اسفانبول (ویالند سابق) یکی از بهترین پارک های موضوعی در استانبول و همچنین در اروپا است و جاذبه های خوبی را برای کودکان و نوجوانان فراهم می کند. “اسفانبول” واقع درمنطقه ایوپ و از سال 2013 فعالیت دارد و قبلاً “ویالند” بود  اگرچه در آوریل سال 2018 به اسفنبول تغییر نام داده است ، بسیاری از گردشگران و افراد محلی هنوز آن را “ویالند” می شناسند.

آنچه اسفانبول را شگفت انگیز می کند این است که نه تنها یک پارک تفریحی و سرگرمی بلکه یک مجموعه عظیم است که در یک مکان با پارک های تفریحی ، خرید ، تفریحی و مراکز نمایشگاهی ترکیب شده است. و این به خانواده ها اجازه می دهد تا اوقات خوبی را در اینجا بگذرانند در حالی که بچه هایشان از تفریح در انواع جاذبه هایی مانند تریل ها ، دوچرخه ها ، چرخ دستی ها و چرخ و فلک لذت می برند و می توانند وقت خود را در مرکز خرید ، خیابان ها ، بوتیک های عالی ،  جشنواره ها ، رستوران ها و کافه ها بگذرانند. این مرکز خرید بزرگ همچنین یک باغ وحش سرپوشیده به نام “جنگل” جدا از تم پارک دارد.

ما می توانیم بگوییم که شما و بچه هایتان ممکن است کل روز را در اسفنبول بگذرانید بدون اینکه حوصله تان سر برود. شانسی وجود ندارد. بهترین مکان برای کودکان در استانبول است.

اسفانبول یا شهربازی سابق ویالند، اوج هیجان در شهر استانبول

چه چیزی باعث می شود که اسفانبول از دیگر پارک ها متفاوت باشد؟

این مجموعه با مساحت 600.000 متر مربع  بسیار بزرگ است. ترکیبی از مرکز خرید و تفریحی بزرگ است که در سراسر جهان بی نظیر است. به همین دلیل این پارک محبوب ترین منطقه  در استانبول برای همه سنین است. با انتخاب تور استانبول از این مکان دیدن نمایید.

مرکز خرید ایسفانبول مانند مراکز کلاسیک در سراسر جهان نیست و آن مکان بیش از 200 فروشگاه در امتداد خیابان های خرید سه طبقه باز و بسته  با یک تراموا نوستالژیک در وسطش است. اسفانبول در بین 10 پارک برتر جهان ثبت شده است و جایزه ستاره اروپا  2016 را در بین 800 پارک جهان بدست آورده است.

چه چیزی باعث می شود که اسفانبول از دیگر پارک ها متفاوت باشد؟

 

بیشترین بازدید از کدام  جاذبه های پارک تفریحی اسفانبول است؟

آن جا 24  مکان تفریحی مختلف در پارک اسفانبول برای انتخاب کردن وجود دارد. موارد زیر را توصیه می کنیم. چهارمین Roller Coaster  جهان به نام “Nefeskesen (نفس گیر)” است که تنها در 3 ثانیه به 110 کیلومتر در ساعت می رسد. رودخانه دیوانه (Cilgin Nehir) ، یک ماجراجویی فراموش نشدنی در کنار یک رودخانه 700 متری و یک آبشار است. با انتخاب تور ترکیه از اماکن گردشگری این کشور دیدن نمایید

برج عدالت (Adalet Kulesi) ، یک فرود شدید با آدرنالین کامل از 50 متر است. 360 ، که در حالی که سرتان پایین است ، از 28 متر به اطراف نگاه می کنید. جاذبه هایی مانند وایکینگ (یک ماجراجویی در آب) و کینگ کنگ (شما روی دست کینگ کونگ ، 15 متر از زمین فاصله دارید).

بررسی ها ، نکات و توصیه هایی برای بازدید از استانفول

می توان گفت که پارک تفریحی اسفانبول واقعاً برای کودکان و بزرگسالان  دارای جاذبه ها و محوطه سازی های بسیار خوبی است باید از آن بازدید کنید. مطمئناً بسیار هیجان زده شده و می ترسید. شما می توانید کل روز را در آنجا بین پارک تم و مرکز خرید مجاور، بدون این که حوصله تان سر برود، بگذرانید . بسیاری از خانواده ها با دو فرزند در بین ساعات باز و بسته شدن از اسفانبول دیدن می کنند و می گویند به زمان بیشتری احتیاج دارند. یادداشت برای شما؛ بچه های زیر 110 سانتی مترقد قادر نخواهد بود اکثر بازی ها را همانطور که می توانند انجام دهند.

همچنین شما ممکن است فقط برای پیاده روی در خیابان های خرید عثمانی و اروپایی شکل ، خرید کردن ، دیدن فیلم سینمایی مورد علاقه خود وگذراندن زمانتان با کافه ها و رستوران های سرگرم کننده بازدید کنید و دیگراز پارک تم بازدید نکنید. به غیر از پارک تم ، یک باغ وحش سرپوشیده به نام “جنگل” در مرکز خرید واقع شده است که بازدیدی برای بچه ها است. این جنگل خزندگان ، موجودات آبی و حیوانات آفریقایی زیادی مانند میمون ها دارد.

برای گردشگران، به آنها توصیه می کنیم در صورت امکان در روزهای هفته از اسفانبول بازدید کنند. بیشتر افراد محلی در آخر هفته ها از این پارک دیدن می کنند و پارک بسیار شلوغ می شود.

در این پارک اسفانبول چند مرتبه باید بلیط تهیه نماییم

در این پارک چند مرتبه باید بلیط تهیه نماییم

شما با بلیط خود وارد پارک تم می شوید و در داخل آن می توانید کلیه سواری ها و جاذبه های پارک را به صورت رایگان بگذرانید. نیازی به خرید بلیط در داخل وجود ندارد چون که در آن گذراندن روز بدون انجام محاسبات بسیار آسان است.

اما برای بلیط ورودی پارک تم ایفنبول ، شاید مجبور باشید به خصوص در ساعات بسیار شلوغ مدت زیادی منتظر بلیط  باشید. ما توصیه می کنیم که شما  بلیط پارک اسفانبول خود به صورت آنلاین بخرید تا از خط دسترسی به اسفانبول رد شوید. همچنین اطمینان حاصل کنید که بلیط خود را تا زمانی که از پارک خارج نشده اید، نگه داشته اید چون که ممکن است در طول بازدید بلیط  را از شما بخواهند.

به شما توصیه می کنیم تا در ماه های تابستان از پارک تم با کفش های راحت / ورزشی و یک کلاه بازدید کنید تا احساس راحتی کنید. همچنین باید آب و هوای استانبول را بررسی کنید زیرا بسیاری از جاذبه های پارک تم در فضای باز هستند. برای بازدیدکنندگان همراه با بچه ها یا برای افرادی که می خواهند در طول سال از پارک دیدن کنند ، توصیه می کنیم  کارت سالانه اسفانبول را خریداری کنید و 1 سال دسترسی نامحدود به اسفانبول با 199  TL را بدست آورید.

پارکینگ رایگان برای گردشگران در اسفانبول

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

پارکینگ رایگان برای گردشگران در اسفانبول

اسفانبول دارای یک پارکینگ رایگان با ظرفیت 8000 وسیله نقلیه است ، اما از آنجا که این یک مجموعه عظیم و پر ترافیک است (منطقه پارکینگ همیشه بسیار شلوغ است و ترافیک جاده های اتصال دهنده می تواند توده ای باشد) ، توصیه می کنیم از طریق اتوبوس های عمومی،  تاکسی های محلی یا خصوصی و یا توسط نمایندگان تور ارائه دهنده بلیط و حمل و نقل ،از اسفانبول بازدید کنید. ممکن است درباره نحوه دستیابی به توصیه‌های اسفانبول  و برنامه ریزی حمل و نقل در زیر اطلاعات بیشتری بخوانید.

تورهای هدایت شده

اگر نمی خواهید بدون هیچ زحمتی کارهای فوق را به تنهایی انجام دهید ، می توانید بازدید از پارک تفریحی اسفانبول شامل بلیط ورودی اسفانبول و 2 راه حمل و نقل را از طریق نمایندگان تور انجام دهید. ما  تورهای محبوب اسفانبول زیر را با لغو آسان و با بازپرداخت کامل تا 24 ساعت قبل از تاریخ تور ، توصیه کنیم. لطفاً همه را بررسی کنید و یکی را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد. برخی از تورها موارد اضافی ارائه می دهند به همین دلیل اختلاف قیمت وجود دارد. بیشتر آنها شما را از محل بازدید توریستی می برند ، اما اگر شما کمی بیشتر پول بدهید ، خدمات هتل را به شما می دهند.

بلیط پذیرش: پارک تم اسفانبول – ویالند از € 24.75

سفر روزانه پارک ویالند از استانبول از  € 41،00

تور اختصاصی تمام روز: ویالند و پارک ژوراسیک از € 165.00

بلیط های ورودی و حمل و نقل اسفانبول و جنگل بعلاوه ناهار از € 80.00

تور روزانه پارک تم ویالند و مرکز خرید استانبول از € 60،00

ساعات کار پارک اسفانبول

ساعات کار پارک اسفانبول

هر روز بین ساعت 00: 10-00: 20 (تا 21:00 برای تعطیلات آخر هفته) باز است.

مکان

پارک تم اسفانبول در منطقه ایوپ استانبول ، در فاصله 11-13 کیلومتری از سلطان احمد و 11-14 کیلومتری از تاکسیم از طریق مسیرهای مختلف واقع شده است. اسفانبول دارای پارکینگ رایگان داخلی و خارجی با ظرفیت 8000 وسیله نقلیه است اما توصیه می کنیم از حمل و نقل عمومی ، سرویس شاتل رایگان ، تاکسی یا نمایندگان تورشامل بلیط و حمل و نقل استفاده کنید. شما ممکن است از راه های زیر به پارک تم اسفانبول بروید:

عزیمت از بندر Eminonu به اسفانبول – 10:00 / 11:00 / 12:00 / 13:00 / 14:00 / 15:00 / 16:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 / 20:00

عزیمت از ایستگاه اسفانبول به بندر Eminonu – 11:00 / 12:00 / 13:00 / 14:00 / 15:00 / 16:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 / 20:00 / 21:00

اتوبوس های عمومی

قیمت بلیط یک طرفه اتوبوس های عمومی 2،60 TL است

49T از تاکسیم

49G ، 49Y ، 49K و 49A از Sisli

47 و 47E از Eminonu

39 و 39D از Yenikap

حمل و نقل تاکسی خصوصی

مطمئناً می توانید از تاکسی های محلی استانبول استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که وقتی از پارک خارج می شوید ممکن است مدت زمان طولانی برای گرفتن تاکسی صبر کنید زیرا جمعیت زیادی مانند شما در تلاش برای گرفتن تاکسی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *