راه ها و روش های مهاجرت به دانمارک

برای علاقمندان به مهاجرت به دانمارک بهترین پیشنهاد آشنایی با مقررات مهاجرت است. بعد از آشنایی با دانمارک می توانید بهترین تصمیم در خصوص راه های سفر به این کشور استثنایی را بگیرید. دانمارک  با جمعیت کمتر از 6 میلیون نفر از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد. برای مهاجرت به دانمارک قوانین سخت و غیر ممکنی وضع نشده است و رسیدن به آن ها برای بسیاری از دوستداران مهاجرت قابل دسترس است. میل به مهاجرت به دانمارک بی دلیل نیست چرا که مردم دانمارک بارها به عنوان راضی‌ترین مردم در جهان اعلام شده اند. دانمارک (از نظر شاخص فساد اقتصادی) سال‌های زیادی به عنوان کشور نمونه  کمترین فساد اقتصادی و اداری را داشته ‌است.

[aparat id=’Sodp9′]

شاید به این دلیل است که در شاخص سالانه شادی، مردم این کشور در رتبه نخست شادترین نیروی کار در دنیا قرار گرفته اند. در فهرست قدیمی ترین ها بد نیست بدانید که پرچم این کشور قدیمی‌ترین پرچم در جهان است که هنوز استفاده می شود و نشان دهنده قدمت و محبوبیت خاندان پادشاهی دانمارک است. آب و هوای دانمارک معتدل،مرطوب و پرباران است. بیشترین زمین های این کشور در جزایر و خط ساحلی قرار دارند و بسیار حاصل خیز هستند. مهم‌ترین شهرهای دانمارک عبارت‌اند از کپنهاگ) پایتخت) که در جزیره شیلند واقع است و اوهوس، آلبورگ و اسبرگ  و اودنسه.

راه ها و روش های مهاجرت به دانمارک

معنی مهاجرت

مهاجرت بیش از صد ها هزار سال است که وجود دارد و در مفهوم امروزی به حرکت افراد یک ملیت به کشوری دیگر گفته می شود که شهروند آن جا نیستند. در تعریفی دیگر به اقامت بلند مدت نیز مهاجرت اطلاق می شود و سفر های توریستی و کوتاه را جزو دسته مهاجرت به حساب نمی آورند. در چند دهه اخیر اقامت مهاجرت منوط به شرایطی است که توسط قانون مهاجرت تعیین می‌شود که در کشور های مختلف تفاوت هایی دارد. این قوانین و نگاه امروزی به مهاجرت به طرز جدایی ناپذیری با توسعه و پیشرفت در کشور های مهاجر پذیر مرتبط گشته است و بیشترین تعداد مهاجران نیز علاقمند مهاجرت به کشور های پیشرفته هستند. کشور های پیشرفته از نیروی کار و تخصص مهاجران بهره می برند و در عوض زندگی مناسب تری در اختیار مردم قرار می دهند. برای مهاجرت به دانمارک چند راه وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم. مهاجرت از راه تحصیل، مهاجرت به علت ازدواج، مهاجرت از طریق کار و تخصص ، مهاجرت از راه سرمایه گذاری .

نگاهی به علت های مهاجرت

می توان علت های مهاجرت را به دو دسته تقسیم کرد. مهاجرت یا برای دور شدن از شرایط نامطلوب اتفاق می افتد و یا برای دست یافتن به شرایط مطلوب.

شرایط  نا مطلوب مثل زندگی مانند بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و … دومین علت ها برای مهاجرت دست یافتن به شرایط ایده آل است مانند امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، درآمد بیشتر و …

دسترسی به تحصیل بهتر و بالابردن سطح علمی از مهمترین علت هاست. برای کسانی که شرایط مطلوب اقتصادی دارند نیز مهاجرت می تواند باعث بهبود و رشد اقتصادی قابل قبول تری شود و انتظارات آن ها را فراهم می کند. کار آفرینی با استفاده از سرمایه و دانش کسب و کار، می تواند در بعضی از کشور های پیشرفته باعث رشد تعداد زیادی از نیروهای کار شود که در کشور های کمتر پیشرفته از امکانات مناسبی برخوردار نیستند.

مهاجرت به دانمارک به علت تحصیل

در خصوص نظام آموزش عالی دانمارک با توجه به پیشرفت ها و رتبه های جهانی به تفصیل می توان گفت. کیفیت تحصیل در بالاترین سطح جهانی قرار دارد و برای مهاجران شرایط فراهم شده که می توانند به راحتی به دانمارک مهاجرت کرده و ادامه تحصیل دهند. نظام آموزشی این کشور طوری است که خلاقیت و نبوغ ذاتی انسان ها را به حد اعلا توسعه داده و آن را به خلاقیت حرفه ای و نبوغ رشد یافته مستمر ارتقا می دهند. در دانمارک با این نگاه تفکر ابتدایی به تفکر تحلیلی رشد پیدا می کند. تاثیر تحصیل و زندگی در دانمارک علاوه بر دستیابی به تخصص علمی، تجربه جامعه ای است علمی با ارزش های غنی فکری انسانی رو به تعالی. برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک، می توان فرم مربوطه را از فضای مجازی یا سفارت فراهم کرده و پر کرد. مرحله بعد ارسال فرم اصلی است به همراه سایر مدارک ضروری که برای هر رشته و مقطع متفاوت است. با ویزای تحصیلی دانمارک اجازه دارید حتی پس از تحصیل در صورت یافتن کار در دانمارک اقامت داشته باشید. برای مقتطع تحصیلی بالاتر عرضه مدرک دوره های قبلی به همراه ریز نمرات نیاز است.

مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

با خرید ملک می شود مسیر گرفتن مهاجرت را هموار کرد. فقط کسانی می توانند در دانمارک ملک بخرند که تبعه کشور های عضو اتحادیه اروپا باشند، در غیر این صورت باید از وزارت دادگستری اجازه خرید دریافت کنند. کسی که می خواهد در دانمارک ملک بخرد باید نشان دهد که در طول اقامت در دانمارک ار آن ملک استفاده می کند و برای تایید این مسئله وزارت دادگستری دانمارک باید مطلع شود. برای خرید زمین در دانمارک بهترین گزینه مشاوره با یک متخصص و نماینده املاک است. کسانی که مقیم دانمارک هستند و یا پنج سال اقامت مستمر داشته اند برای خرید ملک نیازی به مجوز دولتی ندارند. علاقمندان به خرید زمین در دانمارک ابتدا بررسی می شوند که می توانند پس از خرید ملک در این کشور اقامت دائم بگیرند یا خیر.

افراد متأهل در این مسیر موفق تر هستند و برای کسانی که متاهل هستند امکان تهیه ملک در دانمارک بیشتر است چون اگر فرزندان خریداران ملک در دانمارک به دنیا بیایند امکان ماندن  دائم افراد در دانمارک بیشتر است. اگر فرزندان این اشخاص در مدارس دانمارکی تحصیل کنند و یا متقاضیان  دارای شغل دائمی در دانمارک باشند آن وقت می توانند کاندید مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک شوند. تسلط  به زبان دانمارکی و شناخت  فرهنگ این کشور نیز باعث توفیق مهاجران در دانمارک می شود. در پروسه خرید زمین یک گواهی دریافت خواهید کرد. این گواهی تمامی قوانین و تعهدات مربوط به زمین را به طور دقیق تعیین می کند. گواهی دیگر در خصوص مجوزهای ساخت و ساز است که نشان می دهد ملک طبق ضوابط ساخته شده است. آخرین مدرک مهم گواهی رتبه بندی انرژی است که نشان دهنده کیفیت طرح مصرف انرژی در ملک مورد نظر است.

پناهندگی و مهاجرت به دانمارک

هر کسی که به علت احساس خطر در کشورش نیاز دارد که از کشور خارج شود و به کشور امن تری برود، پناهنده نامیده می شود. هر انسان که تبعه دانمارک نیست می تواند برای گرفتن پناهندگی این کشور درخواست بدهد. کسانی که درخواست پناهندگی دارند می توانند از یک سال تا سه سال به صورت موقت در کشوری که درخواست پناهندگی داده اند زندگی کنند. در این مدت درخواست های پناهندگان مورد بررسی قرار می گیرند و سپس در خصوص درخواست آنان ترتیب اثر داده می شود.

پناهندگی و مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک به علت ازدواج

خارجی هایی که در دانمارک یا با یکی از اتباع دانمارک ازدواج می کنند می توانند اقامت و تابعیت این کشور را بگیرند. علاقمندان به مهاجرت به دانمارک خیلی زیادند و در این مسیر از راه های مختلف اقدام به گرفتن اقامت این کشور می کنند و همین امر باعث به وجود آمدن سخت گیری هایی شده است. مهم ترین مدرک برای گرفتن اقامت به علت ازدواج ارائه گذرنامه دانمارکی و مدرکی دال بر تجرد آن هاست. اگر قبلا ازدواج کرده اند و همسر وی فوت شده باید گواهی فوت ارائه دهند و در صورت طلاق نیز باید گواهی طلاق عرضه کنند. مهمترین چیز قدرت پوشش مالی است. شهروند دانمارکی باید دارای وضع اقتصادی قدرتمندی باشد و بتواند هزینه های ورود همسر به دانمارک و امرار معاش او را تامین کند. به زوجین پیشنهاد می شود فرم های ازدواج را صادقانه و با دقت پرکنند.

آشنایی با مهاجرت به دانمارک از راه کار

کار برای کسانی که تخصص و مهارت و نیروی کار دارند راه خوبی برای مهاجرت به دانمارک است. اگر اقامت مسافران بیشتر از 3 ماه طول بکشد نیاز به اجازه اقامت است. اگر کسی بتواند شغل های داوطلبانه و بدون حقوق انجام دهند می توانند به سادگی مهاجرت به دانمارک بگیرند. باید بتوانید پیشنهاد های کاری دریافت کنید که کارفرما و دولت دانمارک را این نتیجه برسانید که شما با هدف کار و افزایش سرمایه وارد کشور شده اید. کسانی که توانایی و استعداد خاص هستند حتی پزشکان یا هنرمندانی که ایده های نوینی داشته باشند از کاندیده های مهاجرت کاری محسوب می شوند و می توانند ویزای کار بگیرند. مزیت ویزای کار این است که همسر و فرزندان نیز می توانند اجازه اقامت و کار در کشور دانمارک را بگیرند.

آشنایی با مهاجرت به دانمارک از راه کار طرح سریع

این گزینه از جالب ترین گزینه های مهاجرت به دانمارک است. از طریق این گزینه طرح سریع اتباع خارجی می توان بر اساس توان و استعداد اشخاص خیلی سریعتر وارد چرخه کار شد.  کار هایی مشمول طرح سریع همراه هستند به چندین بخش تقسیم می شوند. دسته اول کار هایی هستند که اتباع خارجی باید شرایط پرداخت برنامه طرح سریع را دارند در واقع شرط اول این است که کارکنان بتوانند از طریق کارشان به حداقل در آمد تعیین شده دست یابند. گزینه بعدی شامل  پزشک هایی است که برای اخذ مدرک وارد دانمارک شده اند. این افراد می توانند از طریق مهاجرت به دانمارک با طرح سریع وارد بیمارستان های مشخصی شده و کار کنند. گزینه سوم کار سریع شامل محققین می شود. در واقع یک سری دوره های تحقیقاتی در دانمارک برگزار می شود که افراد می توانند در صورت تمایل به این منطقه سفر کنند و پیشنهادهای علمی خود را عرضه کنند. این کار نیز جزو دسته کار سریع دسته بندی می شود.

معرفی روش کار آموزی برای مهاجرت به دانمارک

برای اتباع خارجی که جویای کار بوده و قدرت زیاد مالی ندارند گزینه دیگری در نظر گرفته شده است. این افراد می توانند با شرکت در دوره کار آموزی پیشرفته، خودشان را به ویزای کار طرح سریع برسانند. در این طرح مهاجرانی که قدرت یادگیری و استعداد کار دارند برای ورود به دانمارک از طریق کار سریع آماده می شوند و در صورت تایید از طرف مسئولین دوره ها، جذب مراکز کاری این کشور می شوند. زمانی که برای طرح سریع در نظر گرفته شده 4 سال است که ابتدا با دوره های 3 ماهه شروع می شود. هر مهاجر بعد از ورود به دانمارک 14 روز فرصت دارد تا حضور خود را اعلام کند تا بتواند برای اقامت اقدام کند. این دوره ها هزینه کمی دارند که می توانید از وب گاه اداره مهاجرت آن را پیدا کنید. در ویزای طرح سریع می توان خانواده را نیز همراه برد و همیشه شغل و کار خواهید داشت و گزینه های کاری خوب همیشه برای مهاجران طرح سریع در دسترس هستند.

معرفی روش کار آموزی برای مهاجرت به دانمارک

چطور اقامت دانمارک خاتمه می یابد؟

همه تازه واردان به دانمارک مدتی را می توانند در دانمارک بگذرانند و در صورت داشتن امکانات مالی مناسب می توانند به سرعت برای اقامت اقدام کنند. برای آن دسته از کسانی که شرایط لازم را ندارند زمانی برای خاتمه اقامت تایین شده است که فقط با درخواست و احراز شرایط تمدید می شود. دلایلی که سبب خاتمه اقامت در دانمارک می شوند متفاوت هستند. مثلاً اگر مهاجران شغلشان را از دست بدهند و یا از ادامه دادن به شغل صرف نظر کنند در خطر خاتمه اقامت قرار می گیرند، یا اگر شرایطی پیش بیاید که وضعیت مالی تازه واردان زیر سؤال برود، احتمال اتمام وضعیت اقامت در دانمارک زیاد است. اگر اشخاص در دوره ای که در دانمارک اقامت دارند به تقلب یا سو رفتار دست بزند دولت دانمارک آن ها  را برای همیشه کنار می گذارد. مراقب گذرنامه تان باشید زیرا گم کردن گذرنامه از دلایلی است که شاید سبب شود دانمارک را ترک کنید.

با مهاجرت به دانمارک از راه کار آفرینی آشنا شوید

این نوع مهاجرت در دانمارک به صورت دوره ای کار آفرین از سرتاسر دنیا جذب می کنند. هر شخص با تجربه کاری می تواند برای این نوع مهاجرت اقدام کند. چیزی که برای موفقیت در این آزمون اهمیت دارد دانش و مهارت در یک رشته کار است. اگر بتوانید دلایل کافی برای تایید تخصص و تجربه کاری که در آن تجربه دارید را نشان دهید می توانید در دانمارک مشغول به کار شده و زندگی کنید. مطمئن باشید که با شروع کار در دانمارک با وجود شادترین جامعه دنیا موفق خواهید بود. مهم ترین نکته رسیدن به دانمارک و گرفتن اقامت است. برای ایرانیان که در کار و کسب دانش بهترین هستند هیچ مشکلی برای زندگی در دانمارک نیست. تنها مسئله ورود به دانمارک است. دانمارک برای رساندن تازه واردان به شرایط استاندارد از وام های صندوق رفاه و کمک کننده های زیادی بهره می گیرند. پیشنهاد دیگری داریم و ثبت شرکت است که به پیشرفتتان در دانمارک سرعت می بخشد. برای ثبت شرکت، مدیر عامل و حسابرس احتیاج دارید. برای این کار اطلاعات دقیق تر و کمی برنامه ریزی احتیاج دارید ولی ثبت شرکت و سرمایه گذاری برای کسب در آمد و موفقیت راهی پر از امکانات ویژه و گزینه های تاثیرگذار است.

گرفتن بورس تحصیلی و مهاجرت به دانمارک

کشور دانمارک بهترین کشوری است که شهروندان خود و سایر نقاط دنیا را تشویق به تحصیل علم و در نتیجه کار آموزی و کار آفرینی از اقشار معمولی که در بسیاری از کشور ها آن ها را نادیده می گیرند می کند و در سطوح بالای جامعه حضور این افراد را می بینید. در فصل های تحصیلی  دانشگاه های دانمارک فراخوان هایی را اعلام می کنند که می توان با دنبال کردن آن به مهاجرت به دانمارک نزدیک تر شد. اولین کار پرکردن  فرم های فراخوان و ارسال رزومه است. اگر فرم درخواست تایید شد شرایط مهاجرت به دانمارک برای متقاضی توضیح داده خواهد شد و با توجه به رتبه علمی که احراز کنید برایتان هزینه هایی در نظر گرفته می شود.

پزشک ها و مهاجرت به دانمارک

پزشکی جزو اولین تخصص هایی هستند که می توانند به دانمارک مهاجرت کنند. با سختی هایی که برای رسیدن به دانشگاه های پزشکی هست جای تعجب نیست که می توان توسط آن ها به راحتی به همه دنیا مهاجرت کرد. تمام پزشک هایی که خارج از اتحادیه اروپا هستند علاقمند به مهاجرت به دانمارک هستند و دانمارک نیز با کمال میل از آن ها استقبال می کند. در ابتدای مهاجرت به دانمارک مدرک پزشکی تاره واردان  به دقت ارزیابی می شود و در نهایت میزان حقوق وی و همینطور شرایط کاری او تعیین می شود. در دانمارک  استانداردها برای جذب متخصصین و تعیین در آمد و حقوق آن ها به درستی رعایت می شوند. کسانی که حس مسئولیت بسیار قوی دارند می توانند مهاجرت به دانمارک را به مرحله اقامت برساند.

معرفی شرایط خاص برای مهاجرت به دانمارک

تعدادی از مشاغلی که در سال های اخیر توانسته اند بیشترین اقامت و تابعیت دانمارک را اخذ کنند سرآشپزان،ورزشکاران حرفه ای، قهرمانان رشته های مختلف، متخصصان کارهای فنی و تجربی، تکنسین ها و دارندگان مدارک اجرایی رشته های صنعتی هستند. در واقع افراد مستعد از میان دیگران انتخاب می شوند و می توانند وارد دانمارک شوند. افرادی که ذکر شدند ابتدا به مدت دو سال اجازه ورود به دانمارک را می گیرند و فعالیت و کار می کنند. پس از کسب موفقیت و 7 سال کار اقامت دائم و تابعیت دانمارک را می گیرند.

معرفی شرایط خاص برای مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک با خانواده

تمام کسانی که با هر ویزایی وارد دانمارک می شوند پس از گذشت زمان کوتاهی می توانند خانواده و فرزندانشان را به دانمارک ببرند. ضوابط مهاجرت دانمارک برای خانواده و آینده فرزندان ارزش خاصی قائل شده اند و مهاجران در این زمینه با مشکلی روبرو نخواهند بود.

مهاجرت به دانمارک در یک کلام

در بیشتر ویزاهای دانمارک افراد سه سال اقامت دریافت می کنند. این نوع ویزای ساده و سریع را فقط می توانید در دانمارک پیدا کنید. کارکنان بعد از مدتی کار در صورت موفقیت و توانایی کسب در آمد برای اقامت بلند مدت اقدام می کنند. ویزای قدیمی دانمارک حتی کمی ساده تر نیز شده است و امروزه از طریق طرح سریع در کمترین زمان و با داشتن انگیزه رفتن به دانمارک شما یاری می شوید تا به دانمارک وارد شده و زندگی را شروع کنید. دیدیم که اقشار مختلف جامعه با سنین و استعداد مختلف می توانند با راه های ویژه و تخصصی مثل طرح های سریع کار به دانمارک وارد شده و خانواده را نیز همراه می برید. اگر به دنبال مقصدی برای مهاجرت هستید ابتدا با دانمارک شروع کنید. همانطور که گفتیم این کشور شادترین مردم و راضی ترین نیروی مشغول به کار در دنیا را دارد. آب و هوای معتدل و بارانی دانمارک مورد علاقه ایرانیان است و فرهنگ قدیمی مردم دانمارک این کشور را برای ایرانیان به کشوری مستعد تبدیل کرده است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *