نمایشگاه دام و طیور، از نمایشگاه های رسمی و بین المللی صنایع دامی در ایران می باشد که هر ساله در محل نمایشگاه های جهانی استان تهران، برگزار خواهد شد.

نمایشگاه دام و طیور

نمایشگاه دام و طیور یکی از مهم ترین نمایشگاه های تجاری در ایران است که با هدف معرفی و ارائه خدمات مربوط به صنایع دامپروری به کشاورزان و متخصصان راه اندازی شد. این نمایشگاه هر ساله با مدیریت صنعت دام و طیور و در استان تهران برگزار می شود و به شرکت ایران پلکس، وابسته است. امروزه این نمایشگاه توانسته با ارائه فناوری های نوین در صنعت دامداری و دامپروری، فعالیت خود را در سطح جهانی ادامه دهد و هر ساله میزبان بسیاری از شرکت های نماینده داخلی و خارجی می باشد.

موضوعات نمایشگاه دام و طیور

نمایشگاه دام و طیور همواره برگزار کننده انواع همایش ها و کنگره ها در خصوص ارائه و معرفی محصولات جدید و فناوری های پیشرفته صنعت دام و طیور می باشد. این نمایشگاه دارای چندین سالن کنفرانس بزرگ و همچنین فضایی گسترده برای غرفه داران است که می توانند محصولات و تولیدات خود را به طور مستقیم با خریداران و بازدید کنندگان به اشتراک بگذارند.

معرفی انواع تجهیزات طراحی شده مطابق با فناوری های روز دنیا و همچنین برگزاری همایش ها در خصوص نحوه عملکرد این تجهیزات و تاثیر ان ها در افزایش بهره وری های دامی و طیور، از مهم ترین موضوعات مورد بحث در این نمایشگاه به حساب می آید. علاوه بر این ها، تمامی شیوه های مدیریتی پرورش دام و طیور و همچنین شناسایی انواع بیماری های مربوطه و ارائه دارو و واکسن های حیوانی، از دیگر موضوعات مهمی است که در این نمایشگاه مطرح خواهد شد.

اهداف برگزاری نمایشگاه دام، طیور و صنایع وابسته

نمایشگاه دام و طیور تهران ابتدا با هدف ایجاد بستری برای معرفی کالا ها و خدمات و همچنین ارائه دستاورد های تکنولوژی در صنعت دام و طیور، برگزار شد که امروزه اهداف این نمایشگاه با توجه به گستردگی نیاز های جوامع بشری، دگرگونی های چشمگیری را تجربه کرده است. در حال حاضر این نمایشگاه بستری برای تعامل خریداران و بازدید کنندگان با تجار صنعتی و عرضه کنندگان را فراهم کرده تا بدین ترتیب به رونق اقتصادی و عقد قرارداد های تجاری به منظور واردات و صادرات کالا ها و تجهیزات، کمک کرده باشد.

به گونه ای که امروزه این رویداد با اهداف مهم اقتصادی و تبلیغاتی برگزار می شود و می تواند تاثیرات مطلوبی را در بازدهی نهایی شرکت ها و فعالین صنعت دام و طیور، نمایان سازد. از دیگر مهم ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه را می توان به ایجاد فرصت انتقال اطلاعات و دانش مربوطه بین متخصصین ایرانی و نمایندگان سایر کشور های جهانی، اشاره کرد.

لیست شرکت کنندگان نمایشگاه دام تهران

برای این که بتوانید در نمایشگاه دام و طیور شرکت کنید، لازم است تا به صورت آنلاین و از طریق سایت رسمی این نمایشگاه نسبت به رزرو غرفه اقدام فرمایید. همانطور که عنوان شد این نمایشگاه بستری برای ملاقات های تجاری و بازرگانی بین تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات دامی می باشد. از این جهت تمامی افرادی که در صنایع دامی و پرورش مرغ و سایر پرندگان فعالیت می کنند، می توانند در این نمایشگاه گرد هم آیند. البته بسیاری از بازدید کنندگان این نمایشگاه نیز در مشاغل مربوط به صنایع عنوان شده فعالیت می کنند که می توان به شرکت ها و کارخانه های تولید کننده تجهیزات و ماشین آلات مربوطه، صنایع کشاورزی، شرکت های دانش بنیان و … اشاره کرد.

گروه های کالا نمایشگاه بین المللی دام و طیور

از دیگر مزیت های نمایشگاه دام و طیور، این است که می توانید در این نمایشگاه نسبت به خریداری کالا ها و محصولات مختلف اقدام کنید. در این نمایشگاه گروه های کالایی متعددی به چشم می خورند که می توان به کالا های خوراکی نظیر انواع کنسانتره ها، خوراک های آماده طیور، دانه های روغنی، صدف های خوراکی و معدنی، پودر چربی مخصوص پرندگان و دام ها، افزودنی های خوراکی مانند اسانس ها، پودر کربنات کلسیم و غلاتی نظیر گندم و جو اشاره کرد.

کالا های دارویی نیز شامل انواع واکسن های دامپزشکی، پرمیکس های درمانی، شوینده های مخصوص دام، انواع مکمل های درمانی، آجر های لیسیدنی مخصوص برای دام ها، کالا ها  و محصولات مربوط به دامپزشکی، روغن های گیاهی و … می باشد. قسمتی از این نمایشگاه همچنین به کالا های لبنیاتی و تولید کنندگان آن ها تعلق دارد که می توان به تولید کنندگان مواد اولیه لبنی و تولید کنندگان تجهیزات لبنی اشاره کرد. سایر کالا ها در این نمایشگاه نیز به پرورش شترمرغ و بوقلمون، تخم مرغ، جوجه های یک روزه و بالغ و … مرتبط خواهد شد.

تجهیزات نمایشگاه دام تهران پلکس

ارائه تجهیزات نوین و پیشرفته نیز از دیگر خدمات کالایی در نمایشگاه دام و طیور به حساب می آید که بخش عمده از آن به ماشین آلات و تجهیزات مربوط به پرورش انواع دام کوچک و بزرگ و پرندگانی نظیر شترمرغ، مرغ، بوقلمون و … خواهد بود. سیستم ها و ماشین های مخصوص جوجه کشی، تجهیزات شیردوشی و تکنولوژی مورد استفاده برای تولید محصولات لبنی، تجهیزات کشتارگاهی و نگهداری  و تجهیزات آزمایشگاهی مرتبط نیز، در این نمایشگاه معرفی خواهند شد.

البته لازم به ذکر است که تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و همچنین سیستم های ضد عفونی کننده نیز بخش گسترده ای از این نمایشگاه را به خود اختصاص داده اند. علاوه بر موارد گفته شده، در این نمایشگاه شاهد انواع تجهیزات برودتی و تجهیزات مربوط به سردخانه، سیستم های تهویه هوا کارخانه ها، تجهیزات توزین، ماشین های بسته بندی فراورده های تولیدی و … نیز خواهید بود.

خدمات نمایشگاه دام و طیور تهران

این نمایشگاه همچنین خدمات منحصر به فردی را برای افرادی که به دنبال راه اندازی مشاغل مربوط به دام و طیور هستند، نیز ارائه می دهد که از جمله مهمترین این خدمات، آموزش راه اندازی کارخانه های مرتبط با فراورده های دامی نظیر گوشت و مرغ و ماهی می باشد. در این نمایشگاه همچنین نمایندگان بانک ها و بیمه های پشتیبان کننده از این صنایع نیز حضور دارند و مشاوره های لازم را در اختیار افراد قرار می دهند.

بهره مندی از سایر خدمات فنی و مهندسی در راستای چگونگی طراحی کارخانه ها و همچنین شیوه های مطلوب درآمد زایی و بازاریابی نیز، از دیگر خدمات گسترده و منحصر به فردی است که در این نمایشگاه بین المللی در اختیار علاقه مندان و کسب و کار های نوظهور این صنایع، قرار می گیرد.

تاریخ برگزاری دوره جدید نمایشگاه بین المللی دام و طیور

نمایشگاه دام و طیور هر ساله در محل نمایشگاه های بین المللی استان تهران برگزار خواهد شد و آمار بازدید کنندگان هر دوره آن سیر صعودی را در سال های اخیر طی کرده است. در حال حاضر تاریخ برگزاری بیست و یکمین دوره این نمایشگاه به تاریخ دوازدهم الی پانزدهم شهریور ماه 1401 که مصادف با سوم الی ششم سپتامبر 2022 می باشد، موکول شده است. این نمایشگاه در تاریخ ذکر شده از ساعت 10 صبح الی 6 عصر آماده میزبانی از بازدید کنندگان و غرفه داران خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *