ناقوس تزار در مسکو یکی از جاذبه های تفریحی کرملین مسکو است. هرگز از آن غافل نشود چون گردشگران را با اندازه غول پیکرش متحیر می کند. در میدان ایوانوو واقع شده و بنای یادبود هنر ریخته گری قرن 18 است. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

ناقوس تزار توسط ایوان موتورین و پسرش مایکل ساخته شده است. استادان مشهور در کارخانه ریخته گری ، ده ها توپ را ریختگری کردند و ناقوس های ساخته شده توسط آنها نه تنها در مسکو بلکه در سن پترزبورگ ، کیف و دیگر شهرهای روسیه نیز نصب شده اند. در سال 1730 ، امپراتور آنا دستور داد تا ناقوس شکسته شده توسط گریگوریف را با افزودن فلز از نو بسازند و وزن این تزار  را به 10،000 پوود برسانند. پس از همه مصوبات ، این ناقوس در سال 1733-1735 در حیاط توپ ریختگری شد. ناقوس

اندازه و وزن ناقوس تزار چقدر است؟

اندازه و وزن ناقوس تزار چقدر است؟

ارتفاع ناقوس تزار 6.24 متر ، قطر 6.6 متر ، وزن حدود 200 تن است. این ناقوس پس از هجده ماه کار مقدماتی در 25 نوامبر 1735 ریختگری شد. ایوان موتورین قبل از اینکه بتواند ساخت آن را تمام کند ، درگذشت و ساخت آن توسط پسرش مایکل انجام شد. 20 مه 1737 در جریان آتش سوزی در مسکو یک سازه چوبی در بالای گودال ، که ناقوس در آن بود ، آتش گرفت.

الوارهای شعله ور در حال سقوط در گودال بودند. مردم شروع به خاموش کردن این سازه باآب سرد کردند تا نگذارند ناقوس بیفتد. به دلیل خنک شدن سریع و ناهمگن ، این 11 ترک برداشت و یک تکه قابل توجهی که وزن آن حدود 700 پود (11.5 تن) بود جدا شد. بنابراین ، این ناقوس در گودال ریخته گری ، جایی که حدود 100 سال در آن قرار داشت ، ماند. 17 آگوست 1836 ، تزار را از گودال ریخته گری بیرون آورد و در پایه ای در كرملین، طراحی شده توسط آگوست مونتفرند مستقر کرد.

کتیبه ها و جواهرات موجود در ناقوس

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

کتیبه ها و جواهرات موجود در ناقوس

جواهرات ، پرتره ها و کتیبه های موجود در ناقوس تزار توسط V. V. Kobelev ، P. Galkin ، P. Kohtev ، P. Serebryakov و P. Lukovnikov ساخته شده اند. ناقوس تزار در مسکو هیچ شباهتی با شی قابل قیاس در جهان ندارد. این بزرگترین و قابل تحسین ترین ناقوس از نظر اندازه و وزن برای بازدید کنندگان از کرملین مسکو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *