کشور دانمارک یکی از کشورهای پرطرفدار در بین گردشگران اروپا محسوب می شود. این کشور به دلیل آب و هوای مطلوب، موقعیت جغرافیایی و جاذبه های تفریحی و توریستی متنوع مقصد گردشگری افراد زیادی از سراسر جهان شده است. اگر شما هم قصد سفر به کشور دانمارک را دارید قطعا نیاز به اطلاعاتی در مورد این کشور دارید بنابراین با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور دانمارک

دانمارک کوچک ترین کشور منطقه اسکاندیناوی به شمار میرود. کشور دانمارک از چندین جزیره تشکیل شده است که در میان دریای بالتیک قرار گرفته اند. از بزرگ ترین جزیره های دانمارک می توان جزیره شیلند و جزیره فون نام برد. شهر کپنهاگ که پایتخت کشور دانمارک می باشد در جزیره شیلند قرار دارد. این کشور بیش از پنج میلیون جمعیت دارد که 20 درصد از این جمعیت در شهر کپنهاگ زندگی می کنند. طبق تحقیقات انجام شده مردمان این کشور از رفاه اجتماعی برخوردار هستند واز زندگی شان رضایت بالایی داشته و همچنین فرصت های تحصیلی، کاری و درمانی زیادی دارند.

کشور دانمارک عضو اتحادیه اروپا و عضو معاهده شینگن می باشد، بنابراین برای سفر به این کشور باید حتما ویزای شینگن داشته باشید. محبوب ترین ورزش در این کشور فوتبال است البته ورزش های دیگری همچون قایق رانی، هنبال، بدمینتون و ژیمناستیک هم طرفداران زیادی دارد. علاوه بر این ورزش ها، تعدادی از دانمارکی ها به ورزش اتومبیل رانی علاقه دارند، تام کریستنسن شخصی دانمارکی است که در مسابقات 24 ساعته لامانس رتبه اول را از آن خود کرده است. پرچم ملی این کشور مستطیل قرمز رنگی است که صلیب سفید رنگ بر روی آن قرار گرفته است. پرچم این کشور با دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی بسیار شباهت دارد.

آشنایی با کشور دانمارک

فرهنگ و زبان مردم دانمارک

زبان رسمی مردم در کشور دانمارک، زبان دانمارکی است. در واقع اکثریت مردم این کشور به زبان دانمارکی صحبت می کنند اما عده ای از مردم هستند که به زبان انگلیسی صحبت می کنند. پیشینه مردم دانمارک اسکاندیناویایی است درحالیکه آنها با مردم سوئد و نروژ خویشاوندند دراقع این مردم از تبار وایکینگ ها هستند. طبق تحقیقات یونسکو مردم کشور دانمارک بعد از مردم نروژ خوشبخت ترین مردم روی زمین محسوب می شوند درحالیکه طی چندین سال اخیر مقام اول در رضایتمندی از زندگی را کسب کرده اند. مردم دانمارک زندگی را خیلی سخت نمی گیرند و آرامش آنها مثال زدنی است، در واقع آنها شادترین مردم به شمار می روند. جهت سفر به این کشور نیاز به ویزای دانمارک دارید.

پارلمان کشور دانمارک در سال 2012 به ازدواج همجنس گرایان رای مثبت داده است. کشور دانمارک از جمله کشورهایی است که بالاترین تعداد عضویت در انجمن ها و مجمع ها را به خود اختصاص داده است. برابری اجتماعی، عدالت و وقت شناسی از ارزش های مهم در زندگی دانمارکی است. در بین روابط مردم دانمارک، مزاح کردن رایج می باشد. مسئله برابری زنان و مردان به گونه ای در دانمارک اهمیت دارد که در زبان آنها جای گرفته است به طوریکه کلمات آنها جنسیت ندارند. 98 درصد مردم دانمارک مسيحی هستند و تنها 2 درصد از آنها مسلمان می باشند. پرجمعيت ترين مذهب در کشور دانمارک کاتوليک ها هستند درحالیکه 11 مجمع مذهبی ديگر در اين کشور اروپایی به رسميت شناخته شده است.

فرهنگ و زبان مردم دانمارک

وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور دانمارک

واحد پول این کشور کرون دانمارک است. کشور دانمارک قابلیت های کشاورزی فراوانی دارد. بعد از سال 45 میلادی اقتصاد کشور دانمارک توسعه پیدا کرد و حدودا 25 درصد از محصولات داخلی و فرآورده های کشاورزی خود را تامین می کرد. صنعت ماهیگیری و کشتی سازی که از صنایع قدیمی دانمارک بود، کم کم کاهش پیدا کرد و برخی خدمات همچون خدمات مالی، خدمات حمل و نقل، خدمات تجاری و بازرگانی و ارتباطات مورد اهمیت قرار گرفت. دانمارک یکی از بزرگ ترین ناوگان حمل و نقل تجاری اروپا را دارد. صنعت های دیگری مانند: تولید مواد غذایی مثل محصولات لبنی و گوشت، تولید آهن، استیل، فلزات غیر آهنی، کشتی سازی، تامین تجهیزات سیستم حمل و نقل و ماشین آلات، وسائل الکترونیکی، آسیاب بادی، مواد شیمیایی، منسوجات، مبلمان و دیگر محصولات چوبی، تامین مواد وابسته به صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی در کشور دانمارک وجود دارد. محصولات کشاورزی و ماشین آلات صنعتی، مبلمان، مواد غذایی فرآوری شده، مواد دارویی و آسیاب بادی از مهم ترین محصولات صادراتی دانمارک هستند.

کشور دانمارک ساختار حکومتی مشروطه سلطنتی با دموکراسی پارلمانی دارد. دانمارک یکی از قدیمی ترین حکومت های پادشاهی جهان را دارد که قدمت آن به سال ۱۰۰۰ میلادی، عصر وایکینگها بر می گردد. این کشور از اعضای سازمان ملل و ناتو محسوب می شود. جامعه دانمارک بر پایه تاسیس قانون اساسی دانمارک در سال ۱۸۴۹ قرار گرفته و نظام سیاسی این کشور از آن به بعد با احزاب متنوع سیاسی شکل گرفته است. اغلب، دانمارک را به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی می نامند. دولت رفاهی، برابری اقتصادی جامعه و عدم وجود تقریبی فساد را تضمین می کند. جهت اخذ ویزا باید ابتدا وقت سفارت دانمارک دریافت کنید.

وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور دانمارک

آب و هوای کشور دانمارک

دانمارک یکی از خوش آب و هوا ترین کشورهای اروپا می باشد. این کشور از نظر آب و هوا در موقعیتی قرار دارد که سه اقلیم اروپایی آن را تحت تاثیر خود قرار می دهند. تغییرات آب وهوا در کشور دانمارک زیاد نیست، معمولا آب و هوای معتدل دارد ما وزش بادها ناگهانی در این کشور بسیار دیده می شود.

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور دانمارک

دانمارک یکی از پرجاذبه ترین و دیدنی ترین کشورهای دنیا به شمار می رود. وجود چشم اندازهای طبیعی، مناظر دیدنی، دهکده ها و آثار تاریخی مربوط به وایکینگ ها مواردی هستند که باعث جذابیت آن می شوند. در این بخش با تعدادی از این دیدنی ها آشنا خواهید شد.

جزایر فارو

یکی از زیباترین و جذاب ترین جزایر دنیا، جزایر فارو می باشد. این جزایر از تلاقی دریای نروژ و شمال به وجود آمده اند. این جزیره مکان مناسبی برای استراحت و آفتاب گرفتن خواهد بود چرا که در این جزایر کلبه های چوبی اقامتی و امکانات ماهیگیری مهیا شده است. البته فقط نیمی از این جزایر به کشور دانمارک تعلق دارد.

شهر ادنسه

این شهر به عنوان جواهر جزایر فاتن مشهور است. شهر ادنسه زادگاه هانس کریستین اندرسون می باشد. بناهای تاریخی مانند مقبره شاه کانوت، میادین تنگ و باریک، خانه های اسکاندیناوی، آسیاب های بادی و باغ وحش ملی از جاذبه های دیدنی این شهر قدیمی می باشد.

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور دانمارک

کاخ کریستینبورگ

در جزیره‌ی کوچک Slotsholmen در مرکز شهر کپنهاگ، کاخ عظیمی به نام کریستینبورگ واقع شده است که مقر دولت دانمارک می باشد. این کاخ قدیمی بیش از ۸۰۰ سال قدمت دارد. این کاخ مرکز قدرت پادشاهی دانمارک محسوب می شود و میزبان پارلمان، دادگاه عالی و دفتر نخست‌ وزیر است.

پل اورسوند

یک پل دوطرفه جاده‌ای و ریلی است که با عبور از تنگه اورسوند دو کشور سوئد و دانمارک را از طریق زمینی به یک دیگر متصل می‌کند. این پل یکی از نمادهای اسکاندیناوی محسوب می شود و در سال 1999 افتتاح شد. پل اورسوند حدود 10 کیلومتر طول دارد و از شهر کپنهاگ آغاز می شود. این پل طولانی ترین پل جاده ای و ریلی اروپا به شمار می رود. بر روی این پل امکان عبور هم زمان قطار و ماشین وجود دارد. قسمتی از پل که در دانمارک قرار دارد به صورت تونل می باشد تا در پروازهایی که اطراف آن انجام می شود مشکلی پیش نیاید.

قلعه کرانبورگ

این قلعه در سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است به همین دلیل از جاذبه های پرطرفدار در کشور دانمارک محسوب می شود. در قلعه کرانبورگ نمایشنامه هملت شکسپیر اجرا میشد، کسانی که علاقه مند به ادبیات هستند از دیدن این قلعه لذت بسیاری خواهند برد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *