برخی از کشورها برای ورود افراد بیگانه به کشورشان از آن ها ویزا درخواست می کنند افراد متقاضی موظف هستند برای ورود به این کشورها ویزا دریافت کنند اخذ ویزا به معنای کسب اجازه از اداره مهاجرت آن کشور می باشد در مقابل بعضی از کشورها برای ورود افراد متقاضی از آن ها ویزا درخواست نمی کنند.

ویزای قطر یکی از انواع پرطرفدار ویزا برای ایرانیان است کشور قطر با توجه به شرایط اقتصادی مناسبی که دارد مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. در ادامه مقاله راجع به ویزای قطر و شرایط دریافت آن به تفصیل صحبت خواهیم کرد پس در صورتی که قصد سفر به این کشور را دارید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

[aparat id=’kGotY’]

درباره کشور قطر

کشور قطر همسایه ایران بوده و در منطقه ی خاورمیانه واقع شده است به دلیل وجود منابع نفتی وضعیت اقتصادی و تجاری این کشور خوب است. وسعت قطر در حدود 12 هزار کیلومتر مربع بوده و جمعیتی حدود 2.6 میلیون نفر دارد کشور قطر با عربستان مرز زمینی داشته و با کشورهای عراق، ایران و امارات مرزهای دریایی دارد. پایتخت قطر شهر دوحه می باشد.

تعداد زیادی از اهالی قطر را مهاجران تشکیل داده اند و حدود 300 هزار نفر از آن ها شهروند قطر می باشند. مردم قطر به زبان عربی و انگلیسی صحبت می کنند این کشور در سال 2022 میزبان جام جهانی می باشد. اداره ی این کشور بر عهده ی آل ثانی است.

درباره کشور قطر

دعوت نامه ویزاهای قطر

یکی از روش های ساده برای مهاجرت به کشورهای دیگر از جمله قطر اخذ دعوت نامه است به طور کلی دعوت نامه ، نامه ای از سوی خویشاوند یا خانواده ی فرد متقاضی است که در کشور قطر ساکن است همچنین شرکتی که قصد استخدام شما را دارد می تواند برای شما دعوت نامه ارسال کند.

در واقع دعوت نامه ضمانتی از سوی فرد یا گروهی از کشور مقصد است که برای فرد متقاضی ارسال می شود و با داشتن آن شخص می تواند مراحل اخذ ویزا را سریع تر طی کند.

انواع ویزای قطر

ویزای کشور قطر را می توان به هفت دسته به شرح ذیل تقسیم کرد:

شرایط و قوانین دریافت هر کدام از انواع ویزا متفاوت است در ادامه به تفصیل در مورد هر کدام از انواع ویزا خواهیم برد.

ویزای قطر از نوع کاری

ویزای قطر از نوع کاری یکی از محبوب ترین انواع ویزاست دریافت ویزای کاری کشور قطر سخت و دشوار است دلیل آن تعهد کارفرما نسبت به تمامی مراحل استخدامی و مسئولیت فرد متقاضی است چرا که هر گونه مشکل از سوی شخص متقاضی بر عهده ی کارفرما خواهد بود برای اخذ ویزای کاری این کشور تسلط به زبان دوم مسئله ی مهمی است.

ویزای کاری قطر به صورت اینترنتی فرستاده می شود و فرد متقاضی با کد رهگیری می تواند با مراجعه به سفارت قطر ویزای خود را دریافت کند. این کشور سیاست های خاصی برای استخدام افراد بومی و ساکن کشور دارد و برای همین کارفرمایان به سختی می توانند شخصی را برای کار به داخل کشور آورده و دولت را مجاب به دادن ویزا به او کنند.

ویزای قطر از نوع کاری

ویزای قطر از نوع توریستی

یکی از ساده ترین ویزاهای کشور قطر ویزای توریستی این کشور است این ویزا کوتاه مدت بوده و نسبت به سایر ویزاها کم هزینه تر است به طور کلی این ویزا برای آن دسته از افرادی که تصمیم دارند برای تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری به قطر سفر کنند صادر می شود اخذ ویزا می تواند از سوی ارگان یا شرکت باشد.

معرفی ویزای خانوادگی و ازدواج قطر

یکی دیگر از انواع ویزاهای کشور قطر ویزای خانوادگی این کشور است که دریافت آن راحت است در صورتی که فامیل یا اقوام شما در این کشور اقامت داشته باشد شما می توانید با اخذ ویزای خانوادگی به قطر رفته و با گذراندن مدتی در این کشور اقامت دائم دریافت کنید.

ویزای خانوادگی قطر برای اقوام درجه اول و دوم صادر می شود در غیر این صورت ویزای خانوادگی برای شما صادر نخواهد شد نکته ی مهم دیگری که برای دریافت این ویزا مهم است میزان درآمد خانواده می باشد درآمد خانواده ی شما در قطر باید به گونه ای باشد که با اضافه شدن فرد دیگری افزایش یابد و خانواده ی شما قادر به حمایت مالی از شما باشند.

نوع دیگری از ویزای قطر ویزای ازدواج این کشور می باشد این ویزا برای افرادی که تصمیم دارند با مرد یا زنی که مقیم قطر است ازدواج کنند صادر می شود فرد متقاضی در این صورت می تواند ویزای ازدواج را از سفارت این کشور دریافت کند.

معرفی ویزای خانوادگی و ازدواج قطر

ویزای قطر از نوع تحصیلی

ویزای تحصیلی قطر از سوی مرکز آموزش عالی، مدرسه یا دانشگاهی از کشور قطر برای دانش آموز یا دانشجویی که شرایط ادامه تحصیل در این کشور را دارد صادر می شود.

این کشور دانشگاه ها و مراکز تحصیلی مناسبی دارد و افراد زیادی خواهان ادامه تحصیل در قطر هستند دریافت این ویزا نسبت به ویزای کاری دردسر کم تری دارد چرا که برای صدور این ویزا از شما تعهدی مبنی بر بازگشت شما به کشورتان خواهند گرفت. در صورت بورسیه تحصیلی تمامی مخارج و هزینه های تحصیلی شما برعهده ی دانشگاه می باشد.

ویزای قطر از نوع تجاری

یکی دیگر از انواع ویزاهای کشور قطر ویزای تجاری این کشور می باشد این ویزا از سوی ارگان یا شرکتی در کشور قطر صادر می شود شرکت مورد نظر باید دلیل صدور این ویزا را خرید یا بازدید یا هر مورد دیگری که مربوط به تجارت است بیان کند.

ویزای تجاری قطر به صورت pdf 

معمولا ویزای تجاری به صورت پی دی اف به ایمیل فرد متقاضی ارسال می شود این ویزا برای شرکت ها و متخصصان ایرانی صادر می شود چرا که قطر دارای زمیه های مناسبی در حوزه ی تجارت می باشد.

ویزای قطر از نوع نمایشگاهی

این ویزا در شرایطی صادر می شود که کمیته اجرایی نمایشگاه یا دولت کشور قطر تصمیم به حضور شرکت یا فرد خاصی در نمایشگاه کشورشان یا ارائه ی محصولات در این نمایشگاه ها می گیرند به طور کلی این ویزا برای شرکت هایی که تصمیم دارند محصولات خود را در قطر ارائه دهند مناسب می باشد از آن جا که نمایشگاه های سطح بالایی در این کشور برگزار می شود ویزای نمایشگاهی قطر مورد توجه بسیاری از افراد می باشد.

ویزای قطر از نوع پزشکی

ویزای پزشکی قطر یکی از کم تقاضاترین ویزاهای این کشور برای ایرانیان می باشد چرا که با توجه به پیشرفت علم در کشور خودمان کمتر کسی برای معالجه تصمیم می گیرد به قطر مهاجرت کند.

این ویزا برای افرادی صادر می شود که معالجه و ادامه ی درمانشان با توجه به نبود امکانات و تجهیزات پزشکی در کشور خودشان تصمیم دارند به کشور دیگری سفر کنند.

ویزای قطر از نوع پزشکی

انواع ویزای کشور  قطر

ویزای قطر به 5 دسته تقسیم می شود ویزای این کشور با توجه به حضور در منطقه ی خاورمیانه شرایط خاصی برای اخذ ویزا دارد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای قطر

برای دریافت ویزای قطر مانند سایر کشورها باید مدارک خاصی ارائه دهید لازم به ذکر است اصل و کپی تمامی مدارک باید به سفارت ارائه شود. برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا به شرح ذیل می باشد:

1.      6 قطعه عکس جدید

2.     تکمیل فرم درخواست ویزا

3.     اصل و کپی پاسپورت با اعتبار شش ماهه

4.     اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

5.     ارائه ی رزرو بلیط هواپیما

6.     رزرو هتل

7.      ارائه ی گردش حساب بانکی با حداقل موجودی 5000 ریال قطر

این مدارک برای تمامی ویزاها یکسان است ولی برای اخذ ویزاهایی مانند کاری، تحصیلی، خانوادگی و… علاوه بر مدارک ذکر شده نیاز به تحویل مدارک دیگری متناسب با نوع ویزا دارید به عنوان مثال برای اخذ ویزای کاری باید سابقه کاری یا برای ویزای ازدواج سند ازدواج را به سفارت ارائه دهید در صورت نیاز به اخذ ویزای تحصیلی هم باید مدارک تحصیلی گذشته به همراه ریز نمرات خود را به سفارت این کشور تحویل دهید.

ذکر چند نکته در خصوص دریافت ویزای قطر

برای اخذ ویزای قطر لازم است به چند نکته توجه داشته باشید.

هزینه دریافت ویزای قطر

هزینه ی دریافت ویزای قطر گاهی رایگان است و گاهی برای صدور آن هزینه ای از شما درخواست می شود ویزای توریستی قطر انواع مختلفی دارد و هزینه ی آن می تواند بین 100 تا 200 ریال قطر باشد. ویزای قطر در حالت کاری هم با توجه به کارفرما می تواند هزینه داشته باشد ویزا درحالت تحصیلی با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت است چرا که برخی از دانشگاه ها رایگان و برخی هزینه دارد.

ویزای کشور قطر اگر به صورت تجاری صادر شود 200 ریال هزینه خواهد داشت ولی ویزای خانوادگی نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

معرفی ویزای قطر از نوع توریستی

قطر یکی از کشورهای حاشیه ی خلیج فارس است که با جاذبه های توریستی زیبا و مجلل گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. این ویزا یکی از متنوع ترین انواع ویزاهای قطر می باشد که دریافت آن برای کشورهای گوناگون متفاوت می باشد ویزای توریستی قابل تمدید نبوده و برای مدت کوتاهی صادر می شود.

جاذبه های گردشگری قطر در شهر دوحه

شهر فیلم دوحه

شهر فیلم در نزدیکی روستای قدیمی قرار دارد در این شهر انواع دکورها و شرایط فیلم برداری قابل مشاهده است شرایط خاص بیابانی و وجود نخل های تنومند در این شهر حال و هوای خوبی را به گردشگران می دهد.

پارک آبی دوحه

پارک آبی دوحه یکی از پارک های آبی هیجان انگیز و زیبا می باشد این پارک در منطقه ابونخلا شهر دوحه واقع شده است و مجری آن در کشورهای خلیج فارس به فعالیت مشغول است.

استادیوم الخلیفه

استادیوم الخلیفه از زیباترین استادیوم های خاورمیانه است که در سال 2022 میزبان جام جهانی خواهد بود این استادیوم از زیباترین و جدیدترین استادیوم های منطقه بوده و مسابقات داخلی و بین المللی زیادی در این کشور برگزار می شود.

جاده ساحلی دوحه

جاده ساحلی دوحه با داشتن فضای سبز و نخل های تنومند زیبایی جاده را افزون کرده است این جاده 7 کیلومتر بوده و در انتها به دریاف ختم می شود.

 موزه هنر های مدرن عرب

یکی از جاذبه های گردشگری در قطر موزه هنرهای مدرن عرب می باشد این موزه محلی برای گفتگو و تحصیل در مورد هنر می باشد.

جاذبه های گردشگری قطر در شهر دوحه

معرفی ویزای قطر از نوع کاری

برای دریافت ویزای کاری قطر نیاز به یک کارفرما دارید تا از لحاظ مالی شما را حمایت کند در صورت پذیرش توسط سفارت برای شما ویزای کاری صادر می شود.

تحویل مدارک به سفارت قطر تا اخذ ویزا معمولا بین 2 تا 6 هفته زمان می برد فرد متقاضی با دریافت ویزای کاری می تواند بین 6 ماه تا 3 سال در این کشور کار کند در صورتی که در طول این مدت به کشور خود بازگردد نیاز به اخذ مجدد ویزا دارد شما می توانید برای دیدن شرایط کار در ابتدای کار ویزای 2 هفته ای دریافت کنید و بعد از آن برای تمدید یا بازگشت تصمیم بگیرد.

برای دریافت ویزای کاری قطر علاوه بر ارائه ی مدارک کلی نیاز به ارائه ی مدارک زیر می باشد:

  1. اثر انگشت
  2. بررسی وضعیت سلامتی
  3. اشعه ی ایکس قفسه سینه

آدرس سفارت قطر در ایران

کشور قطر در ایران سفارت دارد و متقاضیان برای دریافت انواع ویزای قطر می توانند به سفارت این کشور در ایران مراجعه کنند.

آدرس سفارت قطر : تهران، بلوار آفریقا خیابان گل آذین پلاک 4

اخذ ویزای قطر از طریق آژانس های مسافرتی

آژانس های گوناگونی در سراسر ایران به شما در مراحل دریافت ویزا راهنمایی می کنند در صورتی که در زمینه ی زمان بندی دارای محدودیت هستید می توانید از آژانس های مسافرتی کمک بگیرید این آژانس ها باعث تسریع در روند دریافت ویزای کشور قطر می شوند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *