نمایشگاه دام و طیور EuroTier، از مهمترین رویداد های جهانی در زمینه معرفی انواع تکنولوژی ها روز دنیا و تکنیک های نوین برای تولید مثل و محصولات دامی و طیور می باشد. این نمایشگاه در چندین شهر اروپایی در طی سال های مختلف برپا شده است.

[aparat id=’rMZfv’]

معرفی نمایشگاه دام و طیور EuroTier

دامپروری یکی از مهمترین زیر شاخه های صنعت به حساب می آید که اهمیت آن در سراسر جهان مشهود است. در این صنعت تجاری نیز، شاهد پیشرفت علم و تکنولوژی به صورت گسترده و چشمگیری هستیم که منجر به تولید بهتر محصولات دامپروری و پرورش دام ها و طیور مطابق با متد روز جهانی می شود. از این جهت می توان گفت که نمایشگاه های مربوط به این صنعت، از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

نمایشگاه دام و طیور EuroTier از مهم ترین نمایشگاه های تجاری در زمینه دامپروری و دامداری می باشد که کشور آلمان میزبان آن به حساب می آید. این نمایشگاه در فاصله زمانی دو ساله برگزار می شود و به ارائه جدید ترین شیوه های دامداری و همچنین معرفی دستگاه های مخصوص برای بهره وری بیشتر از دام ها و طیور می پردازد.

هدف برگزاری نمایشگاه دام و طیور EuroTier

همان طور که عنوان شد، نمایشگاه دام و طیور از جمله مهمترین نمایشگاه های صنعتی و تجاری می باشد که هر دو سال یکبار برگزار می گردد. این نمایشگاه در ابتدا با هدف ارائه اطلاعات نوین در جهت تولیدات دامی و طیوری و همچنین معرفی محصولات و فراورده های آنها، برگزار شد. اما امروزه هدف از برگزاری این نمایشگاه، به مرز های تکنولوژی نزدیک شده و معرفی دستگاه های به روز جهانی برای صنعت دامپروری نیز در لیست اهداف برگزاری این نمایشگاه قرار گرفته است.

این نمایشگاه همچنین فرصتی را در اختیار فعالان این زمینه قرار می دهد تا بتوانند با شرکت های مربوطه ملاقات کنند و قرارداد های تجاری تنظیم نمایند. علاوه بر این عقد قرارداد های واردات و صادرات در زمینه محصولات دامی و یا حتی دام های زنده نیز، از دیگر اهداف مهم این نمایشگاه به حساب می آید.

بازدید کنندگان نمایشگاه EuroTier

نمایشگاه دام و طیور EuroTier را می توان به عنوان یکی از مهمترین و کامل ترین منابع اطلاعاتی در زمینه پرورش طیور و دام ها نظیر گاو و گوسفند معرفی نمود که بازدید کنندگان آن از سراسر جهان در محل این نمایشگاه حضور بهم می رسانند. البته باید بدانید که نمایشگاه دام و طیور EuroTier یک نمایشگاه انحصاری برای فعالین صنعت دامپروری می باشد و عموم مردم نمی توانند در آن شرکت کنند. این نمایشگاه تنها میزبان کارشناسان مربوطه، دامپروران و دامدارانی است که سعی دارند از ایده های نوین برای بهره وری بیشتر و پرورش صحیح تر دام ها و طیور استفاده کنند.

در این نمایشگاه مهم، ضمن معرفی انواع روش های جدید دامپروری، همایش ها و کنفرانس هایی برگزار خواهد شد که فعالین را به تولید محصول بهتر و باکیفیت تر، تشویق می کنند. اطلاع از آخرین تکنولوژی های مربوط به فراورده های دامی، از دیگر اطلاعات مفیدی است که در اختیار بازدید کنندگان این نمایشگاه، قرار خواهد گرفت.

نمایشگاه دام و طیور EuroTier 2

موضوع کنفرانس های نمایشگاه دام EuroTier

نمایشگاه دام و طیور EuroTier در واقع بستری برای برگزاری انواع کنفرانس ها و کنگره های مهم در زمینه دامداری می باشد. یکی از مهم ترین موضوعاتی که در هر دوره از این نمایشگاه، مورد بحث قرار گرفته، برنامه ها و شیوه های نوین اصلاح نژاد انواع دام و طیور می باشد. همچنین ارائه جدید ترین روش های تولید مثل با تکنولوژی پیشرفته نیز از دیگر موضوعات مورد علاقه دامداران و دامپروران در این نمایشگاه می باشد.

از آن جایی که مبحث تامین مواد خوراکی دام ها و طیور، یکی از مهم ترین عوامل افزایش فراورده ها و محصولات دامی به حساب می آید، در هر دوره همایش های متنوعی درباره نحوه نگهداری و انبار مواد خوراکی طیور و دام ها و همچنین نحوه تولید مواد خوراکی نیز برای علاقه مندان برگزار می گردد.

تاسیسات مهم دامپروری و ساختمان نگهداری دام و طیور نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در این نمایشگاه می باشد. با این حال می توان مهم ترین موضوع کنگره های این نمایشگاه  را شیوه ها و تکنیک های دامپروری عنوان کرد که هر ساله مطابق با نیاز جامعه بشری دستخوش تغییرات چشمگیری می شود. بهداشت و بیماری دام ها و طیور، تکنیک های شیردوشی و … نیز از دیگر موضوعات نمایشگاه دام و طیور آلمان به حساب می آیند.

زمان برگزاری نمایشگاه دام و طیور آلمان

همان طور که ذکر کردیم، نمایشگاه دام و طیور EuroTier هر دو سال یکبار برگزار خواهد شد و شهر هانوفر آلمان میزبان برگزاری تمام دوره های این نمایشگاه به حساب می آید. در حال حاضر آخرین دوره برگزار شده این نمایشگاه به سال 2020 میلادی باز می گردد که بیش از ۲۵۰۰ غرفه در محل این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد که معرفی کننده تکنولوژی و محصولات مربوط به دامپروری ۶۳ کشور جهان بودند.

همچنین بیش از ۱۵۰ هزار بازدید کننده در این نمایشگاه گرد هم آمدند. دوره بعدی این نمایشگاه، قرار است در پانزدهمین روز نوامبر 2022 که مصادف با ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۱ می باشد برگزار گردد. توجه داشته باشید که مدت زمان برگزاری این نمایشگاه محدود است و از تاریخ شروع آن، تنها ۳ روز فرصت شرکت در کنفرانس ها به بازدید کنندگان داده شده است.

نمایشگاه دام و طیور EuroTier 3

نحوه حضور در نمایشگاه طیور EuroTier

با توجه به مدت زمان محدود برگزاری نمایشگاه دام و طیور EuroTier، لازم است تا حداقل یک روز قبل از تاریخ شروع آن در آلمان حضور داشته باشید. البته باید بدانید که برای حضور در این نمایشگاه نیاز به ثبت نام دارید که باید ثبت نام خود را از طریق سایت این نمایشگاه انجام دهید. اهمیت و علاقه مندی فعالان و کارشناسان صنعت دامپروری، موجب شد تا امروزه تور های مخصوصی برای این نمایشگاه راه اندازی شود که حضور بازید کنندگان در محل نمایشگاه EuroTier سهولت می بخشد. از این جهت می توانید از طریق تور های گروهی نیز برای ثبت نام در این نمایشگاه اقدام نمایید. اگر علاقه مند به نمایش محصولات و تکنولوژی های خود در غرفه های این نمایشگاه هستید نیز باید از طریق سایت اصلی EuroTier نسبت به رزرو غرفه، اقدام فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در نمایشگاه EuroTier

از نکات قابل توجه برای حضور در نمایشگاه دام و طیور EuroTier، این است که بازدید کنندگان حتما باید به طور رسمی در صنعت دامپروری و طیور فعالیت داشته باشند. از این جهت مدارک شغلی را می توان یکی از مهم ترین مدارک برای دریافت مجوز حضور در این نمایشگاه دانست. گذرنامه فرد متقاضی نیز باید دارای حداقل اعتبار ۷ ماهه باشد. مدارک شناسایی فرد متقاضی نظیر شناسنامه و همچنین مدارک مربوط به ازدواج متقاضی نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در سایت نمایشگاه EuroTier حساب می آید.

علاوه بر این، ارائه مدارک و اسناد ملکی و گردش حساب ماهانه برای دریافت ویزای کشور آلمان و حضور در این نمایشگاه، ضروری خواهد بود. شما می توانید مدارک را به صورت مستقل در سایت این نمایشگاه اسکن کنید و یا مدارک خود را برای انجام مراحل قانونی به تور های نمایشگاه EuroTier ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *