پارک امیرگان واقع در سارییر ، منطقه استانبول ، مساحت 47.2 هکتار را پوشش می دهد که دارای دیوارهای مرتفع است. پیش از این با عنوان “باغ های فریدون” نامیده می شد که از آن به بعد به نام پارک Emirgan نامیده  شد.

همه چیز درباره پارک امیرگان استانبول

بنیاگذار پارک امیرگان

زیرا این پارک توسط امپراتور عثمانی مورات چهارم به عنوان هدیه به امیر پارسی گون هان (امیر گون خان) در قرن 17 هدیه داده شد. سپس توسط سلطان عثمان عبدالعزیز عثمانی در قرن نوزدهم به امیر مصر اسماعیل پاشا هدیه داده شد. همانطور که دیده می شود قرن هاست که به  دیگران داده شده است.

هنگامی که به آن پارک باشکوه قدم گذاشتید ، به دلیل ترکیبی از مناظر خیره کننده با ساحل، خود را در دنیای متافیزیکی احساس می کنید. اگر با یک کادوی دوستانه با آجیل در دستان خود مواجه شدید ، شوکه نشوید آنها از درختان بالا می روند و با بازدید کنندگان بازی می کنند.

مطالب مرتبط : تور ترکیه

امروزه می توان مکان های پارک امیرگان پیدا کرد ، چشم انداز جذاب آن به سمت بسفر را تماشا کرد ، دراز کشید و آفتاب گرفت و یک کتاب را روی چمن های درون پارک خواند.

همچنین گاهی اوقات افراد می توانند در اینجا پیک نیک بزنند. وقتی به پارک جذاب می روید باید ساندویچ و یک فنجان چای بگیرید. اگر می خواهید بدوید ، می توانید با تماشای دریا و با گوش دادن به صدای پرندگان چیرپی این کار را انجام دهید. به جز این ویژگی ها ، سه عمارت عالی نیز وجود دارد. آنها عمارت های های زرد ، صورتی و سفید هستند.

عمارت زرد رنگ پارک امیرگان

عمارت زرد رنگ

بین سالهای 1871 تا 1878 توسط Khedive اسماعیل پاشا به عنوان مهمان خانه و عمارت شکار تأسیس شد ، عمارت زرد در مرکز پارک واقع شده است. این ساختار چوبی عظیم مانند خانه پرندگان به نظر می رسد تا به طور هنرمندانه عشق به پرندگان را در مردم ترکیه منعکس کند.

در طبقه فوقانی آن ، سه اتاق با یک سالن یافت می شود و  طبقه پایین شامل چهار اتاق با آشپزخانه ، سالن و زیرزمین است. آن ها از رنگ زرد با نقوش سفید استفاده کرده اند تا یک خانه پرنده را در عمارت زرد رویایی یادآوری کنند. از جمله ظریف ترین ویژگی های هنر تزئینی  آن عمارت این است که  با نقوش گل ، چهره های رنگ روغن ، منبت کاری های چوبی سنتی و صنایع دستی تزئین شده بود. پارک امیرگان

پارک امیرگان از آنجا که نجاری فضای گرم تری به سازه های معماری دوره عثمانی می بخشد ، مشاهده می شود که در اینجا و دو عمارت دیگر از مواد درختان سیب ، گردو ، لیمو ، آبنوس ، گل رز و بلوط استفاده شده است.

استخر کوچکی روی تپه واقع شده است. آبشارهای کوچک توجه شما را به دریاچه وسیع و غار آب مروارید در پشت آن جلب می کند. سال ها پیش برای استراحت ، شکار و میزبانی از میهمان استفاده می شد ، عمارت زرد نیز توسط تورینگ به عنوان یک رستوران و کافه تریا اداره شد ، اما بعداً به شهرداری متروپول استانبول داده شد.

عمارت صورتی رنگ

Pembe Kosk یا عمارت صورتی یکی از سه عمارت  پارک است که خانه‌ی دو طبقه سنتی عثمانی با دیوارهای  پوشیده شده با چوب ، رنگ شده  با رنگ صورتی ساردین را به تصویر می کشد . این عمارت سه ورودی دارد:  ورودی پروتکل ، جلو و پرسنل. پارک امیرگان

در ورودی اول یک تالار بزرگ و دو اتاق وجود دارد که به این سالن با طراوت باز می شوند. ورودی دوم ، ورودی پروتکل را به یک اتاق مخفی  وصل می کند. طبقه اول یک حمام و آشپزخانه دارد ، در حالی که یک سالن بزرگ ، دو اتاق بزرگ و همچنین پنج اتاق بزرگ دیگر در کنار راهروها و دو اتاق کوچک در طبقه دوم واقع شده اند.

اکنون به عنوان رستوران و کافه تریا فعالیت می کند و مراسم عروسی یا برنامه های دیگری را در آن برگزار می کنند.

عمارت سفید پارک امیرگان

مطالب مرتبط: قیمت تور استانبول

عمارت سفید پارک امیرگان

عمارت سفید ،  سومین عمارت در پارک امیرگان است که توسط خدیو اسماعیل پاشا تأسیس شد. در فاصله 150 متری با عمارت زرد قرار دارد. این ساختمان دو طبقه منعکس کننده ویژگی های هنری سبک نئو کلاسیک است.

پارک امیرگان شامل تقریبا نود گونه درخت و سه هزار گونه لاله است. قابل توجه ترین ویژگی پارک، لاله های جذاب است. آن جا انواع مختلفی از لاله ها یافت می شوند وآن ها با هماهنگی ، فضای رویایی را ایجاد می کنند.

هر ساله سازمان دهی در مورد لاله ها انجام می شود و بسیاری از گردشگران از کشورهای مختلف به آن مکان می آیند تا هنگام رشد لاله ها آنها را ببینند. بعلاوه از آن به عنوان جشنواره لاله یا زمان لاله یاد می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *