موزه روسی اولین موزه دولتی هنر روسی در روسیه است. این بنا در سال 1895 در سن پترزبورگ به فرمان امپراتور نیکلاس دوم به یاد پدرش الکساندر سوم تأسیس شد. 7 مارس 1898 موزه افتتاح شد. موزه روسی در سن پترزبورگ یکی از بزرگترین موزه های روسیه است که مجموعه ای از 400000 اثر را در خود جای داده است. این موزه شامل آثاری از تمام مدارس مهم هنر روسی از قرن نهم تا بیستم است. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

نقاشی ها و آثار باستانی موجود در موزه روسی

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

نقاشی ها و آثار باستانی موجود در موزه روسی

این یک مخزن منحصر به فرد از گنجینه های هنری و مرکز کار فرهنگی و آموزشی است. این موزه برای خرید با ارزش ترین آثار هنری در حراج های بین المللی شرکت می کند. این مجموعه دائما در حال گسترش است. آن شامل نقاشی قدیمی روسی ، صنایع دستی قدیمی روسی ، نقاشی قرن های 18-20 ، مجسمه ها ، نقاشی ها ، آبرنگ ها ، عکس های چاپی ، هنر تزئینی ، مدال ها و نقاشی مدرن است.

از با ارزش ترین مجموعه ها می توان به مجموعه آثار تاریخی روسیه باستان اشاره کرد که تعداد آنها بیش از 18000 اثر است. این مجموعه ای از رونوشت های نقاشی های دیواری قرون وسطایی و مجموعه های دوخت قدیمی روسی و همچنین تصاویر است. یک مجموعه منحصر به فرد مجموعه آثار هنری استادانی چون لویتسکی ، روکووتف ، بریولوف ، آیوازوفسکی و بسیاری دیگر است.

سالن های اصلی موزه

سالن های اصلی موزه

نمایشگاه اصلی در کاخ میخایلوفسکی و بنیو وینگ واقع شده است که بخشی از مجموعه کاخ است. موزه روسی فعالیت های گسترده نمایشگاهی را در روسیه و خارج از کشور انجام می دهد. مجموعه موزه علاوه بر کاخ میخایوفسکی و بخش های Benois Rossi  ، شامل کاخ مرمر و کاخ استروگانوف ، قلعه میخائیلوفسکی و پارک های منحصر به فرد باغ تابستان با کاخ تابستان پیتر اول و باغ میخائیلوفسکی است.

موزه روسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *