کانال آب والنس یکی از پل های کانال آب والنس، سیستم آوردن آب را از Thrace به قسطنطنیه است. با انتخاب تور استانبول از این مکان دیدن نمایید.

کانال آب والنس در شهر استانبول

 

کانال آب والنس

یک قنات ساختاری برای تأمین آب مداوم  یک شهر و مردم آن است. آنها از کانال های زیرزمینی ، لوله های آب ، تونل ها و پل های قنات تشکیل شده اند. قنات والنس – تقریباً 920 متر طول – یکی از پل های قنات سیستم قنات والنس است که آب را از تریس(Thrace) به قسطنطنیه (استانبول بیزانس)  منتقل می کند که تقریباً 240 کیلومتری استانبول فاصله دارد.

در سال 330 بعد از میلاد ، کنستانتین اول (کنستانتین کبیر) قسطنطنیه را به عنوان پایتخت جدید امپراتوری روم اعلام کرد. پس از آن ، جمعیت شهر به طرز چشمگیری افزایش یافت و نیاز اصلی ساکنان آب بود. بنابراین ، ساخت قنات والنس در سال 345 قبل از میلاد در زمان سلطنت کنستانتوس دوم (337 – 361 میلادی) آغاز شد. با این حال ، ساخت قنات در 373 قبل از میلاد ، در زمان سلطنت والنس اول (364 – 378) به پایان رسید و شروع به کار کرد. به همین دلیل است که این قنات را قنات والنس می نامند.

به کمک قنات والنس ، آب تمیز حمام ها و مخازن قسطنطنیه از جمله مخزن معروف زیرزمینی (که به آن کاخ غرق شده نیز گفته می شود) تأمین می شد. سیستم قنات به قدری مهم بود که محاصره كنندگان قسطنطنیه در طول تاریخ خود ابتدا قنات والنس را قطع یا ویران می کردند.

حقایق شگفت انگیز در مورد قنات والنس

حقایق شگفت انگیز در مورد قنات والنس

قنات والنس در داخل شبه جزیره تاریخی استانبول یکی از پل های قنات سیستم قنات والنس است که آب را از تریس  به قسطنطنیه می آورد. قنات والنس یکی از بزرگترین سازه های استانبول است. طول آن 920 متر و ارتفاع 30 متر است. ساخت سیستم قنات والنس 28 سال طول کشید و آخرین تحقیقات در مورد این قنات حاکی از آن است که – با شاخه های آن – 336 کیلومتر ، تقریباً سه برابر طولانی تر از طول شناخته شده از هر منبع آب رومی طول داشته است .

امروز ، بلوار آتاتورک – که در دهه 50 ساخته شد – از زیر طاق های آن می گذرد. قنات والنس در دوره های بیزانس و عثمانی بارها تعمیر و ترمیم شد و تقریباً تا قرن 18 میلادی تقریباً 1400 سال کار کرد.

چگونه به کانال آب والنس برسیم

آسانترین راه برای رسیدن به آنجا ، سوار شدن مترو M2  و پیاده شدن در ایستگاه مترو Vezneciler است. قنات والنس از ایستگاه مترو Vezneciler تنها پنج دقیقه به سمت غرب پیاده روی دارد. با انتخاب تور ترکیه از اماکن گردشگری این کشور دیدن نمایید

چه بناهای دیگری در نزدیکی قنات والنس وجود دارد؟

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

چه بناهای دیگری در نزدیکی قنات والنس وجود دارد؟

قنات والنس واقع در مرکز شبه جزیره تاریخی استانبول ، نزدیک به اماکن دیدنی مهم استانبول از جمله صومعه پانتوکراتور(Pantokrator) (مسجد زیرک(Zeyrek)) ، مسجد شاه زاده(Şehzade) ، مسجد Vefa Kilise و مسجد Kalenderhane است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *