خانه گورکی یکی از بهترین ساختمان های واقع در مرکز مسکو، در بخش قدیمی آن ، نزدیک به میدان بلوار است. این بنا توسط معمار مشهور روسی فئودور شختل برای شخص مشهور دیگری ، میلیونر سرگی ریابوشینسکی ، بنیانگذار اولین کارخانه اتومبیل سازی در روسیه ساخته شد. ریابوشینسکی تا زمان انقلاب 1917 در آنجا زندگی کرد و سپس به دلیل مهاجرت آنجا را ترک کرد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

این خانه توسط مقامات شهر بازسازی شد و پس از بازگشت ماکسیم گورکی به مسکو از سورنتو که در آنجا تحت معالجه بود به این نویسنده روسی اعطا شد. در آنجا ، گورکی از سال 1932 تا زمان مرگش در سال 1936 زندگی کرد. خانه مدرن است. در بین مسکویی ها به عنوان خانه ای با موزائیک های رنگین زیبا روی آن شناخته شده است.

چه کسی بنیان خانه گورکی را نهاد؟ 

چه کسی بنیان خانه گورکی را نهاد؟

این موزه به لطف نادژدا الكسانا پیشكووا ، بیوه پسر گورکی ، كه تا سال 1965 در این عمارت زندگی می كرد ، ایجاد شد. در این خانه كتابخانه اصلی گوركی نیز مانند سایر وسایل وی نگهداری می شود. کارمندان موزه موفق به حفظ آن شدند که گورکی آن را جمع آوری کرده بود اگرچه وقتی خانواده Ryabushinsky از خانه بیرون رفتند بسیاری از چیزها از بین رفتند یا نابود شدند.

به هر حال ، خانواده آن بزرگوار از مومنین باصول کلیسایی بودند ، و حتی اکنون میهمانان می توانند از كلیسای اصلی قدیمی مومنین باصول کلیسایی واقع در اتاق زیر شیروانی بازدید كنند و مانند كلیسای باستانی تزیین شده است. اما دکوراسیون اصلی خانه راه پله های موج دار معروفی است که از سنگ مرمر استونیایی ساخته شده است و نمادی از وضعیت نگران کننده در جامعه روسیه در آغاز قرن بیستم است.

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

هزینه بازدید از این خانه چقدر است؟

هزینه بازدید از این خانه چقدر است؟

امروزه گورکی دارای ورودی پشتی است. ورودی کاملاً رایگان است ، هرچند که برای گرفتن عکس در داخل باید هزینه بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *