قلعه میخایلوفسکی (مهندس) کاخ شاهنشاهی سابق است که در مرکز سن پترزبورگ واقع شده است و به دستور امپراتور پاول اول در قرن های هجدهم – 19 ساخته شده است. این بنا بزرگترین بنای معماری است که تاریخ معماری سن پترزبورگ قرن 18 را به پایان رسانده است. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

نامگذاری قلعه میخایلوفسکی

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

نامگذاری قلعه میخایلوفسکی

قلعه میخایلوفسکی پس از قرار گرفتن در کلیسای Archangel Michael ، نامگذاری شد. کاخ باشکوه شبیه ساختمان های قرون وسطایی اروپا است. این کاخ نمادی از دوران امپراتور پاول اول است. این کاخ به عنوان یک محل اقامت بزرگ برای امپراتور ساخته شد. در همان زمان ، آن موزه هنرهای باستان ، اروپا و روسیه بود. کار روی این پروژه در سال 1784 آغاز شد و کاخ در 26 فوریه 1797 تأسیس شد. معماران مشهور مانند واسیلی بازنف و وینچنزو برنا در ساخت این ساختمان شرکت کردند.

امپراتور پاول اول نیز چند طرح از کاخ را ایجاد کرد. امپراتور پاول اول ، می خواست این کاخ ساخته شود تا بتواند از دشمنان در امان باشد. این کاخ از هر طرف با آب احاطه شده بود. استحکامات شامل کانال ها وسنگرها ، توپ ها و پل های متحرک بود. کاخ تنها  سه پل متحرک داشت ، که به سختی محافظت می شدند.

سرانجام کاخ میخایلوفسکی چی بود

سرانجام کاخ میخایلوفسکی چی بود

اما همه اینها صاحب کاخ را نجات نداد. اول فوریه 1801 ، پاول اول و خانواده اش به کاخ جدید نقل مکان کردند و در شب 11-12 مارس ، امپراتور کشته شد. او فقط 40 روز در قصر زندگی کرد. بعد از این صحنه ، هیچ یک از اعضای خانواده سلطنتی نمی خواستند در کاخ زندگی کنند. به زودی وسایل ارزشمند هنری از کاخ بیرون کشیده شد و امکانات در اختیار نهادهای مختلف قرار گرفت.

در بیست سال ، قلعه میخائیلوفسکی به دانشکده مهندسی عمومی اختصاص یافت و در فوریه 1823 ، آن قلعه مهندس نام گرفت. منطقه اطراف کاخ مجددا طراحی شد ، کانال ها پوشانده شدند. در سال 1991 ، قلعه میخائیلوفسکی در مجموعه موزه ایالتی روسی قرار گرفت. امروزه نمایشگاه دائمی از گالری های هنری در آنجا برپا می شود.

نمایشگاه تاریخ قلعه در سن پترزبورگ جایگاه ویژه ای را در بین آثار نمایشی موزه به خود اختصاص داده است.

قلعه میخایلوفسکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *