کاخ مرمر یکی از اولین کاخ های نئوکلاسیک در سن پترزبورگ روسیه است. در سال 1992 ، به شعبه ای از موزه روسی تبدیل شد. این کاخ توسط کنت گریگوری اورلوف ، مورد پسند امپراطور کاترین کبیر و قدرتمندترین نجیب زاده روسی دهه 1760 ساخته شد. این ساختمان در سال 1768-1785 توسط یک معمار معروف ایتالیایی آنتونیو رینالدی ساخته شد.

کاخ مرمر اولین بنای تمام سنگ شهر سن پترزبورگ

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

کاخ مرمر اولین بنای تمام سنگ شهر سن پترزبورگ

کاخ مرمر به اولین ساختمان در سن پترزبورگ تبدیل شد که با سنگ طبیعی ساخته شده است. مرمر نه تنها برای نما بلکه در اتاقهای داخلی ساختمان نیز مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین ، این ساختمان نام خود- کاخ مرمر- را به دست آورد . برای نما و فضای داخلی از 32 نوع مرمر استفاده شده است. برای آستر ، مواد معدنی استخراج شده از معادن نزدیک دریاچه های لادوگا و Onega آورده شده است. سنگ مرمر سفید از ایتالیا آورده شده است.

پس از ساخت ، كتیبه “بنای قدردانی” در بالای ورودی نصب شد. همچنین یک برج ساعت درآنجا ساخته شد. در دو طرف برج ، دو تصویر توسط مجسمه ساز F. Shubin  نصب شده است: وفاداری و سخاوت. فضای داخلی با نزدیک به 40 اثر از کارهای او تزئین شده است. در پروژه ایجاد شده رینالدی موفق به اجرای دو کارکرد: خانه شهری و خانه اشرافی شد. همانطور که توسط رینالدی تصور می شود ، راه حل ویژه معماری راه پله  بزرگ، دکوراسیون هنرمندانه آن بود.

تزئینات راه پله اصلی و مجسمه های نمادین آن

تزئینات راه پله اصلی و مجسمه های نمادین آن

راه پله اصلی با مجسمه های صبح ، ظهر ، عصر و شب تزئین شده است و نمادی از کودکی ، جوانی ، بلوغ و پیری است. در هنگام ورود از طبقه دوم به طبقه سوم مجسمه هایی وجود دارد که اعتدال شب و روز پاییزی و بهاری را مجسم می کنند. تمام نمادهای راه پله بزرگ شکوه و شکیبایی نظامی را نشان می دهند. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

اتاق اصلی ساختمان تالار مرمر است ، که شامل نقوش برجسته «قربانی» است که برای کلیسای جامع سنت اسحاق توسط A. Rinaldi ساخته شده است. همچنین تالارهای اورلوف و کاترین نیز وجود دارند که فعالیت های برادران اورلوف و امپراطور کاترین دوم را نشان می دهد.

در کاخ مرمر نمایشگاه دائمی هنرمندان خارجی در قرن های 18 – 19 در روسیه برگزار می شود ، همچنین نمایشگاه های موقت استادان معاصر روسی و خارجی نیز در آن برگزار می شود. امروزه از این کاخ برای انواع کنفرانس ها نیز استفاده می شود.

کاخ مرمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *