شما باید به داخل این مسجد بروید تا ببینید چرا  به آن “مسجد آبی” می گویند. با انتخاب تور استانبول از این مکان دیدن نمایید.

مسجد آبی

 

مسجد آبی (مسجد سلطان احمد)

همچنین به نام Sultan Ahmet Cami (یا مسجد سلطان احمد) معروف است ، این ساختمان نفس گیر یکی از باشکوه ترین مساجد عثمانی در تمام ترکیه است. با انتخاب تور ترکیه از اماکن گردشگری این کشور دیدن نمایید

تاریخچه مساجد آبی

مسجد آبی بین سالهای 1609 تا 1616 توسط معمار Mehmet Ağa ، به دستور سلطان احمد اول ساخته شده است. این بنا برای نمایش قدرت امپراتوری برای تکمیل نقش تحمیلی هاگیا سوفیا ، كه  روبروی میدان سلطان احمد قرار دارد ، طراحی شد. با این وجود بر خلاف هاگیا سوفیا ،  با چهار ستون «پای فیل» پشتیبانی می شود ، و گنبد مرکزی (به قطر 23.5 متر و ارتفاع 43 متر) توسط چهار شبه گنبدی  احاطه شده است ، و تقریباً یک شکل  مربعی دارد. به دلیل داشتن بیش از 20،000 کاشی های Iznik سرامیکی دست ساز که  تزئین فضای داخلی می باشد ، به عنوان مسجد آبی لقب گرفته و دارای طرح های مختلف لاله ، گل رز ، میخک و گل زنبق است و   با 260 پنجره روشنایی آن خوب است.

مسجد آبی (مسجد سلطان احمد)

 

حقایق شگفت انگیز درباره مسجد آبی

گذشته از اندازه حیرت انگیز و زیبایی آن ، یکی از ویژگی های بارز این مسجد استانبول این است  برخلاف بیشتر مساجد شهرکه معمولاً دو یا چهار مناره دارند،  شش مناره دارد. در تاریخ مسجد آبی ، افسانه یاد شده  كه این به دلیل سوء تفاهم است – وقتی سلطان حكم می كرد باید مناره altın (مناره های طلا) باشد ، معمار به اشتباه altı minare (شش مناره) شنیده است! این مسئله باعث جنجال شد ، زیرا تنها مسجدی  با شش مناره در آن زمان ، مسجد پیامبر در مکه بود . مشکلی که سلطان با دستور اضافه کردن مناره هفتم در مکه  آن را حل کرد.

مطالب مرتبط : استانبول

حقایق شگفت انگیز درباره مسجد آبی

اطلاعات بازدید کنندگان از مسجد آبی

اگرچه یکی از دیدنی های استانبول است ، اما هنوز هم یک مسجدی است که در ایام نماز برای گردشگران بسته است. بطور کلی ساعات باز شدن مسجد آبی ترکیه از 9 صبح تا یک ساعت قبل از غروب هر روز است ، به جز 90 دقیقه برای هر نماز و دو ساعت در نماز ظهر جمعه. توصیه می شود هنگام مراجعه به لباس محترمانه بپوشید ، اگرچه در صورت لزوم شال و لباس بیرونی در درب داده می شود.

اطلاعات بازدید کنندگان از مسجد آبی

 

چگونه به مسجد آبی برسیم

آسانترین راه برای رسیدن به آنجا ، تراموائی است که به سمت سلطان احمد می رود ، از آنجا دو دقیقه پیاده روی دارد. توصیه می شود ، در اوقات شلوغ  اغلب صف برای ورود به آن جا وجود دارد. از مسجد آبی  تا هاگیا سوفیا تنها دو دقیقه پیاده روی دارد.

چگونه به مسجد آبی برسیم

 

چه چیز دیگری در این نزدیکی هست؟

مسجد آبی استانبول که در شهر قدیمی و تاریخی قرار دارد ، نزدیک به تعدادی از مکانهای دیدنی دیگر ، از جمله Hagia Sophia ، کاخ Topkapi ، موزه باستان شناسی ، Cistern Basilica و بازار بزرگ قرار دارد. همچنین می توانید از مقبره سلطان احمد اول که دقیقاً در بیرون دیوار محوطه ، واقع در شمال غربی مسجد ، بازدید کنید. مانند خود مسجد ، بازدید از آن رایگان است و با کاشی های Iznik قرن 17th بیشتری تزئین شده است.

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

چه چیز دیگری در این نزدیکی هست؟

 

آیا هتل هایی در نزدیکی  Blue Mosque وجود دارند؟

این بنا در محبوب ترین منطقه توریستی قرار دارد، تعدادی از گزینه های اقامت نزدیک به آن برای  با تمام بودجه ها وجود دارد. برخی از هتل های مجلل شامل چهار فصل سلطان الهمت و آرمادا سلطان الهمت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *