راه ها و روش های مهاجرت به اسپانیا

اینکه برای مهاجرت به اسپانیا از چه شیوه ها و روش هایی اقدام کنید یا اینکه کدام یک از روش های مهاجرت به اسپانیا را انتخاب کنید، موضوعی بسیار سخت بوده و نمی توان بدون هیچ گونه اطلاعاتی به چنین سوال هایی پاسخ داد. همچنین باید ببینید که کدام یک از روش های مهاجرت برای شما بهترین و مناسب ترین شیوه است.

[aparat id=’Sodp9′]

در نتیجه پس از خواندن این مطلب و بررسی بهترین روش سفر و گرفتن اقامت دائم می توانید بهتر انتخاب خود را انجام دهید. اگر تا انتهای این مطلب را بخوانید می توانید با تمام راهکارها و شرایط مهاجرت به اسپانیا و در نهایت با تمام گزینه های سفر به اسپانیا آشنا شوید.

 راه ها و روش های مهاجرت به اسپانیا

صحبت هایی راجع به خوب یا بد بودن مهاجرت

قبل از هر چیز باید از خود پرسید که آیا مهاجرت خوب است یا بد است؟ همیشه افرادی که قصد مهاجرت دارند با نگرانی ها و استرس هایی روبرو می شوند. به همین خاطر همواره از یکدیگر می پرسند که آیا مهاجرت روش خوب برای آن ها هست یا خیر! برای این منظور ابتدا معنای مهاجرت را بیان می کنیم. مهاجرت به این معنی است که شما باید از محل زندگی و کشور خود جدا شده و کشور دیگری را برای کار و زندگی انتخاب کنید. بدین ترتیب مهاجرت را از چندین بحث و جنبه می توان بررسی کرد. برای پاسخ به این سوال که آیا مهاجرت برای شما گزینه خوبی است باید اول بتوانید به سوال های مختلفی پاسخ دهید. باید ابتدا از خود بپرسید که تا چه میزان به کشور خود وابستگی دارید. یا اینکه زبان و فرهنگ کشور خود را تا چه میزان قابل تغییر می دانید. اگر به فرهنگ و زبان کشور خود گرفته اید پس نباید به فکر مهاجرت به دیگر کشورها باشید. چرا که بسیار اذیت خواهید شد. اما اگر پس از اینکه تمام جوانب را سنجیدید به این نتیجه رسیدید که مهاجرت شرایط بهتری را برای شما فراهم می آورد و می توانید از نظر کسب و کار، روحیه فردی و البته شرایط ایده آل زندگی خود را به مراتب بالاتری برسانید و پیشرفت داشته باشید، پس مهاجرت به اسپانیا می تواند بهترین گزینه پیش رویتان باشد.

چه دلایلی برای مهاجرت وجود دارد؟

دلایل مهاجرت بسته به انگیزه های هر فردی می تواند تنوع باشد و این هدف هر شخص است که دلیل مهاجرت را مشخص می کند. دلایل مهاجرت بسته به انگیزه های هر فردی می تواند تنوع باشد و این هدف هر شخص است که دلیل مهاجرت را مشخص می کند. دلایل مهاجرت بسته به انگیزه های هر فردی می تواند تنوع باشد و این هدف هر شخص است که دلیل مهاجرت را مشخص می کند. دلایل مهاجرت بسته به انگیزه های هر فردی می تواند تنوع باشد و این هدف هر شخص است که دلیل مهاجرت را مشخص می کند. به عنوان نمونه فردی که از شرایط کار و کسب درآمد در کشور خود راضی نیست، ترجیح می دهد که در کشورهای دیگر به دنبال شرایط بهتری برای زندگی و کسب درآمد بگردد و در نهایت به سراغ مهاجرت می رود. این افراد که با هدفی مشخص دست به مهاجرت می زنند می توانند در این امر بسیار موفق عمل کنند. یا اگر بخواهیم از مثالی ساده تر نام ببریم می توانیم به افراد محصل و دانشجویی اشاره کنیم که از شرایط ادامه تحصیل در کشور خود راضی نیستند. در نتیجه به سراغ کشورهای دیگر برای ادامه تحصیل و مهاجرت می روند. گاهی بسیاری از افراد ایده کسب و کار و کار آفرینی خوبی در ذهن خود دارند که در کشورشان قادر به انجام آن نیستند یا شرایط انجام آن کار فراهم نیست. شاید در کشور مبدا محدودیت هایی وجود دارد که افراد نمی توانند سطح در آمد خود را افزایش دهند. به همین خاطر مهاجرت را انتخاب می کنند تا بتوانند ایده های خود را جامه عمل بپوشانند. برای این مساله باید به سراغ کشورهایی رفت که برای کار آفرینی بهترین گزینه مهاجرت را دارند.

تحصیل و مهاجرت به اسپانیا

یکی از روش های و اهداف مهاجرت، تحصیل در کشور مقصد است که عمدتا جوانان را به سمت خود می کشاند. اسپانیا کشوری پهناور در جنوب غربی اروپاست که رتبه پنجم را در میان قدرت های اقتصادی جهان دارد. این کشور، دانشگاه های بسیار خوبی دارد. به همین خاطر بیشتر جوانان و افراد یکی از گزینه های مهاجرت به اسپانیا را که تحصیل است انتخاب می کنند. بسیاری از دانشجویان به دنبال ادامه تحصیل و در نهایت اقامت دائم در این کشور هستند. سطح علمی دانشگاه های اسپانیا بسیار بالا بوده و کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور را دارند، باید دیپلمی 12 ساله داشته و مدرک زبان اسپانیایی نیز بگیرند. به این دلیل که واحد و آزمون زبان اسپانیایی در دانشگاه های اسپانیا دیر به دیر برگزار می شود و کشور اسپانیا سخت گیری های خاصی در این زمینه دارد، بهترین گزینه گرفتن مدرک زبان اسپانیایی در کشور خودمان ایران است. برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتری همانند کارشناسی ارشد باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. اگر قصد خواندن دکتری دارید، حتما بلافاصله بعد از خواندن مقطع کارشناسی ارشد به دنبال مقطع دکترای خود باشید. از خوبی های ادامه تحصیل در اسپانیا این است که هرچه مقطع بالاتر می رود، هزینه های تحصیل پایین می آید. در نتیجه هزینه ای که شما برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دارید بیشتر از هزینه تحصیل در مقطع دکترا می شود و این از مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل است.

تحصیل و مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت از طریق کار به اسپانیا

از روش های مهاجرت به اسپانیا، مهجرت از طریق کار است اما این روش بسیار دشوار بوده و کمتر کسی می تواند از این راه برای مهاجرت اقدام نماید. برای اینکه بتوانید برای کار به اسپانیا بروید، باید کارفرمایی در این کشور، دعوت نامه کاری برای شما بفرستند. این کارفرما باید شرکت داشته یا مدیر عامل شرکتی باشد. اگر حدود 3 الی 5 سال را در این کشور به کار مشغول شوید و در طی این مدت هم مالیات خود را بپردازید، در نهایت می توانید مقدمات اولیه برای اقامت دائم فراهم آورید. اگر مدت زمان 5 سال را در اسپانیا به طور مداوم مشغول به کار شوید، می توانید اقامت دائم اسپانیا را بگیرید. هر چند که این روش در میان دیگر روش های مهاجرت به اسپانیا دشوار بوده و پیچیدگی های خودش را دارد. آن پست شغلی که در آن مشغول به کار می شوید، باید قبل از تمام این ماجراها شرایطی را گذرانده باشد. کارفرما باید به مدت 3 ماه، ابتدا این پست شغلی را آگهی نماید. پس از آن، اگر برای این پست شغلی و کار، هیچ شخصی پیدا نشد، این گزینه کاری و آگهی وارد اتحادیه اروپا می شود. اگر 6 ماه گذشت و هیچ شخصی نیز برای این کار پیدا نشد، کارفرما می تواند دعوت نامه ای را برای شما ارسال نماید. با این دعوت نامه می توانید برای مهاجرت به اسپانیا اقدام کنید. در صورتی که دعوت نامه ای دریافت نکرده باشید، مهاجرت از طریق کار به اسپانیا تقریبا غیر ممکن می شود.

ازدواج و مهاجرت به اسپانیا

از طریق ازدواج نیز می توان برای مهاجرت به اسپانیا اقدام نمایید. کسانی که از طریق ازدواج قصد مهاجرت دارند، باید ابتدا همسری اسپانیایی داشته باشند. یعنی باید فردی که قصد ازدواج با او را دارید، اسپانیایی باشد یا از تبعه ها و ساکنین اسپانیا باشد. پس از آن مدارک مورد نظری که در مورد ازدواج شما با یک فرد اسپانیایی وجود دارد را باید به سفارت اسپانیا نشان دهید. تمام مدارک مورد نیازی که باید برای سفارت آماده نمایید را در سایت سفارت اسپانیا نام برده شده است. همچنین باید مدارکی دال بر واقعی بودن ازدواج خود داشته باشید و اینکه تنها هدف شما از این ازدواج، مهاجرت به اسپانیا نیست. در ادامه برای ارائه باید مدارک مالی خواسته شده را آماده نمایید. این مدارک مالی باید نشان دهنده توان مالی این اشخاص برای اجاره منزل و پرداخت هزینه های زندگی در اسپانیا باشد. در مجموع افرادی که از طریق ازدواج قصد سفر به اسپانیا را دارند، باید بتوانند از نظر مالی کاملا خود را تامین نمایند. همچنین سند ازدواج هر دو طرف باید مورد بررسی سفارت اسپانیا قرار بگیرد. در این بررسی ها، زوجین باید مدارکی ارائه دهند که قبلا ازدواج نکرده اند یا اگر ازدواجی داشته اند، مدارک طلاق یا فوت همسر قبلی خود را هم نشان دهد. برای ازدواج و سپس مهاجرت به اسپانیا، دولت اسپانیا سخت گیری های بسیاری انجام می دهد. به همین خاطر بهتر است ابتدا حتما از ازدواج خود مطمئن بوده و سپس برای مهاجرت به اسپانیا مدارک خود را تحویل سفارت اسپانیا دهید. همچنین پس از مهاجرت به اسپانیا دو نفری که با یکدیگر ازدواج نموده اند، باید در یک خانه اقامت داشته و گزینه اقامت جداگانه و خانه های مجزا باعث رد شدن اقامت دائم این افراد می شود.

خرید ملک و مهاجرت به اسپانیا

در کشور اسپانیا برای تشویق مردم به خریدن زمین و سرمایه گذاری از این طریق تبلیغات زیادی می شود و برنامه های مختلفی برای نیل به این هدف طراحی و توسط دولت مدتهاست که اجرایی شده است. این کارها تا حد زیادی نتیجه مطلوب داشته اند و میل به سرمایه گذاری در میان مهاجران و مردم اسپانیا رشد کرده است. در این روش رقم مشخصی برای سرمایه گذاری در بازار مسکن در نظر گرفته شده است که اشخاص اگر بتوانند حداقل رقمی نزدیک به میزان اعلام شده را سرمایه گذاری کنند امتیاز خوبی کسی کرده و در آینده سود تضمینی هم خواهند داشت. برای مهاجران خرید ملک و سرمایه گذاری باعث تسریع امور مهاجرت خواهد شد. از آن جایی که فقط با خرید زمین یا آپارتمان نمی توان اقامت گرفت علاوه بر این کار راه های دیگری برای فراهم کردن شرایط مهاجرت برای علاقمندان مهاجرت به اسپانیا  معرفی می شود. برای کسانی که شرایط اولیه مهاجرت به اسپانیا را کسب کرده اند، انجام سرمایه گذاری حقوق شهروندی بهتری برایشان فراهم می کند و روش مناسبی سرمایه گذاری محسوب می شود. اسپانیا با داشتن گنجینه های تاریخی شهری و فرهنگی کشور بسیار ویژه ای برای هر نوع سرمایه گذاری محسوب می شود. رشد صنایع مختلف و پیشرفته در اسپانیا باعث درآمد زایی و رشد تصاعدی این کشور در همه ی زمینه هاست.

کشاورزی پیشرفته در اسپانیا و شرایط خوب خاک و هوا فرصتی است برای کسانی که به این کار علاقه دارند و می توانند در این رشته نیز با خرید زمین سرمایه گذاری کنند.

معرفی روش ثبت شرکت برای مهاجرت به اسپانیا

با ثبت یک شرکت می توانید مهاجرت به اسپانیا را آغاز کنید. در اسپانیا برای ثبت شرکت به تهیه یک شناسه مالیاتی احتیاج دارید. در حقیقت برای هر گونه فعالیت تجاری و مالیاتی به این مدرک احتیاج دارید و می توانید از آن برای دیگر امور اقتصادی نیز بهره بگیرید. فرمی که در این زمینه باید تهیه و پر کنید نامش  NIE  است. پس از تهیه و تکمیل این فرم و پرداخت هزینه، رسیدتان را مهر کرده و برای ارائه آماده می کنید. این رسید گواهی پرداخت عوارض است. همچنین اصل شناسنامه و کارت ملی برای ثبت شرکت در اسپانیا مورد نیاز است. 2 قطعه از عکس گذرنامه و مدارک و اسناد حقیقی هویتی را نیز احتیاج دارید. برای سفر و مهاجرت به اسپانیا مانع و تحریمی وجود نداشته و همه مردم از هر کشوری می توانند با داشتن شرایط حداقل اقدام به این کار نمایند.

مهاجرت به اسپانیا از راه کار آفرینی چگونه انجام می شود؟

چرا اسپانیا با جمعیت متخصص و تحصیل کرده هنوز محل خوبی برای مهاجرت و کار آفرینی است؟ در جواب به این سوال می توان گفت که سیستم مالیاتی بسیار مناسب و به صرفه برای کارگران، کارکنان شرکت ها و کار آفرینان بتعث شده که در اسپانیا به راحتی از پس مخارجتان بر می آیید و می توانید رشد اقتصادی سریعی داشته باشید. کار آفرینان برای ایجاد فرصت های خوب اقتصادی و ایجاد شغل با بهترین مشوق ها از طرف دولت حمایت می شوند. کار آفرینی در کل باعث گردش مالی پاک حجم زیاد سرمایه در اسپانیا و احیای مشاغل بسیاری شده است.

مهاجرت به اسپانیا از راه کار آفرینی چگونه انجام می شود؟

مهاجرت به اسپانیا برای کار آفرینی چه مقدار سرمایه نیاز دارد؟

با در دست داشتن حداقل 100 هزار یورو می توان یک طرح موفق و فکر شده کار آفرینی را فعال کرده و به سود دهی رساند. حتی اگر بعد از مدتی نیاز به سرمایه بیشتری داشتید می توانید از صندوق های رفاهی کار آفرینان مبالغ زیادی وام با کمترین بهره بگیرید و کسب و کارتان را رونق بخشید. با وجود این پشتیبانی عظیم دولت شما روز به روز به سرمایه و ثروتتان افزوده خواهد شد. برای مهاجرت اسپانیا اولین کشوری است که باید به آن فکر کنید. هر چه می توانید کار کنید و برای رفتن به اسپانیا کمی سرمایه فراهم کنید. این کشور با زیبایی های طبیعی و منابع جذاب خدادادی شبیه قسمتی از بهشت است و تا در این دنیا هستید بهتر است دیدن و زندگی در اسپانیا را از دست ندهید. اگر به آینده فرزندان و خانواده علاقه دارید برای مهاجرت آن ها به اسپانیا از همین لحظه تلاش کنید. در اسپانیا فرصت هایی برای کار و زندگی و تحصیل و رشد وجود دارد که در هیج جای دنیا نمی توانید آن ها را بیابید. امنیت اقتصادی و نوع حکومت مرکزی چنان ثبات و آرامشی را ایجاد کرده است که مردم اسپانیا با داشتن فرهنگ چند هزار ساله به دوست داشتنی ترین مردم اروپا تبدیل شده اند.

برتری های مهاجرت به اسپانیا در صورت ثبت شرکت

علاوه بر این امتیازات در مهاجرت به اسپانیا، فراموش نکنید که شما پایه های زندگی و کارتان را در یکی از بهترین کشور های دنیا قرار می دهید و هیچگاه ازین کار پشیمان نخواهید شد.

مراحل آغاز ثبت شرکت در اسپانیا

برای شروع یک شرکت فقط کافی است که مجموعه ای با یک سرمایه ثابت مشترک داشته باشید. اگر تمایل داشتید می توان در هر نوع فعالیت تجاری نمایندگی اخذ کنید. در راه کاری دیگر می توانید برای خودتان شرکتی ثبت کنید و کار کنید. ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز یکی از گزینه ها برای ثبت شرکت در اسپانیا است. متقاضیان در ابتدا یک نام مناسب برای شرکت احتیاج دارند. نامی که قبلا در اسپانیا ثبت نشده باشد و شامل معانی نامناسب و غیر حرفه ای نباشد بهتر است. پس از تکمیل فرم های مربوطه و دریافت کد مالیاتی، مبلغ سرمایه مشخصی را در یکی از بانک های اسپانیا سپرده گذاری می کنید. در مرحله آخر تمامی معمولا مدارک ثبت شرکت و قرارداد های شراکت یا اساسنامه را در دفتر اسناد رسمی ثبت می کنند. گرفتن بیمه حوادث برای شرکت الزامی است. برای موفقیت در مهاجرت به اسپانیا بهتر است در انجام هر کدام از این کارها با مشاوران حرفه ای و معتمد مشورت کرده و عجله نکنید. همیشه بهترین فرصت ها را ایجاد کرده و از آن ها بهره بگیرید. تسلیم شرایط سخت و مصائب مهاجرت نشوید. به یاد داشته باشید که هزاران نفر همین راه ها را قبل از شما رفته اند و توانسته اند موفق شوند، پس شما هم می توانید. برای آن که بهترین زندگی و آینده را در اسپانیا یا هر نقطه از دنیا داشته باشید از تمام توانایی شخصی و موقعیت های زمانی و مکانی استفاده کنید.

نکته مهمی در باب تفاوت میان مهاجرت به اسپانیا از راه خرید ملک و انتقال سرمایه

برای گرفتن اقامت دائم متقاضیان و سرمایه داران مبلغ مشخصی از سرمایه شان را سرمایه گذاری می کنند، یعنی پولشان را در حساب بانک های اسپانیا قرار می دهند و به انجام کار های اقامت خود و خانواده می پردازند. این انتخاب برای سرمایه داران مشکلی به همراه ندارد و معمولا به راحتی برای گرفتن اقامت دائم و تابعیت به انتقال سرمایه به اسپانیا می پردازند. البته می توانید با همان مبلغ یک زمین یا آپارتمان در اسپانیا خریداری کنید که تا مدت مشخصی نمی توانید اقدام به فروش آن نمایید. در مورد سپرده نیز تا همان زمان حق برداشت از حساب برای متقاضیان وجود ندارد. شاید خرید ملک فرصت بهتری باشد اگر بتوانید با مشاوران ملک صحبت کرده و از آن ها اطلاعات بگیرید.

تولد در اسپانیا و مهاجرت به این کشور

فرزندانی که پدر و مادر اسپانیایی ندارند حتی اگر در اسپانیا متولد شوند نمی توانند تابعیت این کشور را به دست آورند. تابعیت هر شخص در اسپانیا به تابعیت پدر و مادر آن ها بستگی دارد. در خصوص مدت زمان گرفتن گذرنامه و مدارک شهروندی اسپانیایی، اگر از طریق ازدواج وارد خاک اسپانیا شوند پس از گذشت ده سال می توانند در این کشور اقدام به اخذ پاسپورت اسپانیایی کنند. در دیگر روش های مهاجرت معمولا پس از گذشت نهایتا 5 سال تمام کارهای مهاجرت انجام شده و مدارک اقامت دائم به اشخاص اعطا می شود.

تولد در اسپانیا و مهاجرت به این کشور

پناهندگی و مهاجرت به اسپانیا

در صورت بروز سختی ها و مشکلات ناگهانی نا امید نشوید. گاهی همه چیز به توانایی و اختیار شما بستگی ندارد مخصوصا در امر مهاجرت. در چند سال اخیر روابط پیچیده ای بین سران حکومت های کشور ها به وجود آمده است که عمدتا در جهت منافع مردم نیست. مخصوصا کشور هایی مثل اسپانیا که مرکز ثروت و پیشرفت و منابع مختلف هستند بسیار گران و دور از دسترس عامه مردم هستند. حتی تحصیل و کار در این کشور ها به نوعی آرزوی دست نیافتنی بسیاری در دنیا بدل شده است. در این میان به توانایی های خود شک نکنید و از راهی که می شناسید به تلاش صادقانه ادامه دهید. معمولا با توصیه سفارت خانه ها امور مهاجران و گرفتن گذرنامه حتی تابعیت بدون نوبت در کمترین زمان انجام می شود. به راه هایی مثل پناهندگی فکر نکنید. پناهندگان در سفر مجبور به تردد از مسیر های نا امنی هستند و به همین دلیل که ذکر شد امکان دارد پناهندگان فدای منافع تبلیغاتی سران حکومت ها شوند. متاسفانه هر روزه در اخبار گوشه کنار دنیا شاهدیم که با کمک رسانه ها مرگ مهاجران را نتیجه اقدام به پناهندگی یا حوادث طبیعی جلوه می دهند. در مورد مهاجرت از راه پناهندگی به مشاورانی که شما را به سمت خطر می برند اطمینان نکنید. پناهندگان چون در شرایط سختی هستند، برای خطر پیش قدم می شوند و امکان هر اتفاق از پیش برنامه ریزی شده برای آزار آن ها وجود دارد. در مقایسه با سال های قبل، امروزه شرایط  پناهندگی بسیار نا امن و خطرناک تر شده است. راه های پناهندگی در کنترل و تیررس  حکومت ها است و می بینیم پناهندگان کودکان و زنانشان را مثل طعمه در مسیرهای دریایی و زمینی  شکار کرده و آن ها را قربانی ساخت اخبار بشردوستانه می کنند.  جزو آن دسته از عزیزانی که در دام پناهندگی می افتند نباشید.

کسب و کار آزاد، روش خوبی برای مهاجرت به اسپانیا

در این روش هر کس می تواند کار فرمای خودش باشد. راه اندازی کسب و کار شخصی و استقلال کاری چند قانون و تبصره دارد که اگر رعایت شود می تواند به گرفتن مهاجرت اسپانیا منجر شود. مبلغ نسبتا زیادی برای راه اندازی کسب و کار شخصی در اسپانیا لازم است و علاوه بر آن نیاز به یک طرح قابل اجرا و فنی دارید که مسئولین را متقاعد کند و نسبت به بهره دهی طرح مطمئن شوند. در این صورت می توانید از تسهیلات ویژه کار و اشتغال زایی نیز برخوردار شوید و کمی از کسری سرمایه و نقدینگی خود را جبران کنید یا بر توان شرکتتان بیفزایید. برای شروع اثبات تمکن نقدی برای راه اندازی کار مهمترین موضوع است. با کمی خلاقیت و برنامه خوب آن ها را مطمئن کنید که برای گذران زندگی در اسپانیا نیاز به حمایت نخواهید داشت و می توانید مولد کار مفید باشید. نشان دادن مهارت کار و تجربه و سابقه حرفه ای در گرفتن موافقت نامه مسئولان بسیار کمک کننده است. در ضمن بررسی خواهند کرد که شخص متقاضی در محل دیگری مشغول به فعالیت مشابه و موازی نباشد.

فواید کارت آبی در اسپانیا

مهاجران بعد از ورود به اسپانیا؛ کارت آبی اقامت بعنوان اجازه کار و اقامت دریافت می کنند. ارائه کارت آبی به منزله تأیید نظام آمورشی اسپانیا است و این کارت به نوعی تایید تجربه کاری محسوب می شود که یعنی شخص می تواند با تحصیلات حداقل لیسانس به کار های تخصصی بپردازد. هر مهاجری با در دست داشتن این کارت می تواند در همه کشور های اتحادیه اروپا مشغول به کار شود.

با کارت آبی می توانید یک سفر شش ماهه به هر مقصدی که دوست دارید بروید به علاوه از مزایای خاص مثل بلیط و تخفیف های اقامتی در این دوره شش ماهه برخوردار خواهید بود. بعد از طی کردن مراحل اولیه مهاجرت و دریافت کارت آبی، مهاجرت به اسپانیا برایتان لذت بخش تر می شود.

معرفی چند روش ویژه مهاجرت به اسپانیا

خانواده های که دارای تابعیت اسپانیایی هستند می توانند برای گرفتن اقامت هر فردی که بخواهند از خارج یا داخل اسپانیا تقاضا بدهند و برای او اقامت دریافت کنند. به عنوان مثال یک خانواده تابع اسپانیا برای گرفتن یک معلم یا مربی تمام وقت می توانند برای او درخواست اقامت بدهند. معمولا در این روش از شخص مورد نظر تعهدات کلی در خصوص توانایی تامین مخارج توسط خودش گرفته می شود که یعنی آن شخص باید هزینه های اقامتش  را خودش ساپورت کند. این ویزا یک ساله است و در صورت موفقیت کاری و اثبات توانایی شخص در ارائه خدمات حرفه ای و مفید در اسپانیا می توان آن را به دائمی تبدیل کرد.

 اقامت دائم در اسپانیا بدون ویزای کار

اگر نتوانستید برای گرفتن دعوت نامه کسی یا شرکتی را در اسپانیا پیدا کنید، باید در اسپانیا در جستجوی اخذ ویزا و کار و یا تحصیل باشید. در ابتدا برای حضور در اسپانیا یک ویزای 6 ماهه فراهم کنید و به سرعت یک دوره فنی تخصصی که قبلا راجع به آن تحقیق کرده اید را بگذرانید. با داشتن این مدرک یافتن شغل بسیار آسان خواهد شد و در پی آن می توان ویزای کار بلند مدت گرفت. در این مدت از یادگیری و ارتقاء اسپانیایی و انگلیسی غافل نشوید.

 اقامت دائم در اسپانیا بدون ویزای کار

ویزای تحصیلی و گواهی نامه های لازم

پس از آن که در دانشگاه مورد نظرتان در اسپانیا جذب شده و پذیرش اولیه را دریافت کردید چند کار را باید انجام دهید. این پذیرش خود می تواند در چندین لاین صورت گیرد. گواهی نامه های تحصیلی قبلی شخص باید ترجمه شود. گواهی صحت پزشکی وعدم سوپیشینه نیز باید دریافت و برای دانشگاه ارسال شود.

اولین کار پس از ورود به اسپانیا برای تحصیل تهیه منزل مناسبی برای اقامت و ارسال رونوشت قرارداد خانه است. اسنادی که نشان دهند شخص دارای تمکن مالی برای گذران زندگی حین تحصیل هست لازم است. می توان با ارائه فیش حقوقی نشان داد که توانایی کار و تامین مخارج را دارید. به دلیل هزینه نسبتا زیاد زندگی در اسپانیا اصلی ترین چیز برای سهولت امورتان توانایی پولی برای پرداخت مخارج است. بدون داشتن مبلغ قابل قبول نمی توان در اسپانیا اقامت کرد. با شناخت سطحی از اسپانیا نیز می توانید حدس بزنید که چه افرادی و با چه توانایی اقتصادی می توانند برای تحصیل یا اقامت و یا کار به اسپانیا بروند.

چند نکته مهم برای مهاجرت به اسپانیا از راه تحصیل

دانشجویان می توانند فرزندان کمتر از 18 سالشان را به اسپانیا بیاورند. در زمان تحصیل، حداقل 25 ساعت در هر هفته امکان و اجازه کار خواهند داشت. به دلیل سختی و فشردگی تحصیل و سطح بالای دانشگاه ها، دانشجویان نمی توانند کار تمام وقت داشته باشند و این مسئله یاد آور می شود که برای تحصیل و اقامت در اسپانیا نقدینگی قابل قبولی نیاز است که بتواند شما را ساپورت کند. حقوق دریافتی از کار نیمه وقت نخواهد توانست جوابگو هزینه های اسپانیا باشد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *