رزرو وقــــــت

سفارت لتونی

تماس رایگان برای مشاوره تخصصی :

کـارشـنـاسـان

امــــور ویــــزا و ســــــــفــــــــارت

خانم الوند

02126404990

آقای رحیمی

02126404991

خانم آتنا الوند

02141256422

در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.
در کم ترین زمان وقت سفارت را تضمینی دریافت نمایید.

از زبان مخاطبان

وقت سفارت

بشنوید

آقای نجار

آقای حسینی

خانم عباسی

آقای حسینی

ثبت درخواست مشاوره رایگان 

اطلاعات تماس با وقت سفارت

02141256422

تهران. میرداماد. خ مفتح جنوبی (نفت جنوبی). خ تابان پلاک 3 واحد 15
همه روزه - 9 صبح تا 5 عصر

وقت سفارت لتونی

آشنایی با کشور لتونی

امروزه کشور لتونی از کشورهای اروپایی مورد توجه گردشگران می باشد از این رو همه ساله تعداد زیادی از مردم برای اهداف مختلفی به این کشور سفر می کنند. جهت سفر به این کشور باید روادید آن و پیش از آن وقت سفارت لتونی را رزرو کنید. ما در مطلب قصد داریم که به تفصیل درباره تعیین وقت سفارت لتونی و ویزای آن صحبت خواهیم کرد. امید است با این اطلاعات در رزرو وقت و دریافت ویزای خود موفق باشید.

آشنایی با کشور لتونی

لتونی در بخش شمالی قاره اروپا واقع شده و در سال های گذشته عضو جماهیر شوروی بوده و در فروپاشی شوروی از این کشور جدا شد و امروزه کشوری مستقل می باشد. این کشور هرچند جزو کشورهای کوچک اروپایی می باشد در زمینه صنعت توریست نیز فعالیت های خوبی داشته است . لتونی در کنار دریای بالتیک واقع شده است و یکی از بزرگ ترین کشور های حوضه ی بالتیک می باشد.  از دیگر کشورهایی که در همسایگی لتونی قرار دارند می توان به روسیه، استونی، بلاروس و لیتوانی اشاره کرد. لتونی کشوری  با دو فصل زمستان و تابستان می باشد و در بیشتر طول سال هوای این کشور سرد است. اما هوای سرد نمی تواند بهانه خوبی برای از دست دادن جاذبه های آن نمی باشد. بیشتر متقاضیان سفر به لتونی با هدف توریستی به این کشور وارد می شوند و از دیدن جاذبه های آن لذت می برند.

آشنایی با کشور لتونی

وقت سفارت چیست

همانطور که می دانید برای سفر به هر کشوری نیاز به اخذ ویزای آن کشور دارید. لتونی نیز کشوری عضو پیمان شینگن است که برای سفر به آن باید اقدام به اخذ ویزای شینگن کنید. باید بدانمید که برای دریافت ویزای لتونی باید از طریق سفارت این کشور و رزرو وقت سفارت لتونی اقدام کنید. رزرو وقت سفارت لتونی دارای پروسه جداگانه ای است که حتما باید آن را طی کنید تا بتوانید موفق به دریافت روادید لتونی شوید.. همراه ما باشید تا با خواندن این مقاله از شرایط دریافت ویزا و رزرو وقت سفارت لتونی به طور کامل آگاه شوید.

مراحل دریافت وقت سفارت لتونی و اخذ ویزا

رزرو وقت سفارت کشورها همگی از یک فرایند یکسانپیروی میکند . تفاوتی ندارد.  برای رزرو وقت سفارت لتونی نیز باید همچون رزرو وقت دیگر کشورها عمل کنید که مراحل آن در زیر شرح داده شده:

1-تقاضای اولیه ویزا و وقت سفارت لتونی به شکل غیر حضوری

2-پرداخت هزینه ی وقت سفارت

3-گرفتن تاییدیه وقت سفارت

بسته به کشور انتخابی شما رزرو وقت سفارت می تواند به سه شکل حضوری، تلفنی و اینترنتی توسط افراد انجام شود.در قسمت بعدی هر یک از این مراحل شرح داده خواهد شد و مراحل و روش آن برای شما توضیح داده خواهد شد. البته شما متقاضیان رزرو وقت سفارت لتونی می توانید از طریق تماس با آژانس های گردشگری فعال در این زمینه و مشورت با آن ها امور مربوط به ویزا و وقت سفارت لتونی را به آن ها بسپارید و با خیال آسوده خود را برای سفر آماده کنید.

نحوه درخواست وقت سفارت لتونی

در روند رزرو وقت سفارت لتونی ابتدا باید تقاضای خود را به ثبت برسانید. ابتدا باید اطلاعات شخصی خود نظیر نام و نام خانوادگی ، شماره تلفن ، نشانی محل زندگی و هدف سفرتان را در فرم درخواستی خود ثبت کنید. این درخواست قالبا از طریق ارسال ایمیل انجام می شود. رزرو وقت سفارت لتونی همانند کشورهای دیگر هزینه ای دارد که باید پرداخت شود. بعد از پرداخت هزینه لیستی از زمان های موجود در صفحه برای شما به نمایش گذاشته می شود و شما می توانید وقت مورد نظر خود را انتخاب کنید. البته گاهی سفارت خود زمانی را انتخاب می کند و برای متقاضی تعیین می کند. اما با همه ی موارد گفته شده این آخر کار نبوده و تضمینی بر تایید درخواست وقت شما نیست. باید زمانی را صبر کنید تا جواب تقاضای شما مورد بررسی قرار گیرد و زمان مشخص شده برای شما تعیین شود و طی ایمیلی پاسخ آن برای شما ارسال می شود.

نحوه درخواست وقت سفارت لتونی

مدارک لازم جهت وقت سفارت لتونی

مدارک مورد نیاز برای رزرو وقت سفارت لتونی نسبت به ویزا محدودتر می باشد و چنانچه بصورت غیر حضوری برای رزرو وقت سفارت لتونی اقدام می کنید باید مدارک مورد نیاز را طی ایمیلی برای سفارت ارسال کنید. مدارک مور نیاز ازجمله اسکن از همه صفحه های پاسپورت با کیفیت بالا، فرم کامل تقاضای رزرو وقت سفارت لتونی و اسکن مدرکی که نشان دهد شخص در کشور لتونی محل اقامت مناسبی دارد می باشد. برای مثال اسکن واچر هتل که کانفرم شده باشد و مورد تایید سفارت باشد. همچنین می توانید فرم دعوت نامه ای که از سوی دوستان، خانواده، دانشگاه مورد نظر و….. برایب شما ارسال شده را برای سفارت لتونی ارسال کنید. علاوه بر مدارکی که گفته شد، باید مدارکی دیگری تهیه و در وقت سفارت لتونی به مامور سفارت تحویل شود.

مدارکی که در وقت سفارت باید به همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

 • شناسنامه و کپی تمامی صفحات
 • دو قطعه عکس 6*4
 • در صورت نیاز مدرک ازدواج
 • کپی پاسپورتی که حداقل 6 ماه اعتبار دارد
 • دعوت نامه از طرف دوستان، اعضای خانواده
 • مدارک تمکن مالی از جمله پرینت حساب
 • فیش حقوقی 6 ماهه اخیر
 • سند مالکیت
 • بیمه درمانی مسافرتی

شایان ذکر است بجای دعوتنامه می توانید از کپی واچر هتل کانفرم شده خود استفاده کنید. استفاده از هرگونه مدارک جعلی و فاقد اعتبار باعث می شود که نام شما وارد بلک لیست کشورهای حوزه شینگن شود و شما دیگر قادر به اخذ ویزای شینگن نباشید. باید توجه کنید که تمامی مدارک شما باید ترجمه شده باشد. لازم به ذکر است که در پروسه اخذ ویزای لتونی باید تمامی مدارک خود را به زبان انگلیسی و زبان کشور هدف ترجمه کنید و آن ها را در وقت سفارت لتونی به مامور سفارت تحویل دهید. زبان مردم آن روسی لتونیایی می باشد. شما می توانید مدارک تان در دارالترجمه های معتبر به زبان انگلیسی یا لتونیایی ترجمه کنید و به همراه تمامی مدارک به سفارت مراجعه کنید. عدم رعایت این نکته باعث رد درخواست شما می شود پس در تهیه ترجمه مدارک دقت کافی را داشته باشید و برای این کار به دارالترجمه معتبر مراجعه کنید تا در روند کار با مشکل مواجه نشوید.

مدارک لازم جهت وقت سفارت لتونی

هزینه اخذ ویزا و وقت سفارت لتونی

پرداخت هزینه های ویزای لتونی باید به واحد پول یورو پرداخت شود . لیست تعرفه های وقت سفارت به شرح زیر می باشد:

 • تعرفه ی اخذ روادید برای بزرگسالان برابر 60 یورو می باشد.
 • تعرفه ی اخذ روادید برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو می باشد.
 • تعرفه ی اخذ روادید برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد.

لازم به ذکر است که به دلیل پرداخت هزینه ویزا به یورو، قبل از اقدام به تعیین وقت سفارت لتونی و انجام کار، مبلغ مورد نظر را تامین کنید. زیرا که هرگونه نقص در روند کار باعث  رد درخواست خواهد شد. لازم به ذکر است اگر به هر علتی با تقاضای ویزای شما موافقت نشود، هزینه ی پرداخت شده به حساب سفارت بازگشت پذیر نیست.

مدت زمان مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت لتونی

شایان ذکر است که پس از اینکه تقاضای وقت سفارت لتونی را به سفارت ارائه کردید این درخواست باید توسط کنسول و مامور سفارت مورد بررسی قرار گیرد به همین دلیل باید مدتی صبوری کنید تا درخواست شما پاسخ داده شود که آیا تقاضای شما مورد قبول واقع شده یا خیر. این زمان از 1 تا 3 هفته تخمین زده شده است. حداقل دو الی 3 هفته زمان برای دریافت ویزای شینگن در نظر بگیرید و بهتر است که این زمان یک الی دو ماه پیش از زمان سفر شما به حوزه شینگن باشد تا مشکلی پیش نیاید. شایان  آژانس های گردشگری معمولا این موارد را برای شما عنوان خواهند کرد. حتی تعدادی از شرکت ها و مشاورین آن ها شما را در این امور یاری می کنند، ولی همچنان هم شما باید برنامه ریزی درستی داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.

در وقت سفارت لتونی چگونه رفتار کنیم

نوع رفتار شما و واکنش های شما به سوالات در روز مصاحبه بسیار در اخذ ویزای شما تاثیر دارد. برای تاثیر مثبت بر روی افسر مصاحبه کننده به نکات زیر توجه کنید. به خود مسلط باشید و استرس نداشته باشید. چنانچه در چهره شما استرسی دیده شود ممکن است که کارکنان و بخصوص افسر دید منفی به شما و سفرتان پیدا کند. باید بدانید که داشتن آرامش مهمترین نکته در روز مصاحبه می باشد. به تمامی سوالات صادقانه پاسخ دهید و از دروغ گفتن کاملا دوری کنید. همچنین لباس شیک و تمیز به تن کنید. زمانی که در صف منتظر هستید با دیگر متقاضیان صحبت نکنید. از سخنان بیهوده و نامربوط و سیاسی جدا بپرهیزید. هر اندازه معمولی تر رفتار کنید، نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

لازم به ذکر است که در وقت سفارت لتونی حتما باید خود شخص حضور داشته باشد و هیچ کس دیگر بجای شخص نمی تواند در روز مصاحبه حضور داشته باشد حتی اقوام و اعضای خانواده و حتی اعضای درجه یک شخص متقاضی. زیرا در روز مصاحبه از فرد انگشت نگاری بعمل می آید تا هویت شخص کاملا در سفارت ثبت شود و برای این کار حضور خود شخص نیاز می باشد. البته خردسالان ازین قانون مستثنی می باشند و حضور آن ها لازم نیست. لازم به ذکر است که برخی از سفارت ها بعد از انگشت نگاری از فرد مصاحبه ای نیز بعمل می آید که برای آن نیز حضور خود فرد الزامی می باشد نه شخص دیگر.

نقش دعوتنامه در اخذ ویزا در وقت سفارت لتونی

از آنجایی که دعوتنامه برای ویزای لتونی الزامی نمی باشد ولی وجود آن نقش مثبت و تاثیرگذاری بر روی روند دریافت ویزای لتونی دارد. دعوت نامه همان طور که از نام آن پیداست یک نامه رسمی و معتبردعوت از طرف دوست، خانواده، کارفرما، شرکت، دانشگاه و …. می باشد که برای متقاضی ارسال می گردد و نقش ضمانت نامه برای متقاضی ویزا را دارد. در این دعوتنامه فرد ارسال کننده تعهد می دهد که هزینه های شخص متقاضی ویزار را تامین کند که از قبیل محل اقامت و هزینه های زندگی می باشد. البته وجود دعوتنامه هیچ تضمینی برای اخذ ویزای لتونی و یا رزرو وقت سفارت لتونی نمی باشد و فقط روند کار را سرعت می بخشد. البته در بیشتر اوقات با تقاضای اشخاصی که دارای دعوت نامه هستند، موافقت می شود و به راحتی ویزا صادر می شود. لازم به ذکر است که باید باقی هزینه های جانبی را پرداخت کنید..

مشخصات سفارت لتونی

کشور لتونی عضو پیمان شینگن می باشد اما با اخذ ویزای آن نمی توان به کشورهای حوزه شینگن سفر کرد. مگر این که ویزای شینگن خود را از سفارت لتونی واقع در کشور خودتان دریافت کرده باشید. عنوان کردن این مساله به این خاطر می باشد که لتونی در ایران شعبه سفارت ندارد و برای سفر به لتونی باید به کشورهای همسایه ایران همچون دبی و آنکارای ترکیه سفر کنید و به شعبه سفارت لتونی مراجعه کنید و اقدام به اخذ ویزا کنید.

آدرس سفارت لتونی در آنکارا:

Reşit Galip Caddesi, No.95 G.O.P. Çankaya, Ankara, Turkey

تلفن سفارت لتونی در آنکارا:

+903 12 405 6136

آدرس سفارت لتونی در دبی:

Villa 24, Sector West 36, Plot NO 84A – Abu Dhabi – United Arab Emirates

تلفن سفارت لتونی در دبی:

+971 2 447 3267

embassy-appointments latvia

تمام قوانین اخذ وقت سفارت  لتونی که ذکر شد در کشور ترکیه و دبی صادق می باشد و از همین قوانین پیروی می کند. در حال حاضر پرواز مستقیم به کشور لتونی وجود ندارد. چنانچه قصد سفر به لتونی را دارید باید از پروازهای توقف در استانبول استفاده کنید.

نکات مهم در هنگام وقت سفارت لتونی

نکاتی وجود دارد که باید مورد توجه باشد. زمانی که در وقت سفارت لتونی در سفارت حضور پیدا می کنید از به همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمتعارف همچون گوشی موبایل و دوربین فیلمبرداری و وسایل تیز و برنده بپرهیزید. هرگز در روز مصاحبه به مامور مصاحبه دروغ نگویید و در هیچ مرحله ای از دروغگویی خودداری کنید. زیرا اگر به این مساله پی برده شود در هر مرحله ای از کار با مشکل مواجه می شوید و درخواست شما رد خواهد شد. در روز وقت سفارت لتونی شخص درخواست کننده خود شخصا باید به سفارت لتونی مراجعه کند و از فرستادن هر فرد دیگری به جای خودش می باید اجتناب کند. و در آخر توصیه می شود که با صبر و شکیبایی تمامی مراحل ویزا و رزرو وقت سفارت لتونی را بصورت کاملا قانونی و با رعایت تمام نکات گفته شده به انجام برسانید تا بدون مشکل و دردسر ویزای  لتونی خود را از سفارت لتونی دریافت کنید. در پایان از شما همراهان سپاسگزاریم که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید . امید است که با مطالع ه ی مطالب فوق بتوانید امور مربوط به تعیین وقت سفارت لتونی را بدون مشکل به انجام برسانید. لازم به ذکر است که ما سعی کردیم تا تمامی نکات مربوط به این امر مهم را بازگو کنیم تا شما متقاضیان عزیز در روند تعیین وقت سفارت و ویزای لتونی با مشکل مواجه نشوید.

 

دسترسی سریع به مطالب این مقاله

سایت سفریتو

سایت سفریتو به عنوان کارگزار وقت سفارت در تهران فعالیت دارد. برای درخواست ویزای اتحادیه اروپا و تایید مدارک متقاضیان، از مجموعه ما کمک بگیرید. سایت سفریتو مستقر در تهران با اخذ مدارک، درخواست ویزا و ارسال آن به تمامی سفارت خانه ها، روند بررسی درخواست ها را تسریع کرده است.

سایت سفریتو پس از بررسی مدارک، نتیجه پذیرش یا رد درخواست ویزا را اعلام می کند و ویزای مورد نظر برای افراد صادر می شود. رزرو وقت سفارت یکی از دغدغه های علاقه مندان به سفر به کشورهای خارجی به ویژه آلمان، ایتالیا، هلند و… است.

به دلیل حجم بالای درخواست‌ها و به‌ ویژه افزایش تعداد علاقه‌مندان به درخواست ویزا، بسیاری از سفارت‌ها در ایران نمی‌توانند به متقاضیان وقت ملاقات فوری یا سریع ارائه دهند.

به منظور ساده‌سازی رویه‌ها، سایت وقت سفارت تمامی مراحل درخواست، دریافت، تحویل مدارک را برعهده میگیرد تا متقاضیان کمتر درگیر روند پیچیده سفارت ها شوند.

در نهایت پس از تایید مدارک ویزای صادر شده، می توانید ویزای صادر شده را نیز از طریق سایت سفریتو دریافت کنید. برای تعیین وقت و تحویل مدارک ویزا به سایت سفریتو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *