کلیسا تولد Ioann Predtecha (Chesmenskaya)، سن پترزبورگ

کلیسا تولد Ioann Predtecha (Chesmenskaya)، سن پترزبورگ

در جنوب خیابان فرونز ، بین خیابان مسکو و خیابان یوری گاگارین ، در قرن 18 آنجا یک باتلاق بنام “باتلاق قورباغه” در بین فنلاندی ها وجود داشت. یک افسانه می گوید که آن، مکان ملاقات کاترین دوم با یک پیام رسان بود که اخبار پیروزی شکوهمند روس ها بر ناوگان ترکیه در نزدیکی Cesme در 26 ژوئن 1770 را فاش کرد. به احترام این رویداد تاریخی امپراطور دستور داد یک کاخ در آنجا بنا کنند. در محل ملاقات چند سال بعد کلیسایی در نزدیکی کاخ ساخته شد. تور روسیه فرصت مناسبی برای دیدن زیبایی های این کشور است.

در طول 200 سال ، کاخ Cesme و کلیسا بارها بازسازی و مرمت شده اند و با شکل اصلی خود تفاوت دارند. اکنون این بنا موزه پیروزی Cesme ، شعبه ای از موزه نیروی دریایی مرکزی است.

کلیسای Cesme یکی از معدود بناهایی در پترزبورگ است که در طراحی خود نقوش گوتیک دارد. سطح دیوار که با میله های باریک عمودی و طاق های پلاستیکی تزئین شده است ، با پنجره های بلند لانستر تلاقی دارد. در بالای دیوارها برجک ها و نرده قرار دارند. در محیط کلیسا، قبرستان کوچک Cesme واقع شده است ، جایی که سربازان ارتش روسیه که در مهمانخانه اقامت داشتند، دفن شده اند . در طول جنگ جهانی دوم ، مدافعان لنینگراد نیز در اینجا دفن شدند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.