نروژ کشوری واقع در شبه جزیره اسکاندیناوی می باشد. کشور زیبای هلند یکی از کشورهای اروپایی می باشد که در شمال غرب این قاره قرار دارد. این کشور مساحتی حدود ۴۱٬۵۲۶ کیلومتر مربع  داشته که حدود 16 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است. هلند که به دلیل سرسبزی و طبیعت زیبا و بکر این کشور، با وجود مساحت کم آن جمعیت انبوهی در آن ساکن هستند. زیبا و بکر بودن طبیعت هلند نه تنها سبب افزایش جمعیت ساکن در آن شده است، بلکه از لحاظ اقتصادی و گردشگری هلند در مرتبه بالایی قرار دارد. یکی از امتیازات مهم کشور نروژ وجود نفت خام ، معدن ،آب شیرین و گاز طبیعی است که سبب شده اقتصاد این کشور رونق فراوانی بیابد. شما با دریافت ویزای توریستی هلند اجازه ورود به این کشور را خواهید یافت.

ویزای توریستی هلند

ویزا سندی است که از طرف سفارت خانه، اداره مرزبانی و یا کنسولگری کشور هلند برای افراد صادر می شود که بوسیله آن بتوانند به کشور مورد نظر وارد شوند. این کشور زیبای اروپایی با 25 کشور دیگر در حوزه شینگن قرار دارند که برای سفر به این کشورها باید ویزای شینگن دریافت کنند. ویزای شینگن نوعی ویزا است که با داشتنش می توان به 25 کشور اروپایی مشخص بدون هیچ مشکلی سفر کرد. اگر شما قصد سفر به کشور نروژ را دارید که به بازدید از دیدنی های این کشور بپردازید باید ویزای توریستی اخذ نمایید. بنابراین اخذ ویزای نروژ یکی از مهم ترین مواردی است که قبل از سفر باید به آن فکر کرد و اقدامات لازم در رابطه با تهیه آن را انجام داد.

ویزای توریستی هلند

مراحل اخذ ویزای توریستی هلند

فرد درخواست کننده ویزای توریستی هلند باید همه مدارک درخواست شده را بدون نقص و کاستی جمع آوری کند. سپس به رزرو وقت سفارت هلند بپردازد. که برای رزرو وقت سفارت هلند، افراد می توانند به صورت حضوری به سفارت بروند و یا اینکه در سایت سفارت هلند به تقویم آن مراجعه کنند. پس از تعیین وقت سفارت هلند و پرداخت هزینه لازم برای اخذ ویزا در زمان مقرر در سفارت این کشور حاضر شوید تا مصاحبه و انگشت نگاری انجام گردد.

در طی مصاحبه فرد باید دلیل خود برای اخذ روادید توریستی هلند را برای پلیس مهاجرت شرح دهد و با پاسخگویی صحیح و بدون ابهام به سوالات پلیس مهاجرت، سعی در جلب توجه و کسب رضایت آنها کند. تا پلیس مهاجرت پس از مصاحبه صلاحیت فرد را تایید کند. اگر صلاحیت فرد برای اخذ ویزای توریستی هلند تایید شد، مدارک فرد به همراه پاسپورت او به این کشور پیکاپ شده تا ویزا به پاسپورت الصاق گردد. اما اگر صلاحیت فرد تایید نشود، با صدور ویزا برای وی موافقت نمی شود و فرد مجددا باید برای اخذ روادید توریستی هلند اقدام کند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی هلند

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی هلند بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی هلند

دعوتنامه توریستی هلند

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی هلند می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی هلند می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای هلند نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ روادید توریستی هلند می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به این کشور، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به هلند را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ روادید توریستی هلند

جهت اخذ ویزای توریستی هلند با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ روادید توریستی هلند از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت هلند اطلاع پیدا کنید. سفارت هلند از افراد متقاضی ویزای توریستی هلند هزینه ای را دریافت می کند. که این هزینه برای بررسی مدارک فرد متقاضی و انجام مراحل قانونی می باشد. بخشی از هزینه های روادید توریستی هلند مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور روادید توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی شما، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت کشور هلند از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به روادید توریستی هلند برحسب یورو پرداخت می شوند.

هزینه دریافت روادید توریستی چیزی حدود 60 یورو برای افراد بزرگسال است که بیشتر از 12 سال سن دارند و حدوداً 35 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال می باشد. کودکان زیر ۶ سال، دانش‌آموزان، دانشجویان و محققانی که برای سفرهای علمی و تحقیقاتی قصد سفر به هلند را دارند، همسر و فرزندان یا بستگان درجه یک زیر ۲۱ سال شهروندان هلندی از پرداخت این هزینه معاف هستند و به صورت رایگان می توانند ویزا را دریافت کنند.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی هلند

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی هلند یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت خانه کشور هلند حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، زیرا سفارت به این مدت زمان نیاز دارد تا مدارک فرد را بررسی کند و مراحل قانونی برای صدور روادید توریستی هلند را طی نماید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی هلند

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی هلند

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور هلند صدور می گردد جهت سفر و بازدید از هلند می باشد. ویزای توریستی هلند از نوع ویزای کوتاه مدت آن به حساب می آید. که افرادی که اقدام به اخذ ویزا می کنند، قصد بازدید و گردش جاذبه های طبیعی گردشگری این شهر را دارند و نمی توانند با این ویزا به صورت دائم یا طولانی مدت در خاک کشور هلند ماندگار شوند. بلکه حداکثر اقامت با روادید توریستی هلند 90 روز می باشد.

سفارت کشور هلند در ایران

روزهای کاری سفارت هلند از یک شنبه تا پنج شنبه می باشد. که البته این سفارت  از روز یک شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۶ و روزهای پنج شنبه از ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ فعالیت می کند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *