کاخ کاترین ، قصر شاهنشاهی سابق در شهر پوشکین منطقه سن پترزبورگ

کاخ کاترین کاخ شاهنشاهی سابق،  یکی از بزرگترین کاخ ها در مجاورت سن پترزبورگ است. این کاخ در شهر پوشکین (Tsarskoye Selo سابق ) در 25 کیلومتری جنوب سن پترزبورگ واقع شده است. هر دو روند معماری هر یک از دوره ها ، که کاخ از آن باقی مانده است ، و تمایلات شخصی تزارهای روسی آن زمان ها ، در تاریخ و معماری کاخ منعکس شده است. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

معمار و سازنده ی کاخ کاترین چه کسی بود؟

معمار و سازنده ی کاخ کاترین چه کسی بود؟

این کاخ در سال 1717 به سرپرستی معمار آلمانی یوهان فردریش براونشتین به عنوان اقامتگاه تابستانی امپراطور کاترین اول ساخته شد. در سال 1743 ، امپراطور الیزابت از معمار روسی میخائیل زمتسف و آندری کاوازوف خواست تا کاخ را گسترش داده و زیبا کنند. دقیقاً در زمان سلطنت ملکه الیزابت کاخ شکل و سبک فعلی خود را به دست آورد.

در ماه مه 1752 ، او از معمار بارتولومئو Francesco Rastrelli خواست تا قصر را از نو بسازد ، زیرا او این کار را بسیار قدیمی و کوچک تلقی می کرد. پس از برچیدن و بازسازی با شکوه کاخ ، که چهار سال به طول انجامید ، کاخ مدرن کاملاً به سبک باروک روسی ساخته شد. 30 جولای 1756 نمایش کاخ 325 متری باعث تعجب مقامات روس و میهمانان خارجی شد. اندازه بزرگ کاخ بزرگ بلافاصله مشاهده می شود. علاوه بر این ، سیستم محور متقارن از پرتوهای سنگفرش نمای کاخ مطابق با مختصات اساسی مکان طرح پارک است.

سبک و سیاق طراحی داخلی این قصر به چه صورت بود؟

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

سبک و سیاق طراحی داخلی این قصر به چه صورت بود؟

ساخت و ساز نهایی در ساخت و دکوراسیون کاخ کاترین راه پله اصلی به سبک روکوکو بود که در سال 1863 توسط معمار روسی I. مونیگتی ایجاد شد. پس از انقلاب اکتبر ، کاخ کاترین به موزه تبدیل شد. در طول اشغال توسط آلمان ها کاخ ها غارت شدند ، بسیاری از نمایشگاه ها سوختند.

امروزه این گروه با بازسازی N. N. Baranov ، A. Kedrinskiy ، N. Tumanov و غیره به طور کامل مرمت شده است. امروز نمایشگاه کاخ کاترین در 32 اتاق افتتاح شده است. جالب ترین مکان کاخ برای گردشگران ، اتاق معروف کهربا است که تا سال 2003 احیا شده است. دکوراسیون اصلی اتاق کهربا در آغاز قرن هجدهم در پروس ساخته شده است ، در سال 1716 توسط پادشاه فریدریش ویلهلم اول به پیتر اول ارائه شد؛ در سال 1746 آن را در کاخ زمستان در سن پترزبورگ تکمیل و جا داد ، در 1755 به Tsarskoye Selo منتقل شد.

سرنوشت کاخ کاترین در طول جنگ پاتریوتیک

سرنوشت کاخ کاترین در طول جنگ پاتریوتیک

در طول جنگ پاتریوتیک بزرگ روسیه ، دکوراسیون اتاق کهربا توسط اشغالگران آلمانی به کوئینگزبرگ منتقل شد. سرنوشت بیشتر اجزای اتاق نامعلوم بود. از سال 1979 ، کار مرمت اتاق آمبر صورت گرفته است ، تا 300 سالگی سن پترزبورگ توسط ترمیم کنندگان داخلی ، از جمله با بودجه شرکت های آلمانی ، کاملاً بازسازی شد. سرنوشت نمایشگاه های اصلی اتاق هنوز تحت نقاب افسانه ها و اسطوره ها قرار دارد.

کاخ کاترین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.