ساختمان دوازده کالجیا یک بنای معماری است که در جزیره واسیلیفسکی در سن پترزبورگ کشور روسیه واقع شده است. این بنا به سبک پتینه باروک ساخته شده است و از دوازده بخش یکسان و سه طبقه تشکیل شده است. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

ساختمان دوازده کالجیا بخشی از برنامه پیتر اول برای توسعه

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

ساختمان دوازده کالجیا بخشی از برنامه پیتر اول برای توسعه

در زمان های مختلف ، ساختمان عالیترین مکان های ایالتی – کالجیا و بعداً انستیتوی معارف و دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ بود. ساخت ساختمان دوازده کالجیا در سال 1722 به عنوان بخشی از برنامه پیتر اول برای ساخت یک محله اداری در جزیره واسیلیفسکی آغاز شد. فرض بر این بود که این ساختمان مجلس سنا ، سینود و کالجیا را در خود جای دهد.

شروع ساخت و ساز به سرپرستی دومنیکو ترزینی و تئودور شوترفگر انجام شد و ساخت و سازها به سرپرستی جوزپه ترزینی و میخائیل زمتسو به پایان رسید. اولین جلسه کالجیا در سال 1732 برگزار شد. ساختمان اصلی تا اواسط سال 1730 به پایان رسیده بود و در 1737-1741 ، در ضلع غربی ساختمان یک گالری دو طبقه ایجاد شد.

وضعیت فعلی ساختمان دوازده کالجیا

وضعیت فعلی این ساختمان

امروزه ساختمان اصلی دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ است. تاکنون برخی دانشکده های دانشگاه در ساختمان دوازده کالج واقع شده اند. کتابخانه تحقیقاتی دانشگاه و برخی خدمات اداری دانشگاه در آنجا وجود دارد. ساختمان دارای “تالار پیتر” است که در آن ، به جز جشن های مختلف ، کنسرت های منظم برای عموم برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *