کشور مالزی دارای بهترین آب و هوا بوده و این موضوع سبب می‌شود که سفر به این کشور بسیار به یاد ماندنی باشد. آب و هوای مالزی در فصول مختلف سال بسیار گرم و مطبوع است. در ادامه در خصوص آب و هوای مالزی صحبت خواهیم کرد.

درباره کشور مالزی

مالزی در جنوب شرق قاره آسیا قرار دارد، مالزی به معنای مجمع الجزایر ملایو است. شهر کوالالامپور که پایتخت کشور مالزی می باشد که به نسبت سایر شهرهای مالزی پیشرفت چشمگیرتری را در این چند سال داشته است. مالزی یک کشور مسلمان است. درواقع درصد زیادی از جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند. زبان رسمی مردم مالزی مالایی است. اگرچه کوالالامپور یکی از شلوغ ترین شهرهای دنیا است اما شگفتی های تاریخی و طبیعی بسیاری دارد. ترکیب ادیان و فرهنگ های مختلف موجب شده تا دیدنی های مالزی خیره کننده باشند. این کشور آسیایی با توجه به سواحل دیدنی و دیگر جاذبه های طبیعی که دارد همه ساله پذیرای گردشگران زیادی است. به خصوص بخش عظیمی از مسافران مالزی را غواصانی تشکیل می دهند که قصد غواصی در آب های نیلگون مالزی را دارند.

بررسی کلی آب و هوای مالزی

گاه پیش می‌ آید که افرادی دارای طبعی گرم بوده و زندگی در مناطق گرم برایشان دشوار است. این موضوع سبب می ‌شود که انتخاب کشور مالزی برای چنین افرادی کمی نگران کننده باشد. اما اگر ناچار به زندگی در این کشور هستید در ابتدا می‌بایست میزان دمای آب و هوای مالزی در مناطق مختلف را مورد بررسی قرار دهید. کشور مالزی دارای مناطق خنک نیز می‌ باشد و این موضوع می‌تواند به شما کمک کند که به سراغ مناطق خنک‌تر بروید. هزینه‌های زندگی در مناطق مختلف این کشور تا حد بسیاری بر روی یک رنج خاص بوده و در واقع شما می‌توانید به سراغ مناطق کوهستانی رفته و از هوای گرم در امان باشید. طبق بررسی های انجام شده زندگی در مالزی بسیار لذتبخش خواهد بود.

اگر از دسته افرادی هستید که می ‌خواهید در این کشور کسب و کاری راه بیاندازید و به نوعی کسب درآمد نمایید می ‌توانید با خیال راحت مالزی را انتخاب نمایید. دقت کنید که آب وهوای مالزی سبب می ‌شود که محصول کشاورزان به هیچ عنوان دچار مشکل نشود و این موضوع به نوعی بر میزان درآمد آنها بسیار موثر می ‌باشد. در واقع شرایط جوی در این کشور به صورتی است که شما با کمترین هزینه می ‌توانید یک کسب و کار مشخص برای خود فراهم سازید. آب و هوای مالزی برای همه شغل‌ها مناسب بوده و هیچ محدودیتی در این زمینه دیده نمی ‌شود.

آب و هوای مالزی یکی از بهترین انواع شرایط جوی برای افرادی است که می خواهند در این کشور به سراغ رشته ‌های عملی بروند. شما در فصل زمستان نگران بارش برف نخواهید بود و این موضوع در سایر فصل‌ها نیز برای شما یکسان می‌ باشد. افرادی که دارای پوکی استخوان هستند اغلب نمی ‌توانند با آب وهوای مالزی سازگار شوند. در واقع وجود رطوبت زیاد در این منطقه سبب دردهای شدید استخوانی می شود. در صورتی که مجبور به زندگی در مالزی هستید می ‌بایست به سراغ مناطقی در این کشور بروید که دارای رطوبت نسبی و مناسب هستند.

آب و هوای مالزی در بهار

آب و هوای مالزی در بهار در هر منطقه ای متفاوت از دیگری می باشد اما به طور کلی آب و هوای معتدلی دارد. اگر در فصل بهار به مناطق کوهستانی بروید هوا خنک است. آب و هوای مالزی در فصل بهار گاه دارای میزان تفاوت درجه کاملاً مشخصی می‌ باشد. بادهای موسمی یکی از روال‌ هایی است که اغلب در روزهای بهاری در مالزی در حال وزیدن می باشد فقط در مناطق مختلف دارای شدت و ضعف است.

آب و هوای مالزی در تابستان

آب وهوای مالزی در فصل تابستان به شدت گرم و شرجی می باشد. این کشور به علت موقعیت جغرافیایی اش شرایط جوی شرجی دارد حتی در فصل های سرد سال هم این شرایط را همراه دارد. گرمای مالزی به حدی نیست که نشود به آن سفر کرد. رطوبت نسبی در فصل تابستان در کشور مالزی معمولا تا 80 درصد می رسد. آب و هوای مالزی گاه خنک نیز بوده و این موضوع به نوعی در ابتدا کمی عجیب به نظر خواهد رسید.

آب و هوای مالزی در پاییز

آب و هوای مالزی در پاییز به شکل گرم خود را نشان می دهد. این کشور در فصل پاییز رنگ نارنجی را به تن می کند. دمای هوای مازی در پاییز بین 22 تا 30 درجه سانتی گراد می رسد و البته باران های فراوانی دارد. اگر به فصل پاییز مالزی نگاهی بیندازید چشم نوازترین مناطق در بین کشورهای مختلف را خواهید دید. شاید با خودتان بگویید که فصل پاییز هم مانند تابستان گرم است پس چه تغییر فصلی رخ داده است، باید بگوییم که کشور مالزی به طور کلی همیشه در فصل تابستان قرار دارد و فقط دمای هوا کم و زیاد می شود که به عنوان تغییر فصل در نظر گرفته می شود. دقت کنید که در مالزی وجود یک فصل، ویژگی منحصر به فردی محسوب می‌ شود و این موضوع به نوبه خود حائز اهمیت است.

آب و هوای مالزی در زمستان

در زمستان میزان بارندگی در مالزی دارای حد مشخصی است، تصور اینکه گرما سبب عدم بارش باران می‌شود یک تصور اشتباه می‌ باشد. پر باران‌ترین ماه‌ها در این کشور مربوط به ماه‌های آوریل و نوامبر بوده و تا حدود 250 میلی لیتر محاسبه شده است. دقت نمایید که این کشور دارای بارشی یک دست و قابل قبول است. در خصوص نحوه بارش نیز خوب است بدانید که اغلب به صورت دانه‌های درشت و تمیز و شفاف می‌ باشد. البته ماه‌های کم باران نیز در این کشور دیده می‌شود که میزان آن تا حدود 104 میلی لیتر برآورد شده است. بنابراین تصور اینکه به دلیل گرمای شدید میزان گردشگران کم می باشد اغلب اشتباه و غیر قابل پذیرش خواهد بود. زمستان مالزی دارای هوایی بسیار تمیز است.

بهترین ماه ها برای بازدید از مالزی

آب و هوای مالزی از هرلحاظ ایده آل است. وجود هوایی که نه بسیار سرد باشد و نه بسیار گرم، یکی از لازمه‌های سفر است و قطعاً شما نیز از دسته افرادی هستید که قبل از مسافرت به یک کشور در خصوص شرایط جوی آن تحقیق خواهید نمود. در این کشور نیاز به حمل و نقل مقدار زیادی لباس نخواهید داشت و می‌توانید در هر ساعاتی از شبانه روز به قدم زدن در مناطق مختلف این کشور بپردازید. دقت کنید که مالزی دارای بهترین شرایط شنا برای کودکان شما خواهد بود.

وزش باد در مالزی

کشور مالزی یکی از کشورهای بادخیز است و همیشه بادهای موسمی وجود دارد. در واقع مناطقی که نزدیک به سطح دریا هستند دارای میزان وزش باد بسیار بالایی می باشد. بادهای موسمی از دسته بادهایی می باشد که در رشد گیاهان بسیار تأثیر گذار بوده و این موضوع اثرات مثبتی بر کشاورزی کشور مالزی خواهد داشت.

میزان آلودگی آب و هوای مالزی

آلودگی در مالزی در بخش های صنعتی به چشم می آید. مالزی جزو آن دسته از کشورهایی است که دارای بهترین روش تصفیه انواع آلاینده ‌ها بوده و در واقع تلاش برای کاهش آلودگی هوای مالزی فراهم شده است. باید بگوییم که این کشور در فصل تابستان آلودگی بیشتری نسبت به دیگر زمان های سال را دارد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *