سوارکار برنزی مشهورترین نماد بجامانده از پیتر اول در سن پترزبورگ

سوارکار برنزی در سن پترزبورگ مشهورترین بنای یادبود پیتر اول و یکی از نمادهای سن پترزبورگ است. این بنا در میدان سناته(Senate) واقع شده است و اثری بی نظیر از فرهنگ روسی و جهانی است. سوارکار برنزی توسط جاذبه های مشهور مانند ساختمان های سناته و سینود ، اداره نیروی دریایی و کلیسای جامع سنت اسحاق احاطه شده است. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

این بنای تاریخی نمایانگر یک صخره وحشی است که اسب روی آن برخاسته و مار را زیر پا لگدمال می کند. مار زیر پای اسب توسط مجسمه ساز روسی F. Gordeev ساخته شده است. این ابتکار ملکه Ekaterina II برای ایجاد یک بنای تاریخی برای پیتر اول بود. تحت حکم وی دوک الكساندر گولیتسین از اساتید آكادمی نقاشی و مجسمه سازی پاریس ، Diderot و Voltaire كه كاترین دوم به طور كامل به آن اعتماد داشت ساخت آن را به آن ها سپرد.

طراح مجسمه سوارکار برنزی چه کسی بود؟

طراح مجسمه سوارکار برنزی چه کسی بود؟

استادان معروف برای این کار Etienne-Maurice Falconet که در آن زمان مجسمه ساز اصلی کارخانه پرسلن بود ، توصیه کردند. Falconet چهره پیتر اول را در روی یک اسب پرورش منقوش کرد ، بنابراین او می خواست پیتر اول نه تنها یک رهبر نظامی و یک فاتح بلکه قبل از هر چیز یک خالق و قانون گذار نشان دهد. موقعیت این بنای تاریخی در بالای صخره ها سمبل  مشکلات حل شده توسط پیتر اول ، و مار سمبل نیروهای شیطانی است. این بنا، یک بنای تاریخی منحصر به فرد است که تنها سه نقطه تکیه گاه دارد.

كتیبه ای بر روی پایه ای که اثر قرار دارد وجود دارد: “به پیتر اول از كاترین دوم ، تابستان 1782. Falconet این مجسمه را در كاخ زمستانی موقت سابق امپراطور الیزابت از سال 1768 تا 1770 ساخت. دو اسب از نژاد Orlov از اصطبل امپراطور گرفته شد. Falconet در حال ساختن طرح هایی بود ، و مأمور نگهبان بود كه بر اسب سوار شده روی سكو می ایستاد و آن را پرورش می داد.

اصلاح چندین باره قسمت سر مجسمه

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

اصلاح چندین باره قسمت سر مجسمه

Falconet مدل سر پیتر اول را چندین بار اصلاح کرد ، اما او هرگز تأیید کاترین دوم را دریافت نکرد. در نتیجه ماری آن کولوت ، دانش آموز مجسمه ساز ، با موفقیت سر سوارکار برنزی را شکل داد. چهره پیتر اول شجاع و با اراده ساخته شد. برای این کار دختری در آکادمی هنر روسیه پذیرفته شد. افتتاح بزرگ این بنای تاریخی در تاریخ 7 اوت (تقویم جولیان) 1782 انجام شده است.

سوارکار برنزی

Recent search terms:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.