هلند کشوری کوچک و زیبا است که در شمال غربی قاره اروپا واقع گردیده است. کشور هلند با داشتن ۱۷ میلیون جمعیت یکی از کشورهای پرجمعیت اروپا محسوب می شود. هلند یکی از کشورهای توریستی اروپایی بوده که طرفداران بسیار زیادی از سراسر جهان دارد. بااین حال صنعت گردشگری در این کشو روز به روز با سرعت رو به جلو در حرکت است. اگر شما هم قصد اخذ ویزای نمایشگاهی هلند با ما همراه باشید.

در بسیاری از جوامع امروزی هلند با نام کشور گل نیز شناخته می شود و علت این نامگذاری وجود گل های رنگارنگ بسیار زیاد آن است. 3 رودخانه بزرگ در این کشور وجود دارد که به نام های راین، رود موز و رود اسخلده هستند. شهر آمستردام، بزرگ ترین شهر هلند بوده که علاوه بر این پایتخت این کشور هم می باشد. حکومت هلند پادشاهی مشروطه ‌است که در آن شاه یا ملکه به عنوان رئیس حکومت، نقش چندانی در سیاست ندارد.

ویزای نمایشگاهی هلند

همان طور که می دانید ورود به کشور هلند بدون داشتن ویزا امکان پذیر نمی باشد و نمی توان در نمایشگاه های این کشور حضور یافت. بنابراین بایستی ویزای نمایشگاهی را تهیه کرد، چرا که بدون اخذ این نوع ویزا اجازه پرواز نیز داده نمی شود. اولین گام برای دریافت ویزای نمایشگاهی، پرکردن دقیق و کامل فرم درخواست ویزا می باشد.

بعد از آن باید جهت تعیین وقت سفارت هلند اقدام نمود، بدین جهت یک ایمیل شامل اطلاعتی مانند نام و نام خانوادگی، نوع ویزای درخواستی، هدف سفر و مدت زمان اقامت و اطلاعات تماس (شماره تلفن و نشانی پست الکترونیک) و اسکن مدارک سفر به نشانی پست الکترونیک، به سفارت ازسال کرده و نتیجه حداکثر تا ۷۲ ساعت برای شخص متقاضی ارسال خواهد شد. در این صورت می توانید در تاریخ تعیین شده به سفارت هلند جهت مصاحبه حاضر شوید. در صورت عدم مراجعه در تاریخ تعیین شده، وقت ملاقات مورد نظر نکته قابل ‌توجه و مهمی وجود دارد این است که زبان رایج در سفارت چک، انگلیسی و چکی می باشد بنابراین ایمیل تان باید به این دو زبان باشد.

ویزای نمایشگاهی هلند

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی هلند

اگر شما هم قصد اخذ ویزای نمایشگاهی هلند و شرکت در نمایشگاه های برگزار شده در این کشور را دارید در قدم اول باید به آژانس های مسافرتی رو کرده و اقدام به تکمیل و ارسال فرم ویزای هلند نماید. توجه داشته باشید که در هنگام پر کردن فرم درخواست ویزا باید ابتدا قصد خود از سفر و نوع ویزا را مشخص کنید. بعد از تکمیل کردن فرم باید ایمیلی به سفارتخانه هلند در ایران بفرستید،

که در این ایمیل اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تماس، جنسیت، پست الکترونیک، ملیت، شماره گذرنامه، تاریخ انقضا و تاریخ تولد را ذکر کرده و پس از آن منتظر تعیین وقت سفارت هلند باشید. پس از آنکه تاریخ و ساعت مشخصی از طرف سفارت اعلام شد باید در همان زمان به سفارت هلند رفته و مصاحبات مربوطه را انجام داده و مدارک مورد نیاز را تحویل دهید سپس منتظر اعلام نتیجه از طریق پیامک یا پست الکترونیکی باشید.

دعوتنامه نمایشگاهی هلند

یکی از انواع دعوتنامه هلند که جهت شرکت در نمایشگاه های این کشور ارسال می شود، دعوتنامه نمایشگاهی بوده است. توجه داشته باشید که دعوتنامه نمایشگاهی هلند به مفهوم مجوز ورود به این کشور نمی باشد بلکه داشتن این مدرک که از طرف فرد یا شرکت برای شما ارسال شده به منظور سندی معتبر برای سریعتر شدن فرایند صدور ویزا می باشد؛

همچنین بهتر است بدانید که داشتن این دعوتنامه به تنهایی نمی تواند موجب صدور ویزای نمایشگاهی هلند شود بلکه با داشتن آن تمامی مدارکی که به تایید سفارت هلند برسد الزامی می باشد. توجه داشته باشید که دعوتنامه نمایشگاهی ارسال شده باید گونه ای باشد که مورد تایید سفارت هلند واقع شود و به طور کامل هدف از سفر و اطلاعات و مشخصات شخص را ذکر کند. این نامه می‌ تواند به صورت الکترونیکی برای فرد یا شرکت ارسال شود.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی هلند

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی هلند بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی هلند

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی هلند

برای دریافت ویزای نمایشگاهی هلند با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی هلند از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی هلند اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی هلند مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد.

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی هلند، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. هزینه ویزای نمایشگاهی هلند به عوامل مختلفی چون مدت زمان برگزاری نمایشگاه، خدمات در نظر گرفته شده، نوع هتل رزرو شده، نوع پرواز و دیگر موارد بستگی دارد. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت هلند از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای هلند برحسب یورو پرداخت می شوند.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی هلند

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای هلند اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی هلند

مدت زمان اعتبار روادید نمایشگاهی هلند

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور هلند برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، با توجه به اینکه نمایشگاه های برگزار شده در کشور هلند به نوبه خود دارای مدت زمان معینی بوده، حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد. متقاضیان ویزای نمایشگاهی تنها تا زمان برپا بودن نمایشگاه می‌توانند در کشور هلند اقامت داشته باشند و پس از تمام شدن تاریخ برگزاری نمایشگاه، باید سریعا این کشور را ترک کرده و به کشور خود برگردند. در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی هلند لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی هلند اقدام نمایید.

سفارت کشور هلند در ایران

خدمات مربوط به ویزا و اجازه اقامت در این سفارت در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 16 انجام می شود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *