهید شد.

کشور قبرس

قبرس یکی از کشورهای توریستی است که سالانه افراد زیادی به این کشور سفر می کنند. این کشور با داشتن جمعیتی نزدیک به یک و نیم میلیون، دارای دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی می باشد. بخش شمالی کشور قبرس به شکل گیتار بوده و سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه به شمار می رود. پایتخت این کشور نیکوزیا می باشد و آب و هوای معتدل آن حیرت انگیز است. زیبایی و جاذبه های گردشگری زیادی که این کشور در بخش شمالی و جنوبی خود دارد، افراد زیادی را به فکر دریافت دعوتنامه با مقاصد گوناگون کرده است.

دعوت نامه قبرس

دعوتنامه یکی از راه هایی است که کارهای دریافت ویزا را برای افراد متقاضی آسان می کند. دعوت نامه برگه ای است که طبق آن از فرد و یا گروهی خاصی برای حضور در یک کشور دعوت شده است. در صورتی که قصد سفر به کشوری همچون قبرس را داشته باشید، می توانید از خویشاوندان و یا آشنایان خود بخواهید تا برای شما دعوت نامه ارسال کنند. برای درخواست دعوتنامه باید اطلاعات جزئی و کاملی از خود و همچنین هدف خود از سفر به کشور مربوطه ارائه دهید. این دعوتنامه، دریافت ویزای شما برای سفر به کشور قبرس را 100% تضمین نمی کنند، اما می توانند تاثیر مثبتی بر کارهای اخذ ویزای شما داشته باشند.

شرایط دریافت دعوتنامه قبرس

شرایط و قوانین برای درخواست دعوت نامه ها یکسان می باشد و تمامی مدارک مورد نیاز برای انواع دعوتنامه قبرس تقریبا مشابه است. در حالیکه قصد اگر می خواهید با دعوتنامه قبرس به این کشور بروید، باید تمام اطلاعات دعوتنامه و تمام نکاتی که در فرم دعوتنامه ذکر می شود درست و صحیح باشد نباید هیچ گونه مغایرتی وجود داشته باشد. راه های زیادی برای سفر به کشور قبرس وجود دارد که یکی از آن ها از طریق دعوتنامه قبرس می باشد.

انواع دعوتنامه قبرس

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوت نامه قبرس از نوع توریستی

این دعوت نامه بسیار مناسب افرادی است که قصد تفریح و گردش در کشور قبرس را دارند. با دریافت این نوع دعوتنامه قبرس، می توانید کارهای دریافت ویزای خود را با خیال راحت تر انجام دهید. دعوتنامه توریستی که برای شما ارسال می شود باید به زبان کشور قبرس نوشته شده باشد. توجه داشته باشید که این نوع دعوتنامه نمی تواند تضمین کننده دریافت ویزای شما باشد بلکه کارهای اداری رسیدگی به پرونده شما سریع تر می کند.

دعوتنامه قبرس از نوع کاری

افراد با هدف کار و سرمایه گذاری در این کشور و سفر به این کشور زیبا نیاز به دعوتنامه قبرس از نوع تجاری دارند. در صورتی که در کشور قبرس کارفرما و یا شرکتی وجود داشته باشد که تمایل برای همکاری با شما داشته باشد و یا به نیرویی با تخصص کاری شما نیاز داشته باشد، می تواند برای شما دعوتنامه کاری قبرس ارسال کند.

کارفرمایی که قصد ارسال دعوت نامه کاری قبرس را دارد، باید مسئولیت تمام کارهای او را بر عهده بگیرد و این امر باید مورد تایید شرکت و یا کارفرمای مربوطه قرار گیرد. گاهی اوقات متقاعد کردن کارفرما کاری بسیار دشوار است، بنابراین بسیاری از افراد بعد از گذشت مدت زمانی از انجام این کار منصرف می شوند. کارفرما باید در تمامی زمینه ها ضمانت فردی که از خارج استخدام می کند را بکند.

دعوت نامه قبرس از نوع خویشاوندی

یکی از گونه های دعوتنامه قبرس که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، دعوتنامه خویشاوندی قبرس محسوب می شود. این دعوت نامه قبرس از طریق افرادی برای شما ارسال می شود که رابطه خانوادگی با شما دارند و یکی از اعضای خانواده شما حساب می شوند. اولویت دعوت نامه خویشاوندی با افرادی است که فامیل درجه یک و دو با شما دارند. به درخواست دعوتنامه قبرس این افرادی که به شما نزدیک تر هستند، بهتر رسیدگی می شود. در صورتی که می خواهید دعوت نامه خویشاوندی را برای چند نفر ارسال کنید، روند کارها کمی بیشتر طول می کشد چرا که از تک تک افراد مصاحبه به عمل می آید و سخت گیری سفارت نیز بیشتر می باشد.

دعوتنامه قبرس از نوع تجاری

این نوع دعوت نامه برای کارهایی همچون شرکت در کنفرانس ها و همایش ها، همچنین شرکت در جلسات، ملاقات ها و همچنین جلسه های کاری و از این قبیل موارد نیز مورد استفاده قرار می گرد. در صورتی که می خواهید با مسئولین یکی از شرکت هایی که در قبرس فعالیت دارند، ملاقات حضوری داشته باشید، باید از آن ها درخواست کنید تا برای شما دعوتنامه قبرس در آن زمینه را ارسال کنند تا هدف شما از سفر به این کشور برای تعیین وقت سفارت قبرس مشخص باشد.

دعوت نامه قبرس از نوع نمایشگاهی

شما می توانید با داشتن دعوت نامه نمایشگاهی به بازدید از این نمایشگاه ها بپردازید و یا اینکه در آن نمایشگاه ها غرفه ای داشته باشید و به عرضه محصولات خود بپردازید. شرکت ها و یا مسئولین نمایشگاه برای افراد متقاضی دعوتنامه قبرس می فرستند تا بتوانند در این نمایشگاه ها شرکت کنند. مهم ترین نکته در این باره، تاریخ نمایشگاه می باشد. از آنجایی که نمایشگاه ها در تاریخ خاصی برگزار می شوند، بنابراین از چند ماه قبل برای شرکت در نمایشگاه و دریافت دعوتنامه نمایشگاهی اقدام کنید تا با هیچ گونه مشکلی رو به رو نشوید.

دعوتنامه قبرس از نوع تحصیلی

در صورتی که قصد تحصیل در کشور قبرس را دارید، باید برای دانشگاهی که دوست دارید در آن ادامه تحصیل دهید مدارک خود را ارسال کنید. دعوتنامه قبرس از نوع تحصیلی روند اخذ ویزای را آسان می کند. برای صدور دعوتنامه تحصیلی از دانشگاه مورد نظر باید با مسئولین دانشگاه ارتباط برقرار کنید و از آن ها بخواهید برای شما دعوتنامه قبرس بفرستند. در صورتی که در دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوید، از جانب دانشگاه دعوتنامه تحصیلی نیز ارسال خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوت نامه قبرس

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه قبرس را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوت نامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه قبرس، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به قبرس که نوع دعوت نامه قبرس را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

مدت اعتبار دعوتنامه قبرس

دعوت نامه ها هم مانند تمام مدارکی همچون ویزا، پاسپورت و غیره دارای تاریخ خاصی می باشد. مدت اعتباری که دعوتنامه قبرس دارد بسیار مهم می باشد. گاهی اوقات کارهای مربوط به دریافت ویزا به قدری طول می کشد که در زمان مصاحبه خواهید فهمید که تاریخ دعوت نامه شما گذشته است و آن دعوتنامه اعتبار خود را از دست داده است. اگر تا زمانی که تاریخ دعوت نامه شما به پایان می رسد، نتوانید کارهای مربوط به ویزای خود را به اتمام برسانید قطعا با مشکلاتی رو به رو خواهید شد.

سفارت کشور قبرس در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *