کشور لهستان یکی از مناطق مرکزی اروپا بوده و بررسی آب و هوای لهستان یکی از موارد بسیار مهم در خصوص سفر به این کشور و یا اقامت دائم در آن می‌باشد. این کشور دارای زمستانی سرد و تابستانی گرم است. قصد داریم آب و هوای لهستان را در فصول مختلف مورد بررسی قرار داده و سپس از شرایط کشاورزی در این کشور سخن بگوییم.

درباره کشور لهستان

لهستان کشورهای آلمان، جمهوری چک، اسلوواکی، لیتوانی، اکراین و روسیه همسایه می باشد. جمعیت این کشور طبق آخرین آمار ارائه شده بالغ بر 38،500،000 نفر می باشد که در 16 استان استقرار یافته اند. نژاد مردم لهستان ترکیبی از آلمانی، اوکراینی و بلاروسی هستند که اکثریت آن ها پیرو دین کاتولیک می باشند. زنان لهستانی بر خلاف سایر زنان کشورهای همسایه بخش بزرگی از مسئولیت خانواده را به عهده خودشان می دانند.

از لحاظ گردشگری و توریستی شهرهای ورشو و کراکوف از مهمترین شهرهای لهستان به شما می روند علاوه بر این شهر ورشو پایتخت سیاسی لهستان می باشد. مردم لهستان فرهنگ غنی دارند و هرسال جشن های مذهبی فراوانی برگزار می کنند. این مردم بر خلاف بعضی از کشورهای همسایه که شدیدا به زبان خود تعصب دارند لهستانی ها با تسلط کاملی که به زبان انگلیسی دارند در کمک و راهنمایی کردن مهربانانه برخورد می کنند. از دیگر نکات مهم در مورد کشور لهستان، ساعت رسمی شان است، کشور لهستان 2 ساعت و نیم از ایران عقب هستند. لهستان دارای طبیعتی زیبا با دریاچه ها، جنگل ها و رودخانه های فراوان است.

بررسی کلی آب و هوای لهستان

آب و هوای این کشور در فصول مختلف سال می باشد و تابستان های كوتاه گرم و زمستان های طولانی تر سردی دارد. به طور کلی کشور لهستان به دلیل موقعیت مکانی که دارد از آب و هوای معتدلی برخوردار می باشد. اما نباید فراموش کرد که زمستان کشور لهستان سرد و برفی است و 3 ماه زمستان به صورت کم و بیش برف و باران برقرار می باشد. بنابراین بهتر است برای انجام سفرهای توریستی متقاضیان فصل های دیگر سال را انتخاب نمایند. بالاترین میانگین هوا تابستان کشور لهستان بین 20 تا 25 درجه است که نسبت به برخی از کشورها خوب می باشد.

شهر ورشو یکی از شهرهای مهم و پایتخت کشور لهستان می باشد دارای آب وهوای بسیار مطلوب و خارق العاده ای می باشد. ورشو تابستان های بسیار گرمی دارد چرا که یکی از مناطق گرمسیر لهستان به شما می رود. در فصل پاییز در شهر ورشو بادهایی سوزناک می وزد. این منطقه در فصل پاییز اغلب دارای هتل‌هایی با بهترین هزینه بوده و این موضوع سبب می‌شود که توریست ‌ها از این فصل برای سفر استفاده نمایند.

آب و هوای ورشو در فصل زمستان بسیار سرد است. ووچ یکی از مهمترین شهرهای لهستان است که در شرق لهستان جای گرفته است. زمستان های ووچ بسیار سرد و عجیب می باشد اما با این حال خیلی از گردشگران در افصل زمستان به ووچ سفر می کنند. رودهای اودر و نیسه که از این منطقه رد می ‌شوند. وجود آب و هوای مناسب دلیل اصلی شهرت و زبانزد کشاورزی و زمین های این منطقه شده است.

آب وهوای لهستان در بهار

لهستان در فصل بهار آب وهوای بسیار دل پذیر و معتدلی دارد. فصل بهار در کشور لهستان به عروس فصل ها شهرت دارد. مناطق کوهستانی لهستان در این فصل بسیار زیبا و خارق العاده می شوند چرا که گل‌ ها و شکوفه‌ ها تمام این مناطق را پوشش می دهند. هوای مطبوع در فصل بهار سبب شده که بسیاری از گردشگران فصل بهار را برای سفر به لهستان در نظر بگیرند. مناطق روستایی در این فصل دارای زیباترین بافت بوده و اغلب بسیار تاریخی هستند. با این حال قیمت هتل ‌ها در این فصل با توجه به آب وهوای مطلوبش کمی بالاتر می رود  و این موضوع می‌تواند در آفرهای مطرح شده بسیار موثر باشد.

آب و هوای لهستان در تابستان

کشور لهستان با توجه به اینکه 4 فصل دارد و یکی از زیباترین فصل های این کشور فصل تابستان می باشد. آب و هوای لهستان در تابستان بسیار گرم می شود. از آنجایی که کشور لهستان تعداد کوه هایش اندک است به همین علت این کشور در فصل تابستان گرم تر بوده و از نعمت سایه کوه ها بی بهره می باشد. دقت نمایید که حتی آب و هوای لهستان در ماه آخر تابستان و در اوایل پاییز نیز گرم می‌باشد. البته وجود رودخانه‌های زیبا و جزایر کوچکی که در جای جای این کشور قرار دارد سبب می‌شود که تابستانی لذت بخش برای گردشگران فراهم شود.

آب و هوای لهستان در پاییز

فصل پاییز در کشور لهستان کاملا معتدل می باشد. این کشور از ناحیه جنوبی جریان آب و هوای گرم دارد و اغلب به صورت نیمه گرمسیری رخ می دهد. سواحل بانتیک یکی از مناطق گردشگری لهستان در فصل پاییز می باشد. البته لازم به ذکر است که فصل پاییز در کل کشور لهستان طبیعتی زیبا و بکر می سازد. میانگین دمای این کشور در فصل‌های پاییز و یا اواخر تابستان چیزی در حدود 20 تا 25 درجه سانتی گراد می رسد. آب و هوای لهستان در پاییز این امکان را برای شما فراهم می ‌سازد که از قدم زدن در طبیعت بسیار لذت برده و افرادی که علاقه مند به هنر عکاسی هستند می ‌توانند تصاویری بسیار زیبا و قابل قبول از خود بجای بگذارند.

آب وهوای لهستان در زمستان

آب و هوای لهستان در فصل زمستان بسیار سرد می باشد. چراکه افرادی که در فصل زمستان به کشور لهستان سفر می کنند حتماً تجربه کاهش محسوس دما را دارند و گاه این موضوع برایشان عجیب است. در واقع وجود سردترین بادهایی که از سمت سیبری به این کشور می ‌رسد در اغلب مواقع باعث بارش برف شدید شده و این موضوع بهانه ‌ای لذت بخش برای تیم‌ های اسکی باز خواهد بود.

ورزش ‌های زمستانی از بهترین ورزش ‌هایی هستند که با کمترین هزینه قابل اجرا می ‌باشد. آب وهوای نواحی جنوبی لهستان کمی مساعدتر بوده و این موضوع سبب می ‌شود که حتی در زمستان نیز این کشور دارای مسافران قابل توجهی باشد. حدود یک تا سه ماه از سال در این مناطق بیشترین میزان برف و باران دیده می ‌شود که باعث وجود غارهای یخی بسیار زیبایی شده است. زمستان در بین انواع شرایط جوی موجود بسیار مشهور است.

بهترین ماه ها برای بازدید از لهستان

بهترین زمان یرای سفرهای توریستی به اقصی نقاط کشور لهستان فصل بهار و فصل زیبای پاییز می باشد که در راهنمای سفر به لهستان به صورت مفصل مورد بررسی قرار می گیرد. از آنجایی که وضعیت آب و هوایی در این دو فصل از سال مناسب است می توان به خوبی از زمان اختصاص داده شده برای سفر بهره گرفت. با این حال بسیاری از گردشگران علاقه مند به سفر به این کشور در ماه های فصل زمستان هستند که برف چهره بسیاری از مناطق این کشور را می پوشاند.

آب و هوای لهستان برای کشاورزی

آب و هوای لهستان برای کشاورزی یکی از مطبوع ‌ترین مواردی است که در بین انواع شرایط جوی کشورها دیده می ‌شود. وجود زمین‌های سالم و بدون آفت از جمله نمونه‌های بسیار مشهور در این کشور می‌باشد. وجود رودهایی روان برای آبیاری این کشور سبب می ‌شود که کشاورزی در این مناطق راحت تر شود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *