مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری و به‌ صورت کلی کشورهای مختلف از طرق مختلفی صورت می‌پذیرد. مهاجرت به کشور دبی از طریق سرمایه‌ گذاری یکی از روش‌های مهاجرت به دبی می ‌باشد. آمار ها نشان می دهد در سال 2015 کشور امارات حدود 13 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است که این رقم نسبت به سال 2014 افزایشی 25 درصدی را نشان می دهد. در این بخش می‌ خواهیم به مطالعه مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌ گذاری و اخذ تابعیت و اقامت در امارات متحده عربی بپردازیم.

سرمایه ‌گذاری در دبی

دسترسی آسان به منابع نفتی و هزینه ‌های انرژی پایین از جمله نقاط مثبت فوق ‌العاده در دبی یکی از دلایل رغبت جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. همچنین در دبی تمایل به ایجاد تنوع در اقتصاد از رشد خوبی برخوردار بوده و قدرت خرید در این شهر به دلیل درآمدهای بالا بسیار بالا می ‌باشد که خبری خوب برای این افراد می باشد. لازم به ذکر است که امارات متحده عربی در رتبه ‌بندی تجاری سال 2017 در جایگاه 26 قرارگرفته است که این آمار توسط بانک‌ های جهانی اعلام ‌شده است.

همچنین از نقاط قوت سرمایه‌ گذاری در دبی می ‌توان به عدم وجود مالیات مستقیم تجاری اشاره نمود. البته این عدم وجود مالیات مستقیم تجاری شامل بانک‌ ها ، شرکت‌ های نفت و اپراتورهای مخابراتی نخواهد شد. در دبی همچنین مالیات بر درآمد مستقیم بوده، کنترل ارز و هرگونه محدودیت در بازگشت سرمایه و همچنین وجود بانک‌ های سودآور و پشتیبان باوجود نیروی کار مهاجر فراوان شرایط بسیار منحصر به‌ فردی را برای سرمایه‌ گذاران فراهم نموده است.

سرمایه گذاری در دبی معایبش بسیار اندک است. یکی از آنها کوچک بودن بازار داخلی آن می باشد. همچنین در دبی موانع قانونی در سرمایه‌ گذاری خارجی وجود دارد به عنوان مثال بیش از 49 درصد سهام یک شرکت محلی در دبی نباید به سرمایه ‌گذار خارجی تعلق پیدا کند. درحالیکه حضور یک نماینده محلی در شعبه‌ ها و دفاتر نمایندگی شرکت‌ های خارجی الزامی می باشد. به ‌طورکلی نقاط ضعفی که به آن اشاره شد بسیار محدود بوده و مانع جدی را برای سرمایه‌ گذاران ایجاد نمی‌ کند.

سرمایه ‌گذاری در دبی

مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به امارات متحده عربی و دبی برای افرادی که آماده نیستند که فرهنگ کاملا متفاوتی را در نظر بگیرند یک تغییر بزرگ و اساسی به حساب می آید به همین دلیل برای این افراد خیلی توصیه نمی شود. تفاوت های زیادی برای غلبه بر این موضوع وجود دارد. در این کشور آداب و رسوم، زبان، آب و هوا و دین متفاوت خواهد بود. اقتصاد امروزه دبی نه تنها بر پایه زمینه تجارت سنتی و یا منابع طبیعی است، بلکه در خدمات مالی، تدارکات، املاک، مهمان نوازی و گردشگری، نیز می باشد. این تنوع، همراه با موقعیت استراتژیک در این کشور می باشد، زیر ساخت های برتر و فلسفه سهولت کسب و کار، دبی را یک مقصد اصلی برای بسیاری از شرکت های چند ملیتی و انتخابی مطلوب برای کارگران مایل به کار در این کشور می دانند.

روش های مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری

دولت مردان کشور امارات متحده عربی در جذب سرمایه خارجی اقداماتی را برای فراهم کردن محیط سرمایه‌ گذاری برای سرمایه‌ گذاران مستقیم خارجی فراهم کرده اند، این امر برای افرادی که قصد مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌ گذاری را دارند بسیار مهم و خبر خوبی خواهد بود. شهرهای دبی ، شارجه و ابوظبی انعطاف‌ پذیری بسیاری نسبت به دیگر شهرها در کسب مالکیت املاک و مستغلات برای افراد غیربومی را دارند و به ‌تازگی قانون جدید شرکت‌ ها در دولت امارات متحده عربی به تصویب رسیده است.

در حال حاضر قوانین بسیاری برای رسیدگی به موانع و مشکلات مرتبط با سرمایه‌ گذاران خارجی در دبی وضع شده است. در برخی بندها این قوانین شامل قوانین ورشکستگی و داوری می ‌شود. در مورد قوانین عدم تعلق بیش از 49 درصد سرمایه شرکت محلی برای سرمایه‌ گذاران خارجی و بخش بانکداری نیز رایزنی ‌هایی شده است ولی به مرحله تصویب نهایی نرسیده است. همه این عوامل در جذب افرادی که می ‌خواهند اقدام به مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌ گذاری کنند مفید و کمک ‌کننده می ‌باشد.

روش های مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در دبی، فقط تعدادی از امیر نشینان اعلام آمادگی نموده اند. ثبت شرکت در دبی، ابوظبی و شارجه امکان‌ پذیر است. تأسیس شرکت در دبی برای افرادی که تمایل به مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌ گذاری دارند بسیار مهم و پرطرفدار به شمار می رود. تأسیس شرکت در دبی طبق قوانین این دولت تا حدودی محدود شده است درحالیه حضور نماینده محلی از امارات متحده عربی اجباری است.

همچنین سهام شرکت خارجی نیز در شرکت‌ ها نباید بیشتر از 49 درصد شود. توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در دبی، در حوزه مخابرات و امور پستی در انحصار شرکت های دبی است و سرمایه گذاری در بخش صنعت نفت نیز با توجه به ملی شدن صنعت نفت و محافظت از سرمایه گذاری در حوزه نفت و پتروشیمی برای خارجی ها امکان‌ پذیر نیست. سرمایه گذاری در دبی در صنعت بیمه، بانکداری و کشتیرانی و حمل و نقل ریلی، نیاز به اخذ مجوزهای لازمه از وزارت خانه ها دارد.

مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری با خرید سهام

بیشترین سهام شرکت‌های داخلی همان ‌طور که ذکر شد 49 درصد است و افرادی که قصد مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌ گذاری را دارند باید به این موضوع توجه نمایند. در این روش شما می توانید یک ویزای 6 ماهه ویژه ورود مکرر به این کشور را دریافت کنید. زمان رسیدگی به درخواست برای این نوع ویزا معمولا حدود یک هفته است و این نوع ویزا از اکثر هزینه های اضافی معاف است.

مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری با خرید سهام

مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک

چنانچه قصد مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌ گذاری با خرید ملک را دارید باید گفت که راه نسبتا آسانی را انتخاب کرده اید. افرادی که می خواهند با سرمایه خود زمین یا ساختمان‌های صنعتی و تجاری بخرند باید بدانند که در دبی و برخی دیگر از شهرهای امارات متحده عربی دسترسی به اموال برای افراد غیربومی در امارات متحده عربی به ‌صورت اجاره بلند مدت مجاز می باشد و امکان خرید دائمی وجود ندارد. در دبی، شارجه و ابوظبی، با خرید ملک، امکان اخذ اقامت وجود دارد.

در سایر امیر نشین های امارات، خرید ملک برای خارجی ها امکان ‌پذیر نیست. این مسئله عمدتا برای اجاره مسکن در مناطق سرمایه‌ گذاری خاص امکان ‌پذیر می ‌باشد. درحالیکه ارزش ملک خریداری شده می‌ بایست بیش از ۱ میلیون درهم برای یک مالک باشد. سی سال سابقه اقامت مستمر در امارات، این امکان را به فرد می‌دهد که در صورت ترک تابعیت قبلی خود، به تابعیت امارات دست یابد.

اعتبار پاسپورت امارات با توجه به برخورداری شهروندان این کشور از منابع عظیم سرمایه گذاری خارجی و زندگی در کشوری با درصد امنیت اجتماعی بالا، مورد علاقه بسیاری از افراد قرار گرفته است. از مهم ترین مزایای خرید خانه در امارات این است که اقتصاد امارات در حال پیشرفت است که این امر می تواند امتیاز مثبتی جهت خرید خانه باشد. معایب خرید خانه در دبی این است که فرد خارجی باید برای خرید خانه قیمت چند برابر نسبت به قیمت واقعی آن بپردازد. از دیگر معایب خرید خانه این است که ویزای اقامت به مدت 2 سال خواهد بود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *