کلیسای جامع  اسمولنی بخشی از اثر معماری صومعه  اسمولنی ، واقع در سن پترزبورگ ، در ساحل سمت چپ رودخانه نوا است. صومعه اسمولنی به سبک باروک با حکم ملکه الیزابت  ساخته شد که قصد داشت در سال های پیری خود را در یک صومعه بگذراند. این اثر توسط معمار Francesco Bartolomeo Rastrelli ساخته شده است ، این آخرین اثر از آن معمار بزرگ بود.

با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

ساخت کلیسای جامع اسمولنی از چه سالی شروع شد؟

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

ساخت کلیسای جامع اسمولنی از چه سالی شروع شد؟

ساخت کلیسای جامع در سال 1748 آغاز شد ، و دکوراسیون داخلی در سال 1835 به پایان رسید. 20 جولای 1835 کلیسای جامع اسمولنی به عنوان کلیسای جامع کلیه موسسات آموزشی به نام رستاخیز عیسی مسیح اعتصاص یافت. در سال 1764 ، در مناطق کمکی صومعه نخستین مدرسه روسیه برای دختران اصیل و نجیب- مؤسسه ای برای دوشیزگان شریف- افتتاح شد . این مؤسسه توسط  بتسكوی – یكی از تحصیل كرده ترین و فعالترین اشراف در زمان سلطنت ملکه كاترین دوم – تأسیس شده است.

با گذشت زمان ، موسسه اسمولنی به معتبرترین موسسه زنان تبدیل شد. ملکه به حامی مؤسسه تبدیل شد ، وی شخصاً در امتحانات نهایی شرکت می کرد. در سال 1806-1808 ، در جنوب صومعه ، توسط پروژه معمار Giacomo Quarenghi برای انستیتوی اسمولنی برای دختران شریف یک ساختمان ویژه در سبک کلاسیک ساخته شد.

طراحی دکوراسیون داخلی کلیسا را چه کسی انجام داد؟

طراحی دکوراسیون داخلی کلیسا را چه کسی انجام داد؟

ترکیب کلیسای جامع اسمولنی با ستون های عمودی به داخل نفوذ کرده است. راسترللی از ستون های سه چهارم که قبلاً در معماری سن پترزبورگ مورد استفاده قرار نمی گرفت ، استفاده کرده است. این اثر از صومعه دارای آثار زیاد ، نزدیک به معماری قدیمی روسیه ، همراه با تقارن شدید و منظم پترزبورگ است.

دکوراسیون داخلی کلیسای جامع  اسمولنی توسط معمار V. Stasov انجام شده است. فضای داخلی کلیسای جامع ساده اما رسمی بود: یک تالار بزرگ کلیسا با سنگ مرمر تزئین شده بود ، در آنجا سه تمثال بزرگ با شکوه ساخته شده بود ، نرده کریستالی تراش دار در جلوی محراب نصب شده بود و منبر با بهترین منبت کاری تزئین شده بود. پس از انقلاب سال 1917 ، فضای داخلی کلیسای جامع به میزان قابل توجهی آسیب دید: دیواره محراب ، نرده کریستالی و منبر موعظه شکسته و غارت شد.

کلیسای جامع اسمولنی

کلیسای جامع به یک انبار تبدیل شد. در سال 1990 ، مجتمع کنسرت و نمایشگاه در کلیسای جامع اسمولنی ، که هنوز هم در آنجا واقع شده بود ، افتتاح شد. صومعه اسمولنی رستاخیز درخشان ترین نمونه  باروك است ، آن یكی از زیباترین ساختمان ها نه تنها در سن پترزبورگ ، بلكه در روسیه نیز است.

طراحی دکوراسیون داخلی کلیسا را چه کسی انجام داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *