آب و هوا یکی از نکات مهم یک شهر به حساب می آید که مسافرت به هر شهری به صورت مستقیم به آب و هوای آن منطقه بستگی دارد. آب و هوای رودس همانند نقاط شمالی و ساحلی کشور ایران معتدل است و تابستان هایی گرم و طولانی این جزیره را فرا می گیرد. در ادامه توضیحات بیشتری راجب آب و هوای جزیره رودس و بهترین زمان سفر به این منطقه ذکر کرده ایم.

درباره شهر رودس

رودس اسم جزیره ای در یونان است که پیشینه تاریخی بسیاری دارد سالانه گردشگران بسیاری به این جزیره سفر می کنند  چرا که بافت زیبای جزیره رودس به زیبائی آن افزوده است. جزیره رودس مساحتی بالغ بر ۱۴۰۸ کیلومتر مربع دارد و حدود 53 هزار نفر در آنجا زندگی می کنند. این جزیره به عنوان یک شهر مستقل در نظر گرفته می شود. این جزیره زیبا در طول سال بیش از 300 روز آفتابی دارد که مقصد گردشگرانی شده است که به دنبال آفتاب گیری هستند.

نزدیکی جزیره رودس به کشور ترکیه باعث شده است که بسیاری از آداب و رسوم های مربوط به مردم ترکیه را در این جزیره مشاهده کنید. اگر شما دوستدار موزه، آثار تاریخی، باستان شناسی و تفریحات گردشگری هستید می توانید با سفر به این جزیره خاطره بی نظیری را برای خود و خانواده خود فراهم کنید. در بیشتر رستوران های جزیره ی رودس بیشتر غذاهای مربوط به دریای مدیترانه تهیه و آماده می شود.

بررسی کلی آب و هوای رودس

شهر رودس به طور کلی از آب وهوای معتدلی برخوردار است. در این شهر بارش های متعددی رخ می دهد که باعث سرسبزی مراتع و کل رودس شده است. آب و هوای رودس سرایطی را فراهم کرده است که گست و گذار در جزیره بسیار دل پذیر و لذت بخش باشد. چرا که در اکثر اوقات سال دمای این منطقه گرم بوده و با یک تیشرت می توان به راحتی به گردشگری پرداخت. یکی از مواردی که حتما باید مد نظر گرفت گرم بودن این منطقه در تابستان است چرا که آب و هوای رودس در تابستان سوزان بوده و شرایط سفر را سخت تر خواهد کرد.

آب و هوای رودس در بهار

آب و هوای رودس در فصل بهار بسیار مناسب بوده و همین امر سبب شده که گردشگران فراوانی در این زمان به جزیره رودس سفر کنند و به راحتی می توانند از دیدنی های طبیعی رودس بازدید کنند. گردشگران در فصل بهار این اجازه را دارند که در آب های رودس شنا کنند چون آب های رودس در این زمان ولرم و دل پذیر می باشد. در فصل بهار شاهد گردشگران بسیاری در این جزیره هستیم که این امر مفهوم مساعد بودن فصل بهار برای مسافرت به این جزیره را نمایان می کند.

آب وهوای رودس در تابستان

جزیره رودس به علت قرار گیری روی خط استوا دارای تابستان گرم و سوزان می باشد به طوریکه دمای هوا در این فصل به 40 درجه می رسد. جالب ایت بدانید که جزیره رودس برعکس دیگر شهرهای اروپایی در فصل تابستان گردشگر کمتری دارد و حتی خود مردم رودس در فصل تابستان به دیگر شهرهای یونان می روند. آب و هوای رودس در فصل تابستان به گونه ای است که دفعات معدودی امکان بارش باران در این فصل را شاهد خواهید بود و تابستانی طولانی این جزیره را در بر می گیرد. چنانچه اگر شما فصل تابستان را برای سفر به این جزیره انتخاب کرده اید حتما وسایلی از قبیل کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی، نورگیر و دیگر وسایل جهت جلوگیری از تابش مستقیم نور را همراه خود ببرید.

آب و هوای رودس در پاییز

آب و هوای رودس در فصل پاییز حالت بهاری دارد یعنی نه خیلی گرم نه خیلی سرد است. فصل پاییز نیز با ورود خود بارش های زیادی را همراه دارد. تنها تفاوتی که در این فصل وجود دارد ریزش برگ درختان رودس می باشد که همین برگ ها خود منظره زیبایی را در جزیره خلق می کنند. قطعا رنگ نارنجی گرفتن جزیره منظره ای زیبا ایجاد خواهد کرد و قدم زدن بر روی برگ درختان و بارش نم نم باران بی شک حس خوبی به فرد خواهد داد. فصل پائیز از جمله فصل های پر طرفدار جزیره رودس می باشد و گردشگران زیادی این فصل را برای سفر انتخاب می کنند.

آب وهوای رودس در زمستان

آب و هوای رودس در فصل زمستان سرد است و بارش زیبای برف کل جزیره رودس را سفید می کند ولی جالب است که این برف سرمای زیادی را همراه ندارد. مردم شهر رودس مردم پرتلاش هستند که با ساخت پیست های اسکی روی برف این فصل را پر هیجان تر از دیگر فصل کرده اند و شما با سفر کردن در این زمان می توانید از اسکی های رودس استفاده کنید. در فصل زمستان با اینکه آب و هوای رودس سرد تر از دیگر فصل هاست اما شاهد گردشگرانی در این فصل نیز هستیم چرا که منظره سفید پوش شده جزیره رودس و پیست اسکی باعث جلب توجه گردشگران شده و آنها را از جای جای جهان به این شهر کشانده است.

بهترین ماه ها برای بازدید از رودس

انتخاب بهترین زمان سفر به منطقه ای یکی از مهم ترین موارد سفر است. آب و هوای رودس یکی از عوامل تعیین کننده زمان سفر است. بنا به آب وهوای رودس بهترین زمان سفر به این جزیره بستگی به علایق فرد دارد اگر فصلی آرام را در نظر دارید و می خواهید به منطقه ای آرام سفر کنید فصل تابستان خلوت ترین زمان جزیره رودس می باشد. اگر طالب هیجان و بازی های برفی هستید زمستان بهترین انتخاب برای شماست.

ولی اگر می خواهید به بهترین شکل ممکن از امکانات این جزیره استفاده کنید و همه مناطق را زیرو رو کنید فصل بهار و پاییز مناسب ترین زمان برای سفر است. در صورت کلی آب و هوای رودس ایجاب می کند که فصل بهار یا پاییز را برای سفر خود برگزینید. در طول سال جشنواره های متعددی در سراسر این جزیره برگزار می شود. شما می توانید تاریخ سفر خود را به گونه ای انتخاب کنید که در این جشن ها و فستیوال ها حضور یابید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *