آب و هوای شهر اسلو به شدت مساعد و دلپذیر می باشد شما می توانید با سفر به این شهر بزرگ و استفاده از آب و هوای اسلو لحظات به یادماندنی را برای خود ثبت کنید. مهم ترین عاملی که باعث تمایز اسلو از سایر پایتخت های کشورهای اروپایی دیگر شده است طبیعت ساده و و خیره کننده آن در کنار آب وهوای اسلو باشد.

درباره شهر اسلو

شهر اسلو به عنوان پایتخت نروژ و بزرگ ترین شهر در کشور نروژ به شمار می رود. این شهر که در قاره اروپا واقع شده است. از پیشینه تاریخی شهر اسلو همین بس است که بدانید زمانی میراث وایکینگ ها بوده و به عنوان گران ترین شهر دنیا شناخته شده است. به علت دارا بودن طبیعتی بکر و دست نخورده در دنیای امروز فقط 20 درصد از فضای شهر را زندگی شهری تسکیل می دهد. این شهر امروزه به مرکز فرهنگی و اقتصادی نروژ تبدیل شده است.

به طور کلی پایتخت نروژ از وضعیت جغرافیایی نسبتا خوبی برخوردار است به همین دلیل از بزرگترین قطب های گردشگری محسوب می شود. بیشتر مناطق شهر اسلو را جنگل ها، دریاچه ها، تپه ها و فضاهای باز و طبیعی پوشانده است. علاوه بر آب و هوای پایتخت نروژ، شهر اسلو، جاذبه های گردشگری این شهر گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند و همین امر درآمد زیادی را نصیب مردم ساکن در اسلو می کند و از لحاظ اقتصادی افلب آن ها در وضعیت خوبی به سر می برند. با این وجود به بررسی وضعیت آب و هوای اسلو می پردازیم.

بررسی کلی آب و هوای اسلو

طبیعت شهر اسلو باعث خلق آب وهوای معتدل و پاکی شده است. این آب و هوا در میان طبیعت سرسبز اسلو بسیار لذت بخش می باشد. مردمی که در شهر اسلو سکونت دارند زندگی سالم و سزشار از لذت دارند که به خاطر این آب و هوا اصلا حاضر به جابه جایی به شهر دیگری را ندارند. شهر اسلو به دلیل داشتن طبیعتی دست نخورده و یک دست، آب و هوای پاکی را به مردمان این سرزمین و گردشگران و مهمانان شهر اسلو هدیه داده است.

قطعا این آب و هوای مطلوب و دوست داشتنی باعث جذب گردشگر بیشتر می شود. جالب است بدانید مردمی که در پایتخت نروژ ساکن هستند همه به علت خوب بودن طبیعت و آب و هوای اسلو، اغلب ورزشکار می باشند و بسیاری از آن ها به کوهنوردی، اسکی و دریانوردی می پردازند که البته این ورزش ها از تفریحات خوب شهر اسلو محسوب می شود.

آب و هوای اسلو در فصل های مختلف از سال

وضعیت هوای اسلو به دلیل دارا بودن طبیعت بکر و ساده در فصول مختلف، زیبایی چشم گیری دارد. اسلو به دلیل نزدیکی به قطب شمال در تابستان 24 ساعت روز است. در تابستان و بهار هم در اسلو می توانید بهترین لحظات را بگذرانید. وضعیت جوی اسلو و در واقع آب و هوای اسلو به طور کلی معتدل است و اگر در تابستان به اسلو سفر کنید لحظات خاطره انگیزی را می توانید تجربه کنید. این شهر توریستی زمستان های کوتاهی دارد.

بهترین ماه ها برای بازدید از اسلو

آب و هوای شهر اسلو از طبیعتی بکر و بی نظیر خلق شده است هوا پاکی در جریان دارد به همین دلیل این شهر را به قطب گردشگری تبدیل کرده است و سالانه گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان به خصوص کسانی که دوست دارند چند روزی را در طبیعتی پاک بگذرانند، به خود جذب می کند. به راحتی می تون گفت که آب و هوای این شهر توریستی در اقتصاد و فرهنگ کل کشور تاثیر گذاشته است.

اگر قصد سفر به این شهر زیبا دارید باید بگوییم این شهر جزء شهرهای گران جهان محسوب می شود با این حال از اردیبهشت ماه تا اواخر مرداد بهترین زمان سفر به پایتخت نروژ می باشد چرا که در این زمان می توانید اقامتی ارزان داشته باشید و از هتل های ارزان قیمت بهره ببرید. در زمستان اگر به شهر اسلو سفر کنید، معمولا شهر در تاریکی قرار دارد که به علت نزدیکی به قطب شمال این اتفاق رخ می دهد و افراد می توانند خورشید نیمه شب را تجربه کنند که یکی از دیدنی ترین صحنه های طبیعت شهر اسلو است و دیدن آن را حتما به شما پیشنهاد می کنیم.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *