مسجد اورتاکوی یکی از زیباترین محیط ها را بین کلیه مساجد استانبول دارد.

آشنایی با مسجد اورتاکوی استانبول

 

مسجد اورتاکوی (اورتاکوی)

درست قبل از پل بسفر ، Ortaköy Camii  ترکیه (مسجد اورتاکی ترکیه) قرار دارد که  یکی از زیباترین محیط ها را بین  کلیه مساجد استانبول دارد. در واقع ، عکس های مسجد اورتاکی ، با داشتن پل در پس زمینه ، اغلب استفاده می شوند تا نشان دهند که استانبول ترکیبی خاص  از سنتی و مدرن است. با انتخاب تور استانبول از این مکان دیدن نمایید.

تاریخچه مسجد اورتاکوی

این بنا در قرن 18 ساخته شده (ساخته شده توسط  Mahmut Ağa پسر قانونی وزیر بزرگ Ibrahim Pasha) و در سال 1855 به اتمام رسیده است تا به عنوان Büyük Mecidiye Camii (مسجد بزرگ امپریال) به سلطان عبدالمجید عثمانی خدمت کند. این طراحی توسط معمار ارمنی ، Garabet Balyan ، و پسرش Nigoğayos Balyanl ، که همچنین مسئول کاخ Dolmabahce در این نزدیکی بودند ، طراحی شده است.

تاریخچه مسجد اورتاکوی

این سبک ، سبک neo-Baroque با  نمای بیرونی زینتی و پنجره های بزرگی است که باعث می شود نور به داخل فضای داخلی آن  بزند. اتاق اصلی کوچک و مربع شکل است و گوشه هایش 12.25 متر طول دارد. سقف به شکلی گنبدی است که با موزاییک های رنگ صورتی پوشیده شده است. دو مناره بلند وجود دارد که هر یک دارای یک شرفه واحد (بالکن مناره) است. ضمیمه آن دو طبقه Hünkar Kasrı (کاخ تابستانی سلطان) است. این بنا  اخیراً مورد بازسازی اساسی قرار گرفته است.

ساعات باز شدن مسجد اورتاکوی  چیست؟

مانند اکثر مساجد ، از حدود 9 صبح تا 6 عصر باز است اما در ایام نماز برای بازدید کنندگان بسته است. قیمت بلیط برای مسجد اورتاکوی وجود ندارد ، اما از کمک های مالی استقبال می شود.با انتخاب تور ترکیه از اماکن گردشگری این کشور دیدن نمایید.

چه چیز دیگری در نزدیکی مسجد اورتاکوی قرار دارد؟

 

چه چیز دیگری در نزدیکی مسجد اورتاکوی قرار دارد؟

اگر از مسجد بازدید کنید کنید ، حتماً وقت خود را برای کاوش در محله اطراف سپری کنید ، که زمانی روستای ماهیگیری خواب آلود بود. این مسجد در انتهای یک میدان هوای آزاد قرار دارد که در اطراف آن بهترین گزینه های زندگی شبانه و ناهار خوری استانبول قرار دارد. اگر روز یکشنبه بازدید کنید ، همچنین می توانید در بازار کاردستی را که هر هفته در خیابانهای کنار شهر برگزار می شود ، گشت و گذار کنید. با انعکاس ماهیت تاریخی این منطقه ، کلیسای ارتدکس یونان Aya Fokas (سنت فوکاس) و کنیسه Etz-Ahayim در این نزدیکی است.از چه مساجد دیگری باید در استانبول بازدید کنم؟

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

از چه مساجد دیگری باید در استانبول بازدید کنم؟

سایر مساجد نمادین در استانبول عبارتند از: Yeni Camii  (مسجد جدید) ، Sultanahmet Camii (مسجد آبی) ، مسجد رستم پاشا و مسجد سلیمانیه.

چگونه به مسجد اورتاکی استانبول برویم

برای رسیدن به اورتاکوی با وسایل نقلیه عمومی ، یک اتوبوس 40 ، 40T یا 42T را از تاکسیم یا  کاباتاس بگیرید . همچنین می توانید اتوبوس 22 ، 22RE یا 25E را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *