کلیساهای منطقه زاموسکوورچی اگر می خواهید روح فرهنگ اصیل روسی را حس کنید ، حتماً باید از خیابان زیبای منطقه Zamoskvorechye دیدن کنید. نام این منطقه به معنای واقعی کلمه به معنای “پشت رودخانه مسکوا” است. Zamoskvorechye در ساحل دیگر رودخانه مسکوا ، در طرف مقابل کرملین واقع شده است.

مشهورترین نقاط دیدنی منطقه Zamoskvorechye کلیساهای باشکوه آن است: کلیسای مقدس سنت کاترین ، کلیسای ترینیتی در ویشنیاکی ، کلیسای سنت کلمنت ، کلیسای سنت نیکولاس در Pyzhi ، کلیسای تئوتوکوس مادر شادی در سوروو ، کلیسای رستاخیز در کاداشی ، کلیسای مقدسین میکائیل و فئودور ، شهدای چرنیگوف ، کلیسای Beheading جان باپتیست ، کلیسای سنت میکائیل در اوچچنیک ، کلیسای سنت نیکلاس در زاییتسکوئه ، کلیسای سنت جورج در یدوا و ….

کلیسای سنت کاترین یکی از کلیساهای منطقه زاموسکوورچی

کلیسای سنت کاترین یکی از کلیساهای منطقه زاموسکوورچی

این کلیسا به افتخار ملکه کاترین دوم ساخته شد و به یکی از بهترین نمونه های معماری سبک باروکو در مسکو تبدیل شد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

کلیسای ترینیتی در ویشنیاکی

یکی از کلیساها که امنیت آن توسط رژیم های تیراندازانی که در اینجا قرار داشتند ، تأمین می شد. آنها به عنوان بخش های نخبه ارتش روسیه در نیمه دوم قرن 17 ، می توانستند به جای چوب ، کلیساهای سنگی جدید بسازند. این کلیسا بعدا کاملاً بازسازی شد.

کلیسای سنت کلمنت

یکی از بزرگترین کلیساهای منطقه Zamoskvorechye – گاهی اوقات به دلیل وسعت و شکوه آن حتی “کلیسای جامع” نیز خوانده می شود. این کلیسای منحصر به فرد است زیرا فضای داخلی آن، از جمله تندیس های طلاکاری شده با نمادهای مربوط به قرن 18 را به زیبایی حفظ کرده است .

کلیسای سنت نیکلاس در Pyzhi یکی دیگر از کلیساهای منطقه زاموسکوورچی

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

کلیسای سنت نیکلاس در Pyzhi یکی دیگر از کلیساهای منطقه

نمونه دیگری از کلیسای تیرانداز در منطقه Zamoskvorechye. اما با کلیسای ترینیتی در ویشنیاکی تفاوت دارد ، زیرا نمای بیرونی آن از قرن هفدهم باقی مانده است – امروزه کلیسای سنت نیکلاس در Pyzhi تقریباً به شکل اولیه ساخت آن شبیه است.

کلیسای Beheading از جان باپتیست

کلیسایی با برج ناقوس Beheading از جان باپتیست زمانی مرکز صومعه ایوانوفسکی بود ، اکنون به یکی از بلندترین پرچمداران شهر مشهور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *