جذابیت های بیشمار و اماکن دیدنی فراوانی در این شهر وجود دارد که باعث شده است این شهر زیبای فرانسوی به عنوان میراث جهانی یونسکو به شمار رود. این شهر توریستی به علت داشتن بناهای تاریخی لقب زیبای خفته را از آن خود کرده است. قطعا اگر اقدام به سفر به این شهر کنید می‌توانید از جمله زیباترین شهرهای فرانسوی و حتی جهان را ببینید. به دلیل موقعیت جغرافیایی قطعا آب و هوای بوردو با دیگر مناطق کشور فرانسه متفاوت است.

درباره شهر بوردو

از بین شهر های توریستی کشور فرانسه می توان به شهر بوردو اشاره کرد که به دلیل وجود جاذبه های گردشگری متعدد مقصد بسیاری از توریست های داخلی و خارجی است. این شهر زیبا که با نام بندرگاه ماه نیز شناخته می شود از سابقه تاریخی کهن برخوردار می باشد. این شهر که جزو میراث فرهنگی و جهانی در یونسکو ثبت شده در جنوب غربی کشور فرانسه قرار دارد.

آب و هوای بوردو به عنوان یکی از مناطق ناحیه مرکزی آکتین در فرانسه از اهمیت بالایی برخوردار است. این ناحیه جزء یکی از پر بارش ترین مناطق محسوب می شود. در نتیجه یکی از مناطق استراتژیک آب و هوایی محسوب می شود. از جمله مواردی که در پیش بینی وضع آب و هوای بوردو به آن اشاره می کنند، میزان رطوبت و حداقل و حداکثر میزان بارش در نواحی مختلف یا امکان بروز سیل است. آب و هوای بوردو اقیانوسی است یعنی زمستان های ملایم و تابستان های گرم دارد.

نام شهر بوردو از تاکستان های زیبایش گرفته شده است. میانگین دمای این شهر در تابستان به 19 و در زمستان به 6 درجه می رسد. همانطور که می بیند دمای این منطقه کمتر به صفر یا زیر صفر نزدیک می شود در نتیجه احتمال ریزش باران و برف در این منطقه کمتر می شود.

آب و هوای بوردو بر اساس مناطق

کشور فرانسه خود دارای آب و هوای 4 فصلی می باشد یعنی همه نوع آب و هوا را در یک سال می توان مشاهده کرد. بوردو یکی از مناطق ناحیه اکتین است که آب و هوای اقیانوسی یا مدیترانه ای دارد. شهر نسبت به دیگر نواحی مانند شرق و شمال شرق فرانسه که آب و هوای نیمه قاره ای با زمستان های سرد و برفی دارند، خیلی معتدل تر می باشد. با این حال معمولا در شهر کمتر از برف و باران می بارد و تقریبا یک ناحیه عاری از بارش برف است. شهر بوردو با اقیانوس اطلس و مدیترانه هم مرز است وجود دریاها بیشتر بر آب و هوای این منطقه تاثیر گذار است از این رو آب و هوایش با جنوب فرانسه تقریبا یکسان است.

بررسی کلی آب و هوای بوردو

شهر بوردو در نزدیکی اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه قرار دارد. به همین دلیل این دو بر روی آب وهوای شهر تاثیر چشم گیری دارند. در واقع وجود اقیانوس اطلس در این منطقه آب و هوای معتدلی را ایجاد کرده است. در واقع رطوبتی که در شهر وجود دارد باعث خلق آب و هوای متعدل شده است، در این شهر هوای گرم خیلی توان خروج ندارد و همین امر بتعث شده است که فشار هوا تا حدودی نسبت به دیگر مناطق بالا رود.

خوب است که بدانید ابرها مثل گازهای گلخانه ای مانع خروج گرما در شهر بوردو شده اند. به هر حال گردش آب ها گاها باعث بروز باران های شدید و سیل در فصل تابستان در ناحیه بوردو می شود. در این شهرعامل دیگری وجود دارد که تاثیر مستقیم روی آب و هوای بوردو دارد که آنها پوشش ابر ها و جهت باد می باشد.

بهترین ماه ها برای بازدید از بوردو

همانطور که می دانید آب و هوا بر میزان مسافرت های یک شهر تأثیر زیادی دارد به خصوص در یک شهر زیبا مانند بوردو که دارای آثار باستانی زیادی است و هر ساله تعداد زیادی مسافر به آنجا سفر می کنند. بی شک آب و هوا می تواند بر میزان سفر ها مؤثر باشد. زمستان های این منطقه معتدل است و تابستان های آن کمی گرم است اما در واقع بیشتر مردم تمایل دارند که تابستان را برای مسافرت های خود انتخاب کنند.

زیرا عملاً بازه تغییرات آب و هوای بوردو چندان زیاد نیست اما در فصل تابستان می توانید از امکانات تفریحی دریایی و اقیانوسی این منطقه هم استفاده کنید در حالی که در این منطقه ریزش باران در زمستان بیشتر می شود و امکان استفاده از تفریحات دریایی تا حدود زیادی کم می شود. قیمت تور های مسافرتی در فصل تابستان به دلیل آب وهوای معتدل بوردو کمی از تورهای زمستانی بیشتر است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *