در این مقاله قصد داریم به توضیح روش ها و متد های مهاجرت به اسپانیا بپردازیم و در مورد مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری بیشتر توضیح دهیم. این نوشتار فقط توضیحات مختصری را به شما ارائه می دهد و برای اطلاع از جزئیات مورد نظر خود در مورد هر روش، به طور مثال رفتن به این کشور به این روش به افراد و موسسات متخصص در زمینه مهاجرت مراجعه کنید و اطلاعات تکمیلی را از آن ها دریافت کنید.

درباره کشور اسپانیا

کشور اسپانیا یک کشور مهم اروپای غربی است. این کشور تابستان های بسیار گرم و زمستان های معتدل دارد. پول رایج کشور یورو است و زبان های اسپانیایی و کاتالان در آن صحبت می شوند. کشور اسپانیا از کشورهای مستقل در غربی ترین نواحی قاره اروپا است که امروزه بیشتر با باشگاه های فوتبال خود در میان اکثر مردم جهان شناخته شده است. اسپانیا یک کشور دموکراتیک با حکومت پارلمانی است که با قانون اساسی پادشاهی اداره می شود. اسپانیا را امروزه می توان کشوری توسعه یافته دانست که سطح استاندارد زندگی در آن بسیار بالا ست.

این کشور عضو سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی ، اتحادیه اروپا و بسیاری از سازمان ها و نهاد های معتبر بین المللی است که نشان از قدرت و توسعه یافتگی بالای این کشور می باشد و از این جهت مقصد خوبی برای ایرانیانی است که قصد مهاجرت به یک کشور آرام و مرفه خارجی دارند. یکی از راه های مهاجرت به این کشور مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری است که در ادامه بیشتر در مورد آن خواهیم گفت و سعی خواهیم کرد در مورد ابعاد مختلف موضوع از جمله معرفی اسپانیا روش های مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری و مزایا و معایب هر روش توضیحاتی ارائه دهیم.

درباره کشور اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

با توجه به شرایط اقتصادی و رفاهی و همچنین آب و هوای خوب این این کشور زیبای اروپایی افراد زیادی از سراسر دنیا به دنبال مهاجرت به آن هستند. از آن جایی که اسپانیا عضو اتحادیه اروپا است افراد برای مسافرت به آن نیازمند اخذ ویزای شینگن هستند که همین به بروز مشکلاتی برای متقاضیان مهاجرت به اسپانیا منجر شده است.

ذکر این نکته ضروری است که اگرچه کشور اسپانیا شرایط رفاهی خوبی برای شهروندان خود ایجاد کرده و با روش هایی امکان مهاجرت به خود را برای سایر افراد ایجاد کرده است اما کسب شرایط خاصی که این کشور برای مهاجرت به خود وضع کرده است ضروری است و شما نمی توانید بدون داشتن این شرایط به این کشور مهاجرت کنید. این شرایط را می توان به طور خلاصه کسب مهارت مکالمه به زبان اسپانیولی و پرداخت هزینه های زندگی و مواردی از این دست دانست. این شرایط برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به صورت جزئی و دقیق تر ذکر خواهند شد.

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

کشور اسپانیا از جمله کشورهایی است که طبق قانون مصوب 2013 با اعطای ویزای طلایی اسپانیا به سرمایه‌گذاران خارج از اتحادیه اروپا، اقامت یک ساله که به راحتی قابل تمدید تا 5 سال می باشد را صادر می ‌کند. این ویزا برای دو سال بدون نیاز به تمدید، معتبر است و همچنین همه فرزندان و پدر و مادر سرمایه گذار مجاز به دریافت اجازه اقامت اسپانیا خواهند بود. این کشور با اقتصادی رو به رشد، خانه‌های ارزان، استانداردهای بالای زندگی و بهداشت و درمان، بستر مناسبی جهت سرمایه‌گذاری و راه‌ اندازی مشاغل متعدد است.

برای استفاده از این روش برای اخذ اقامت کشور اسپانیا سرپرست خانواده باید حداقل ماهیانه 2500 یورو برای خود ، 1000 یورو برای همسر و 500 یورو به ازای هر یک از فرزندان خود به طور ثابت در آمد ماهیانه داشته باشد و همچنین بتواند این موضوع را به اداره مهاجرت اسپانیا ثابت کند. این در آمد می تواند شکل های مختلفی از جمله حقوق بازنشستگی از کشور مبدا، اخذ اجاره از املاک خود شخص که به اجارنامه ملک نیاز مند است، سود سهام یا حتی سود سپرده بانکی باشد. در صورت داشتن این شرایط شما می توانید بعد از گذشت 5 سال از گرفتن اقامت اولیه به مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و تمکن مالی بپردازید.

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

روش های مهاجرت به اسپانیا به روش سرمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری روشی است مناسب افرادی که در کشور خود موفق به کسب سرمایه شده اند و حالا از این روش کسب شده خود قصد مهاجرت به این کشور را دارند. کشور اسپانیا در ازای سرمایه گذاری شما در بخش های مختلف خود و کشاندن سرمایه شما به خاکش به شما اقامت می دهد. خود همین رفتن به این کشور از طریق سرمایه گذاری از دو بخش اصلی تشکیل شده است.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با خرید مسکن

یکی از روش های مهاجرت با خرید ملک در این کشور می باشد. هنگام خرید ملک در اسپانیا، داشتن نماینده حقوقی ضروری است. کسانی که مایل به رفتن به این کشور هستند باید ملکی به ارزش حداقل 150 هزار یورو در هر منطقه ای از کشور اسپانیا که مایل هستند خریداری کنند و با این روش به رفتن به این کشور با این روش با خرید مسکن در این کشور اقدام کنند. البته باید توجه کرد که روش مهاجرت به این کشور به روش سرمایه در بازار مسکن  فقط به خرید ملک خلاصه نمی شود و شما باید به اداره مهاجرت اعلام و اثبات کنید که چگونه قصد امرار معاش پس از خرید مسکن در این کشور را دارید.

بر اساس قانون مالیات افراد غیر مقیم (2004)، هر فرد غیر مقیم که صاحب ملکی در کشور اسپانیا باشد، قبل از 31 دسامبر سالی که ملک را در اسپانیا خریده، باید اظهارنامه مالیات بر ملک خود را تسلیم نماید و از آن پس، هر سال این کار را انجام دهد. در این روش شما می توانید برای همسر و فرزندان خود به راحتی اقامت بگیرید.می توانید به عنوان متقاضی اصلی اقامت برای پدر و مادر خود ویزای دائم اخذ کنید. در این روش شما نیازی به حضور فیزیکی برای تمدید اقامت موقت خود ندارید و می توانید آزادانه و نا محدود به شرط حفظ ملکی که خریداری کرده اید به کشور خود سفر کنید.

البته باید متذکر شد که اگر قصد دریافت اقامت دائم اسپانیا و مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری به صورت همیشگی هستید باید به مدت 5 سال سالانه حداقل 6 ماه را در اسپانیا بگذرانید وگرنه هرسال اقامت شما با شرط حفظ ملک خریداری شده تمدید خواهد شد. در این روش شما در ایتدا یک اقامت دو ساله قابل تمدید اسپانیا دریافت می نمایید و ملزم هستید سالی یک بار از این کشور دیدن کنید. ذکر این نکته قابل توجه است که شما به عنوان متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و خرید مسکن می توانید بخشی از مبلغ لازم جهت خرید مسکن را با دولت اسپانیا وام بگیرید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با خرید مسکن

مهاجرت به اسپانیا به روش سرمایه گذاری و تمکن مالی

روش دیگری که برای افراد خاص برای مهاجرت به این کشور وجود دارد مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و تمکن مالی است که برای کسانی که محدودیت سرمایه ندارند بسیار مناسب است، چرا که مزایای فراوانی از جمله سریع بودن روند و مراحل مهاجرت به این کشور، عدم نیاز به مدارک زبان، برخورداری از تمامی تحصیلات به عنوان یک اسپانیایی و حتی یک اروپایی عضو اتحادیه اروپا و استفاده از انواع بیمه های درمانی، تجاری و … را دارد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *