پارک ملی هیرکان آذربایجان یکی از مرواریدهای طبیعت آذربایجانی است که در جنوب کشور و در قلب کوه های تالش واقع شده است. در اینجا ، هیچ مکان کمپینگ ، کافه ، بار ، رستوران و سایر تفریحات گردشگری مدرنی را پیدا نخواهید کرد زیرا این منطقه در یک بیابان طبیعی قرار دارد و قدمت آن 60 میلیون سال با فلور و جانوران واقعاً بی نظیر است. با انتخاب تور آذربایجان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

پارک ملی هیرکان جمهوری باکو

مطالب مرتبط : مهاجرت به آذربایجان

پارک ملی هیرکان جمهوری باکو یا باغ گیاه شناسی

این منطقه از عصر یخبندان وجود داشته و به راحتی می توان آن را باغ گیاه شناسی نامید. درخت آهن چوب هیرکان که بومی این منطقه است و نه تنها از عصر یخبندان جان سالم به در برد بلکه به طور غیر مستقیم یکی از دلایل رونق نفت در جمهوری آذربایجان شد. خیلی ها نمی دانند که در آن روزها ، برادران نوبل به دنبال خرید مقدار زیادی ازآهن چوب برای تجارت خود برای تولید سلاح بودند. یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور باکو می باشد.

خوشبختانه ، هزینه حمل و نقل بسیار گران تمام شد و برادران نوبل در عوض به مشاغل پررونق نفت جذب شدند. خیلی زود ، لودویگ نوبل یک کارخانه نفتی در باکو خریداری کرد. جنگل هیرکان محل یک گوهر طبیعی دیگر، دریاچه خانبلاغ است و در حالی که ببرها تا اواخر دهه 1930 در این منطقه زندگی می کردند اما امروزه یکی از آخرین زیستگاه های پلنگ قفقاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *