آب وهوای پابلت مهمترین موردی است که قبل از سفر باید از آن اطلاع داشته باشید. فصل های مختلف در پابلت آب و هوای مختلفی خواهند داشت و این تفاوت دمایی را به وضوح می توان مشاهده کرد. مناسب ترین فصل های آب و هوایی پابلت بهار و پاییز هستند که هر ساله گردشگران بسیاری به واسطه تور مادرید بارسلونا از این منطقه دیدن می نمایند. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد آب و هوای پابلت ارائه کرده ایم.

درباره شهر پابلت

شهر پابلت نام منطقه ای در بین شهرهای بارسلونا و مادرید می باشد که در کشور اسپانیا واقع شده است. این شهر در شرق مادرید قرار دارد که آن را پلی به دنیای شرق نیز می دانند و آن را دروازه ای به خورشید می نامند. شهر پابلت نیز یکی از مکان های زیبای تاریخی اسپانیا محسوب می شود که از چهار کشور نخستین دنیا از لحاظ جذب توریست می باشد و بیشترین آثار تاریخی را در خود جای داده است. زبان مردم این شهر کاستیانا است که به اسپانیولی در سطح بین المللی مشهور است.

جشن ها و فستیوال های زیادی در شهر پابلت نیز مانند سایر شهرهای اسپانیا برگزار می شود که در آن لباس های محلی مرسوم شهر خود را به تن می کنند و رقص های زیبای دست جمعی همراه با موسیقی برگزار می شود. این شهر توریستی آفتاب تندی دارد و برگرفته از همین آب و هوا مردم لباس های خاصی می پوشند. در این مقاله در خصوص آب و هوای این شهر توریستی می پردازیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بررسی کلی آب و هوای پابلت

شهر پابلت از آب و هوای معتدل برخوردار است. تابستان های این شهر هوایی گرم دارد و در برخی ساعات روز بیش از اندازه گرم خواهد بود. البته شهر پابلت زمستان های خنکی دارد.

آب و هوای پابلت در بهار

آب و هوای فصل بهار پابلت این فصل را به بهترین فصل پابلت تبدیل کرده است و در این فصل شاهد شکوفه های طبیعت زنده پابلت به همراه صدای پرندگان خواهید بود. در فصل بهار درختان جان تازه ای یافته اند و سرسبز بودن نواحی این شهر لذت بخش خواهد بود. استفاده از آب و هوای مناسب و معتدل این فصل دلنشین خواهد بود و می توانید بدون هیچ مشکل آب و هوایی در شهر گردش نمایید.

اما گاهی اوقات شاهد بارش خفیف باران در این فصل خواهید بود که بهتر است تجهیزات لازم را داشته باشید. در فصل بهار میانگین دما حدود 20 درجه خواهد بود که بهترین آب و هوا برای سفر و تفریح در این شهر می باشد. در این فصل شاهد شکوفه ها و گل های طبیعی در جای جای این شهر خواهید بود که تنفس را سبک تر می کنند و آب و هوای تمیزی خواهید داشت.

آب و هوای پابلت در تابستان

فصل تابستان در پابلت آب و هوای گرم و خشک خواهد داشت و یکی از فصولی به شمار می رود که شاهد گردشگران کمی در آن خواهیم بود. چنانچه قصد سفر به پابلت در این فصل را دارید بهتر است هتلی با تمام امکانات رزرو نمایید. در فصل تابستان محصولات باغی و مزرعه ای برداشت می شوند که درختان شکل زیبای بهاری خود را از دست می دهند. دمای هوا در فصل تابستان تا 40 درجه بالا می رود اما نمی توان این دما را ثابت در نظر گرفت و پس از غروب، آب وهوای مناسبی جهت گشت و گذار در پابلت به وجود خواهد آمد. پس بهتر است پس از غروب را به خارج از هتل و بازارها اختصاص دهید.

آب و هوای پابلت در پاییز

فصل پاییز یکی از بهترین فصل ها در پابلت خواهد بود که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. در اوایل پاییز میزان بارش خفیف است اما هرچه به اواخر این فصل نزدیک می شویم میزان بارش نیز افزایش خواهد یافت. به همین سبب باید حتما تجهیزات مورد نیاز را به همراه داشته باشید. برخی اوقات و پس از غروب آفتاب هوای سرد ملایمی را شاهد خواهید بود که می توانید با پوشاک مناسب از آن لذت ببرید.

قدم زدن در خیابان های پابلت در فصل پاییز بسیار لذت بخش می باشد، چرا که برگ درختان و زرد بودن مراتع و باغ ها زیبایی خاصی خواهد داشت و گشت بر روی برگ درختان و لذت بردن از صدای آن بیادماندنی خواهد بود. به دلیل آب و هوای مناسب فصل پاییز پابلت شاهد برگزاری جشن های زیادی در این شهر خواهد بود. همچنین بازارهای محلی فراوانی در این شهر در این زمان وجود خواهد داشت.

آب و هوای پابلت در زمستان

فصل زمستان در پابلت سرد و سوزناک است و بارش برف بسیار مرسوم می باشد. اما گشت و گذار در مناظر سفید رنگ آن لذت بخصوصی خواهد داشت. آب وهوای زمستان به 10 درجه زیر صفر نیز می رسد و چنانچه قصد سفر به پابلت در این فصل را داشته باشید باید مواردی را در نظر بگیرید که مهمترین آن رزرو هتل مناسب با امکانات کامل خواهد بود.

در اواخر فصل زمستان به دلیل فرا رسیدن کریسمس شاهد برگزاری جشن های بزرگ در سطح این شهر خواهید بود و می توانید در جشن های این ماه شرکت نمایید. با اینکه بارش در این فصل زیاد است و آب و هوای آن سرد است اما نمی توان این فصل را برای سفر نامناسب دانست، چرا که در مراتع آن فعالیت های برفی لذت بخش خواهد بود.

بهترین ماه ها برای بازدید از پابلت

بهترین زمان سفر به پابلت از نظر آب و هوا را می توان بهار و پاییز دانست چرا که هم آب وهوای این منطقه جهت سفر مناسب خواهد بود و هم میزان بارش به گونه ای خواهد بود که امکان سیر و سیاحت در آن را به سهولت امکان پذیر می کند. آب و هوای پابلت یکی از مهمترین مواردی خواهد بود که قبل از سفر به آن باید در نظر داشته باشید. آب وهوای پابلت مناسب بودن آن در فصل بهار سبب شده است که سیل عظیمی از گردشگران در این فصل به سفر اسپانیا و پابلت بپردازند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *