اسپانیا یکی از کشورهای مستقلی است که عضو اتحادیه اروپا به شمار می رود. کشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا و در شبه جزیره ایبری واقع شده است. این کشور از سمت شمال غرب با فرانسه و اندورا هم مرز است و از سمت غرب با پرتغال همسایه است. مساحت این کشور نزدیک به 505992 کیلومتر مربع بوده و طبق آخرین سرشماری های صورت گرفته جمعیتی نزدیک به 46 میلیون نفر دارد. شرایط زندگی در کشور اسپانیا بسیار خوب است و مردم این کشور رضایت زیادی از زندگی خود دارند هرچند هزینه های زندگی گران است اما یکی از با کیفیت ترین کشورهای اروپایی می باشد و ویزای نمایشگاهی اسپانیا الزامی است.

کشور اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهایی است که به دلیل فعالیت های اقتصادی، تجاری و فرهنگی گسترده ای که انجام می دهد هر ساله به برگزاری نمایشگاه های مختلف می پردازد. این نمایشگاه ها در شهرهای مختلف اسپانیا برگزار می شوند. معمولا موضوعات برگزاری نمایشگاه حول محورهای اقتصادی، تجاری و فرهنگی هستند و به صورت های مختلف بین المللی و داخلی برپا می شوند. نمایشگاه های برگزار شده در اسپانیا دارای سطح کیفی بسیار بالایی هستند که همین عامل سبب شده افراد زیادی برای بازدید از آنها ویزا را تهیه کنند. اگر شما هم قصد دریافت روادید و سفر به این کشور را دارید باید با شرایط برگزاری نمایشگاه ها آشنا شوید.

یکی از مهم ترین دلایل شرکت در نمایشگاه های اسپانیا دیدن خدمات جدید و محصولات متنوعی است که به بازار عرضه می شوند کسانی که خود صاحب یک محصول و یا برند باشند نیز می توانند برای ارائه محصولات در نمایشگاه های اسپانیا شرکت کنند. با دریافت ویزا می توانید خدمات و کالاهای ارائه شده در این نمایشگاه را دریافت کنید و با جدیدترین محصولاتی که به بازار ارائه می شوند، آشنا شوید. فعالان اقتصادی در کشورهای مختلف برای اینکه بتوانند محصولات خود را بهتر به بازار معرفی کنند و مشتری های بیشتری برای خود جذب کنند در این نمایشگاه ها شرکت می کنند. برای دریافت ویزای اسپانیا از نوع نمایشگاهی باید موارد مختلفی از جمله مدارک مورد نیاز، شرایط اخذ ویزا، زمان شروع نمایشگاه و … را در نظر بگیرید.

ویزای نمایشگاهی اسپانیا

اسپانیا یکی از کشوری است که برای کار، تحصیل، زندگی، گردشگری و … بسیار مورد طرفدار قرار گرفته است به همین دلیل افراد زیادی در تلاش دریافت ویزای اسپانیا می باشند. از آنجایی که کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا قرار دارد. کشورهایی مانند ایران که عضو اتحادیه شینگن نیستند برای سفر به این کشور باید ویزا را اخذ کنند. به طور کلی اسپانیا دارای ویزاهای مختلفی است که در ادامه مطلب با آنها آشنا می شویم. یکی از انواع ویزاهای اسپانیا ویزای نمایشگاهی اسپانیا است.

این ویزا برای شرکت و بازدید از نمایشگاه های این کشور دریافت می شود به شرط آنکه کلیه مراحل مربوط به دریافت ویزای نمایشگاهی اسپانیا و مدارک مربوط به آن را طی و آماده کنید. ویزای نمایشگاهی اسپانیا یک ویزای کوتاه مدت محسوب می شود و برای بازدید چند روزه صادر می گردد. اگر شما هم قصد شرکت در نمایشگاه های اسپانیا و اخذ ویزا را دارید باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا مراحل درخواست شما با سرعت بیشتری انجام شود.

ویزای نمایشگاهی اسپانیا

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی اسپانیا

ویزای اسپانیا با روش های مختلفی می توان دریافت کرد. در این صورت افراد متقاضی می توانند از راه های مختلفی برای دریافت روادید نمایشگاهی اسپانیا اقدام نمایند. یکی از بهترین روش ها برای دریافت روادید نمایشگاهی اسپانیا مراجعه به آژانس های معتبر و فعال در زمینه تورهای نمایشگاهی می باشد. افراد می توانند به راحتی کارهای مربوط به اخذ ویزای اسپانیا را از طریق کارشناسان مجرب و حرفه ای انجام دهند تا روند دریافت ویزا با سرعت و دقت بیشتری انجام شود.

بعد از اینکه وقت سفارت اسپانیا را تعیین کردید باید روز با توجه به روز برپایی نمایشگاه توجه داشته باشد. بعد از اینکه زمان ملاقات برای شما تعیین شد باید همراه با کلیه مدارک کامل تان برای درخواست ویزای نمایشگاهی اسپانیا در محل سفارت حضور پیدا کنید، دقت کنید که هزینه های مربوطه را به همراه داشته باشید. هر فرد برای دریافت ویزای نمایشگاهی اسپانیا باید شخصا به سفارت مراجعه کند زیرا فرد دیگری نمی تواند به جای شما با ماموران سفارت مصاحبه کند.

دعوتنامه نمایشگاهی اسپانیا

جهت اخذ ویزای کشور اسپانیا، همراه داشتن دعوتنامه نمایشگاهی در کنار دیگر مدارک یک مزیت به حساب می آید و مراحل درخواست اخذ روادید نمایشگاهی شما را سرعت می دهد. این روزها دعوتنامه های نمایشگاهی بسیار اهمیت پیدا کرده اند و مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته اند. در این دعوتنامه نمایشگاهی فردی که تابعیت اسپانیا را دارد برای شما یک دعوتنامه ارسال می کند و در آن دلیل سفر شما به اسپانیا را ذکر می کند. در خصوص دعوتنامه نمایشگاهی اسپانیا باید به نکاتی توجه فرمایید که باید رعایت شود. فردی که برای شما دعوتنامه نمایشگاهی ارسال می کند باید در مورد هزینه های سفر نیز هم شرح دهد یعنی توضیح دهد که هزینه های سفرتان بر عهده او و یا شرکت مربوطه می باشد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای اسپانیا از نوع نمایشگاهی

همان طور که می دانید جهت اخذ ویزای نمایشگاهی اسپانیا بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای دریافت آن می توان به موارد زیر اشاره نمود.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی اسپانیا

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی اسپانیا

برای دریافت روادید از نوع نمایشگاهی با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی اسپانیا از هزینه اخذ ویزای این کشور اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی اسپانیا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت اسپانیا از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای اسپانیا برحسب یورو پرداخت می شوند. دقت کنید در کنار هزینه های مربوط به سفارت باید هزینه های بلیط، هتل و … نیز مد نظر قرار داده شوند.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی اسپانیا

با توجه به اینکه در کشور اسپانیا نمایشگاه های مختلفی برپا می شود امکان دارد تاریخ برگزاری آنها با یکدیگر در تداخل باشند، بنابراین حواستان باشد که برای چه نوع نمایشگاهی ویزا درخواست می دهید تا بتوانید در زمان تعیین شده و قبل از اتمام زمان نمایشگاه حضور پیدا کنید. می توانید اطلاعات مربوط به زمان برگزاری نمایشگاه را در سایت نمایشگاه بدست آورید و سپس اقدام به اخذ ویزای اسپانیا از نوع نمایشگاهی کنید.

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اهذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی اسپانیا

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت روادید این کشور لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام نمایید.

سفارت کشور اسپانیا در ایران

متقاضیانی که قصد مراجعه به سفارت اسپانیا در تهران رادارند باید به خاطر داشته باشند که این سفارت روزهای یکشنبه تا پنجشنبه فعال بوده و ساعت کاری آن نیز از ساعت 9 صبح تا 16 عصر است.

آدرس : تهران، بلوار شهرزاد، خیابان کماسایی، کوچه اول شرقی، پلاک 10

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *