صومعه نوودویچی یک صومعه ارتدکس کلیسای روسی در مسکو است. این صومعه در پیچ رودخانه مسکو در میدان مادین واقع شده است – طبق افسانه ، در زمان یوغ مغول-تاتار دختران روسی برای هورد طلایی در این منطقه انتخاب شدند. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

صومعه نوودویچی در سال 1524 توسط شاهزاده بزرگ واسیلی سوم – به افتخار نماد اسمولنسک مادر خدا «Hodegetria» – زیارتگاه اصلی اسمولنسک ، در قدردانی از دستگیری اسمولنسک در 1514 تاسیس شد. اغلب خانم ها از خانواده سلطنتی به صومعه می آمدند ، دختران و خواهران تزار حجاب را آزاد کردند.

کدام اعضای خاندان سلطنتی در صومعه نوودویچی زندگی می کردند؟

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

کدام اعضای خاندان سلطنتی در صومعه نوودویچی زندگی می کردند؟

ایوان بستگان خود را- بیوه برادر کوچکتر و بیوه پسر بزرگترش ایوان، به آنجا آورد . Tsarina Irina Godunova و برادرش Boris Godunov نیز در آنجا زندگی می کردند. افراد جدید بسیاری از خانواده های نجیب ولیعهد و بویار در آنجا بودند. همه زنان با خواست خودشان به آنجا نرفته اند. در سال 1689 ، به دستور پیتر اول خواهر خود پرنسس سوفیا الكسینا را در آنجا زندانی کرد و پس از قیام مسكو به اجبار او را راهبه كرد.

یک راهبه معروف دیگر همسر اول پیتر اول – Tsarina Eudoxia Lopukhina بود. صومعه نوودویچی یک قلعه واقعی است: دیوارهای غیرقابل نفوذ بلند ، برج هایی با باروهایی که از آجر با روکش سنگ سفید ساخته شده است. ساختمانهای اصلی در نیمه دوم قرن 17 به سبک باروک مسکو ساخته شده اند. مجتمع صومعه همچنین شامل کلیسای سنگی آموروسی ، مدرسه Filatyev ، که در آن دختران یتیم تحت فرمان پیتر اول بافت توری هلندی را آموزش می دیدند، یک بیمارستان برای جانبازان ارتش روسیه ، یک دارالمساکین و اتاق های بی شماری می شود.

وضعیت این صومعه در زمان اتحاد جماهیر شوروی

وضعیت این صومعه در زمان اتحاد جماهیر شوروی

در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، این صومعه فعالیت نمی کرد و در سال 1994 دوباره فعالیت خود را آغاز کرد. امروزه نیز یک صومعه فعال و شعبه ای از موزه تاریخی ایالتی است. از سال 2010 ، صومعه نوودویچی موزه کلیسایی اشیاء مسکو کلیسای ارتدکس روسیه است. صومعه نوودویچی در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

صومعه نوودویچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *