مردم این شهر همچنین مارچوبه را از مزارع کناره رود ابرو تازه تازه می آورند و استفاده می کنند. در جای جای این شهر شما می توانید غذا ها و نوشیدنی های بسیار متنوع و خوشمزه ای را پیدا کنید. همچنین در طول سال فستیوال های شاد بسیار زیادی در این شهر برگزار می شوند. برای گردشگرانی که علاقه دارند از یک منطقه با طبیعتی چشم نواز و زیبا دیدن کنند، سفر در آب و هوای زاراگوزا می تواند انتخاب مناسبی باشد.

درباره شهر زاراگوزا

زاراگوزا که تلفظ اسپانیایی ساراگوسا است در قسمت شمالی اسپانیا قرار گرفته است. شهر زاراگوزا اسپانیا یکی از شهرهای مدیترانه ای اسپانیا بوده که در ناحیه آراگون قرار گرفته است. این استان در واقع در بخش خودمختار آراگون واقع شده است. استان زاراگوزا با استان های لیدا، تروئل، گوادالاخارا، سوریا، لاریوخا، نابارا و هوئسکا دارای مرز مشترک است. مرکز استان نیز شهر زاراگوزا است. زاراگوزا در ارتفاع 199 متری از سطح دریا و در کنار رودخانه ی ابرو واقع شده است.

این شهر یکی از شهر های پرجمعیت اسپانیا است که به دلیل شرایط جغرافیایی از آب و هوای مدیترانه ای بهره می برد. خوب بودن آب و هوای زاراگوزا و مناطق گردشگری بسیار زیادی که در آن قرار دارد، باعث شده است سالانه میلیون ها گردشگر از اکثر نقاط جهان به این شهر دیدنی سفر کنند. جالب است بدانید که از ۹ شهر مهم اروپا به طور مستقیم به این شهر توریستی پرواز وجود دارد.

این شهر پنجمین شهر بزرگ اسپانیا است. حتی از مکان های معروفی مانند بیلبائو و مالاگا هم بزرگتر است. مخروبه های باستانی روم، کاخ الجعفریه، اولین کلیسای ماریان، موزه های هنر، کاخ بانوی ما از پیلار، کاخ موری، سان پابلو، سانتا ماریا ماگدالنا، کلیساهای سان خوان دلوس پانتس و… برخی از مهم ترین مناطق گردشگری زاراگوزا هستند. شهر زاراگوزا اسپانیا تاریخی بیش از ۲۰۰۰ سال دارد و در ابتدا شهری بود که توسط رومی ها اداره می شد.

برای سفر به این منطقه، اطلاع از وضعیت آب و هوایی زاراگوزا می تواند برای مسافران بسیار مفید باشد. در ادامه به بررسی دقیق تر وضعیت آب و هوای زاراگوزا خواهیم پرداخت. شهر زاراگوزا حدود 700 هزار نفر جمعیت دارد و پنجمین شهر بزرگ اسپانیا به شمار می رود. این شهر به خوش گذرانی و همچنین خوش خوراک بودن در میان مردم بسیار شهرت دارد. انواع حبوبات مانند لوبیا را در اکثر این غذاها پیدا می کنید. برای تزئین غذا از پیاز استفاده می کنند.

بررسی کلی آب و هوای زاراگوزا

شهر زاراگوزا در دل کوه های بسیار قرار گرفته است و رطوبت اقیانوس و دریای مدیترانه به آن نمی رسد، از این رو شهر زاراگوزا دارای آب و هوای نیمه خشک می باشد به نوعی این شهر آب و هوای مدیترانه ای معتدلی دارد یعنی زمستان های سرد و تابستان های گرم دارد. اما این نوع آب و هوا باعث شده است که کل شهر زاراگوزا را طبیعتی سرسبز پوشش دهد و نسیمی خنک و معتدل در جریان باشد. میانگین بارش باران در زاراگوزا 318 میلی متر در سال است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که در این شهر بارش باران چندان هم زیاد نیست.

آب و هوای زاراگوزا در بهار

با توجه به اینکه فصل بهار یعنی ماه های آوریل و مه، فصل بارندگی در شهر زاراگوزا محسوب می شود و در این فصل آب وهوای زاراگوزا کم و بیش بارانی است.

آب وهوای زاراگوزا در تابستان

آب و هوای زاراگوزا در فصل تابستان و ماه های جولای و آگوست گرم و خشک است و تا حدودی خسکسالی دیده می شود. در واقع آب و هوای شهر زاراگوزا در تابستان بسیار گرم بوده درحالیکه دمای آن حدود 45 درجه سانتی گراد است.

آب وهوای زاراگوزا در پاییز

فصل پاییز در شهر زاراگوزا  که شامل ماه های سپتامبر و نوامبر می شود نیز مانند فصل بهار با بارندگی باران همراه بوده و هوای نسبتا معتدلی در جریان دارد.

آب و هوای زاراگوزا در زمستان

آب و هوای شهر زاراگوزا در فصل زمستان سرد است این سرما به علت وجود بادهای سردی است که از ناحیه شمال غربی یونان وارد زاراگوزا ایجاد می شود. در کنار این هوای سرد میزان بارندگی برف در شهر زاراگوزا خیلی کم می باشد و حتی ممکن است در کل فصل زمستان در شهر شهر زاراگوزا تنها 1 یا 2 بار برف ببارد با این حال در زمستان های این شهر همراه با یخبندان های شدید اتفاق می افتد و دمای هوا حدود 0 تا 4- درجه در روز و 0 تا 10- در شب است.

بهترین ماه ها برای بازدید از زاراگوزا

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین مسائلی که در سفر به کشور های خارجی باید به آن توجه کرد، انتخاب زمان مناسب برای سفر است. زمان مناسب را می توان بر اساس ملاک های متفاوتی بررسی کرد. آب و هوای زاراگوزا یکی از ملاک های بسیار مهم برای انتخاب زمان سفر به این شهر به شمار می رود. توصیه می کنیم برای داشتن سفری دلپذیر، در فصل بهار بین ماه های آوریل تا اواسط ژوئن و در فصل پاییز نیز بین ماه های سپتامبر تا اکتبر به زاراگوزا سفر کنید.

در این ماه ها، آب و هوای زاراگوزا خنک تر و دلپذیر تر است. در صورتی که در این ماه ها به زاراگوزا سفر کنید، می توانید از جاذبه های بیشتری دیدن کنید. در ماه اوت اغلب مردم شهر به تعطیلات و دامنه ی کوه ها و سواحل می روند و بیشتر مراکز دیدنی، کافه ها، رستوران ها، شرکت ها و … تعطیل است. فستیوال فیئستاس دل پیلار یکی از فستیوال های شهر زاراگوزا می باشد این جشنواره سالانه برپا می شود در حقیقت بزرگ ترین جشنواره در شهر زاراگوزا اسپانیا می باشد و در ماه اکتبر برگزار می شود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *