این کشور از نظر طبیعی، از ۴ ناحیه تشکیل شده‌ است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور شهر استکهلم می باشد. سوئد کشوری دارای مردمانی با خلق و خوی سرد، اما صلح طلب و علاقمند به کار مشارکتی می باشد. جمعیت این کشور نزدیک به ۱۰ میلیون نفر است که یک دهم آن را خارجی ‌ها تشکیل می ‌دهند، و چیزی قریب به صد هزار ایرانی در حال حاضر در سوئد تحصیل و زندگی می کنند. از مزیت ویژه ویزای تجاری سوئد این است که پس از مدتی به ویزای بلند مدت تبدیل می شود.

تجارت و اقتصاد کشور سوئد

کشور سوئد در شمال اروپا در شبه ‌جزیره اسکاندیناوی واقع گشته است. این کشور زیبا از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه‌ است. با توجهبه اینکه سوئد در شمال اروپا واقع شده دارای آب و هوای بسیار سردی می باشد. در گذشته نه چندان دور سوئد یکی از فقیرترین کشورهای اروپا بود، اما بعدها دوران رشد اقتصادی سوئد آغاز شد. بعد از جنگ جهانی دوم این رشد اقتصادی شتاب بیشتری به خود گرفت و درآمد خالص ملی کشور بالا رفت و شکوفائی رشد اقتصادی به وجود آمد. صادرات و واردات سوئد و دیگر کشورهای عضو بازار مشترک اروپا از سال ۱۹۹۵ که سوئد عضو این اتحادیه شد، رشد چشمگیری داشته است.

ویزای تجاری سوئد

برخی از بازرگانانی که برای دریافت ویزای تجاری سوئد اقدام می کنند قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند که با یکی از شرکت های تجاری سوئد شریک می شوند یا سهام یکی از این شرکت ها را خریداری می کنند که برای انجام این کار، سفارت سوئد ویزای تجاری را برای فرد متقاضی صادر می کنند تا فرد بتواند وارد کشور سوئد شود و به فعالیت و کسب و کار خود بپردازد. اگر شما هم از متقاضیان دریافت ویزای تجاری سوئد هستید و می خواهید در مدت زمان کوتاهی این ویزا را دریافت کنید لازم است که نکات مهمی از روند اخذ آن را بدانید تا بتوانید اقامت موقت بگیرید و پس از مدتی اقامت دائم نیز کسب نمایید.

روند یک سفر تجاری به سوئد بدین صورت است که ابتدا باید ویزای تجاری سوئد را دریافت کنید و سپس یک سفر تجاری را پیش رو خواهید داشت. شخص متقاضی دریافت ویزای تجاری سوئد ابتدا باید به این موضوع فکر کند در آن زمان تعیین شده آیا کشور سوئد می خواهد نیروی کاری یا سرمایه گذار جذب کند یا نه. سپس اگر قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارد باید حدود صد و پنجاه الی دویست هزار دلار بپردازد تا بتواند ویزای خود را اخذ نماید.

مراحل اخذ ویزای تجاری سوئد

به طور معمول درخواست و دریافت ویزاهای سوئد مراحل نسبتا یکسانی دارد. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری سوئد، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت سوئد کنید. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت سوئد را کامل آماده کنید. فرد متقاضی در روز مصاحبه در سفارت حضور داشته باشد.

پس از آن هزینه ویزای سوئد را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد. سفارت سوئد تمامی موارد ذکر شده در دعوتنامه تجاری را بطور دقیق مورد بررسی قرار می دهد در صورت بخورد با کوچکترین خطا یا مغایرتی روند صدور ویزا را متوقف می کند و تمامی برنامه های شما بهم می ریزد. نکته دیگر اینکه شخص متقاضی دریافت ویزای تجاری سوئد که نام وی در دعوتنامه تجاری سوئد نیز ذکر شده است باید حتما در سفارت سوئد حضور داشته باشد و اگر در وقت تعیین شده برای مصاحبه فرد حاضر نگردد فرصت دیگری به وی نخواهد داده شد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری سوئد

همانطور که می دانید ویزای تجاری سوئد برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری سوئد

دعوتنامه های تجاری همانند ویزاها انواع مختلفی دارند که می توانید با توجه به هدف خود و استفاده از آنها مراحل دریافت ویزا را سریع تر طی کنید. داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری سوئد الزامی می باشد. بیشتر کسانیکه برای آنها این نوع ویزا صادر می شود در عرصه صنعت و تجارت مشغول به فعالیت هستند که با داشتن دعوتنامه تجاری می تواند مراحل دریافت ویزا را به راحتی و به سرعت طی کنند و یک سفر تجاری خوب را تجربه کنند.

دعوتنامه ای که به سفارت خانه ارائه می کنید باید زمان و دلیل سفرتان به این کشور را بیان کند و علاوه بر این حاکی از آن باشد که شما در کشور سوئد با مشکل مالی برخورد نخواهید کرد. همچنین باید مشخصات دعوت کننده و دعوت شوند باید به صورت دقیق ذکر شود، علت سفر و هدف آن و همچنین مدت زمانی که در پرتغال اقامت خواهد داشت باید ذکر شود.

هزینه دریافت ویزای تجاری سوئد

برای دریافت ویزای تجاری سوئد مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ روادید سوئد برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد. هزینه درخواست ویزا برای افراد بزرگتر از 5 سال 60 یورو می باشد. هزینه های انجام‌ شده و پرداختی جهت روادید غیرقابل ‌برگشت می ‌باشند.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری سوئد

اخذ ویزای سوئد به صورت معمول از 25 روز تا یک ماه کاری زان خواهد برد. ویزای تجاری سوئد یک ویزای کوتاه مدت است که شخص متقاضی می تواند با داشتن این ویزا وارد کشور سوئد شود و به تجارت و کسب و کار خود بپردازد. ویزای بلند مدت سوئد معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور سوئد سفرکرده‌ باشند.

افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و همچنین تمدید روادید تجاری این کشور برای تاجران و فعالان تجاری امکان پذیر می باشد و فرد متقاضی می تواند پس از گذشت مدت زمان مشخصی و با توجه به فعالیت تجاری اش ویزای تجاری بلند مدت یا اقامت دائم کسب نماید.

سفارت کشور سوئد در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *