اقتصاد این کشور بر پایه صادرات و واردات محصولات کشاورزی، صنعتی، پوشاک، مواد خوراکی و… بنا شده که البته این تنها نقطه اشتراک دو بخش قبرس است. قبرس آب و هوایی معتدل دارد که همین عامل اصلی توجه بالای این کشور به کشاورزی است. مهاجرت به قبرس راهی برای رفتن است.

[aparat id=’Sodp9′]

آشنایی با کشور قبرس

قبرس کشوری جزیره ای است که در شرق دریای مدیترانه قرار گرفته است و از شمال با ترکیه ، از شرق با سوریه ، از جنوب با مصر و از غرب با یونان همسایه است. قبرس جنوبی یا قبرس اروپایی یکی از ۲۷ عضو اتحادیه اروپا است و در نیمه دوم سال ۲۰۱۲ ریاست این اتحادیه را بر عهده دارد. علاوه بر این، قبرس عضو سازمان ملل متحد، کشورهای مشترک المنافع بریتانیا و همچنین یکی از کشورهای بی طرف می باشد.

هزینه های زندگی در کشور قبرس

در نظر گرفتن هزینه زندگی در قبرس و پیشبینی آن امری بسیار مهم است که فرد مهاجر باید قبل از سفر آن را در نظر بگیرد. چرا که فرد باید بتواند برای هزینه های خود برنامه ریزی کند. تمام کالاها و خدمات در قبرس با ۱۷% مالیات ارزش افزوده به فروش می رسند که این نرخ کمترین نرخ مالیات ارزش افزوده در کل اروپا می باشد. کمترین هزینه اجاره آپارتمان در قبرس در صورتی که  ۱ خوابه باشد در شهری مانند نیکوزیا و یا لیماسول در حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ یورو است.

انواع روش های مهاجرت به قبرس

مهاجرت از طریق ازدواج یکی از گزینه هایی است که افراد می توانند از طریق آن به قبرس مهاجرت کنند. برای اقامت دائم در قبرس از طریق ازدواج، باید با اتباع قبرسی ازدواج صورت گیرد. البته این موضوع را در بخش مربوطه به طور دقیق بررسی می کنیم. گزینه دیگر برای مهاجرت به قبرس روش تحصیلی است، در این روش اقامت در ابتدا در وضعیت موقت قرار می گیرد و تحصیلات فرد ادامه داده می شود، سپس در صورتی که یک سری اصول و عقاید رعایت شود می توان پروسه قانونی در این مسیر را طی کرد.

به صرفه ترین و به نوعی کم خطرترین روش مهاجرتی به قبرس ، تحصیل است. دانشگاه و سیستم آموزشی در قبرس بسیار منسجم است و شرایط امنیتی بالایی نیز در این مسیر دیده می شود. زبان تحصیل در دانشگاه های قبرس انگلیسی است و افراد باید مدارک لازم در این خصوص را دریافت کنند. روش های مهاجرت به قبرس از جمله روش خرید ملک وجود دارد که یک سری قانون های خاص به دنبال دارد. عموماً مهاجرت به این کشور از طریق کار و تخصص پیچیده اما هدفمند است.

مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

مهاجرت از طریق خرید ملک یکی از روش های نیمه آسان برای اقامت دائم در قبرس محسوب می شود. با خرید ملک به مبلغ تعیین شده در یک قدمی مهاجرت به قبرس قرار خواهید گرفت. خرید ملک از بهترین گزینه برای افرادی که دارای مبلغی هستند و می خواهند سرمایه ای قابل قبول داشته باشند و همچنین فضایی فراهم کنند تا به سادگی پاسپورت قبرس را اخذ کنند و برای همیشه در این منطقه زندگی کنند.

مهاجرت به قبرس از طریق تخصص یا کار

مهاجرت از طریق تخصص یا کار دارای چارچوب مشخصی است. یک سری شرایط برای صدور ویزای کار وجود دارد که بهتر است مورد بررسی قرار بگیرد. به عنوان مثال سهامداران شرکت باید خارجی باشند این موضوع برای مدیر عامل کمپانی نیز صدق می کند. اعضای تیم باید توسط وزارت امور خارجه تأیید شوند. اگر شما دارای شرکتی هستید که با مشارکت خارجی فعالیت می کند باید از سهم سرمایه دار کمتر و یا مساوی بهره ببرید. شرکت هایی که در لاین های بسیار وسیع سرمایه گذاری می کنند، باید اسناد و مدارک مربوطه را به دولت قبرس ارائه داده و گردش حساب این تیم ها باید توسط بانک تأیید شود.

مهاجرتی به قبرس از طریق ازدواج

ازدواج از دسته گزینه هایی است که اغلب برای مهاجرت به قبرس دیده می شود. در این روش شخص متقاضی باید با فردی که تابعیت قبرس دارد، ازدواج کند. در واقع در زمان ثبت ازدواج تابعیت فرد مورد نظر باید مشخص باشد. ازدواج باید رسمی و به هیچ عنوان صوری و تنها برای مهاجرت به این کشور نباشد، این موضوع به طور جدی و دقیق بررسی می شود. در قبرس زوجین باید در کنار هم زندگی کنند و زندگی جداگانه برای این افراد قابل قبول محسوب نمی شود.

اگر فردی قبلاً ازدواج کرده است و قصد دارد با فردی که تابعیت قبرس دارد، ازدواج کند باید مدرک طلاق و یا فوتی نیز ارائه دهید و در مجموع باید مدرکی دال بر عدم منع ازدواج مجدد ارائه شود. فردی که از طریق ازدواج توانسته خود را به خاک قبرس برساند، در کنترل قرار می گیرد و باید در زمانی که در قبرس زندگی می کند شخصی بسیار مفید بوده و میزان انطباق پذیری بالایی داشته باشد. هر گونه خسارت و مشکل از سوی شخص سبب می شود که برای همیشه فرصت زندگی در این منطقه از وی گرفته شود.

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور قبرس پناهندگی است. فردی که به دولت قبرس درخواست پناهندگی دهد باید در خواست وی به طور دقیق در قوانین کنوانسیون بین المللی قرار بگیرد. به این ترتیب دیده می شود که گاه مسیر بسیار دشوار است. اگر با درخواست فرد متقاضی موافقت شد، می توانید از تحصیل رایگان و همینطور شرایط درمانی رایگان و عالی قبرس استفاده کند. به طور کلی مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی خطرناک است و بهتر است که با وکیل در این زمینه مشورت های لازم صورت گیرد.

مهاجرتی به قبرس از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های سریع برای گرفتن اقامت کشور قبرس که در مسیر رشد شرایط اقتصای کشور قبرس وضع شده است و به اتباع کشورهای جهان سوم نیز برای مهاجرت سریع کمک می کند روش سرمایه گذاری در قبرس می باشد. شما می توانید برای اخذ شهروندی قبرس با سرمایه گذاری کمتر از دو میلیون یورو واجد شرایط این نوع از مهاجرتی گردید. به طور کلی وقتی می خواهید از طریق سرمایه به این کشور بروید، می توانید به خرید ملک فکر کنید. ملک خریداری شده به مدت سه سال مداوم در اختیار خریدار باشد و هیچ گونه خرید و فروشی از سوی وی صورت نگیرد.

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرتی به قبرس از طریق تحصیل در قبرس می باشد. قبرس پایین ترین میزان جرم در اروپا را دارد. کشور قبرس از دسته کشورهای بسیار پیشرفته محسوب می شود و مهاجرت از طریق تحصیل از راه های دریافت اقامت این کشور محسوب می شود. مدارک تحصیلی قبرس در سطح بین المللی بسیار معتبر خواهد بود. در سال افراد زیادی سعی می کنند مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل داشته باشند. پس از اتمام تحصیل در قبرس می توانید ویزای تحصیلی قبرس را به ویزای کار در قبرس تبدیل کنید و برای همیشه در قبرس ساکن می شوید. لازم به ذکر است که برای ورود به دانشگاه های قبرس باید زبان انگلیسی بلد باشید و قطعاً نیاز به ارائه مدرک زبان دارید.

مهاجرت به قبرس از طریق کارآفرینی

مهاجرت از طریق کارافرینی دارای قواعد و قوانین مختص به خود می باشد که باید آنها را رعایت کنید. به طور کلی افرادی که می خواهند از طریق کارافرینی اقامت کشور قبرس را دریافت کنند، می توانند با وام های کم بهره ای که در اختیارشان قرار می گیرد، روند کاری خود را شروع کنند. به این ترتیب قطعاً ادامه راه برای شما بسیار راحت تر خواهد بود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *