کشور لیتوانی از کشورهای مدرن و پیشرفته اروپایی است که همسایه کشورهای لهستان، روسیه، بلاروس و لتونی است. مساحت این کشور 66 هزار کیلومترمربع است. آب‌ وهوای این کشور معتدل و متناسب با چهار فصل است. پایتخت آن شهر ویلنیوس می ‌باشد و جمعیت این کشور سه میلیون و ششصد هزار نفر است. زبان رسمی این کشور لیتوانیایی است که ۸۲ درصد از مردم به آن سخن می‌گویند اما زبان‌هایی چون روسی و لهستانی هم در میان گروه‌هایی از مردم رایج است. دارای جاذبه ‌های طبیعی و تاریخی جذابی است. در ادامه اطلاعات کافی در رابطه با اخذ ویزای نمایشگاهی لیتوانی را آورده ‌ایم.

لیتوانی از کشورهای عضو پیمان شینگن و دارای شرایط اقتصادی خوبی است. این کشور از لحاظ اقتصادی کشور پیشرفته ای به شمار می رود و بسیاری از شاخصه های اقتصادی اش در وضعیت مطلوبی قرار دارد. کشور لیتوانی 9 منطقه صنعتی و 2 بندر تجاری که دارد از مهم ترین صادراتش می توانیم به پارچه، صنایع چوبی، تجهیزات الکتریکی اشاره نمود. به همین دلیل هرساله میزبان بسیاری از تجار، مسافرین و افراد حرفه‌ ای می‌باشد.

ویزای نمایشگاهی لیتوانی

کشور لیتوانی کشوری پیشرفته می باشد که در طول سال نمایشگاه ها و جشنواره های مختلفی در آن برگزار می شود. این نمایشگاه ها معمولا در پایتخت کشور لیتوانی یعنی شهر ویلنیوس، برپا می گردد. برای سفر به این کشور باید ویزای لیتوانی دریافت کنید درحالیکه این کشور در محدوده شینگن قرار دارد و برای ورود به لیتوانی باید ویزای شینگن داشته باشید. ویزای لیتوانی در انواع مختلفی مانند ارائه کنفرانس، ویزای لیتوانی جهت سفر توریستی، ویزای لیتوانی جهت تجارت، ویزای لیتوانی جهت کارهای پزشکی، ویزای لیتوانی جهت کارهای هنری، ورزشی و ویزا برای دیدن دوستان و آشنایان صادر می شود. شما با اخذ ویزای نمایشگاهی لیتوانی می توانید در این نمایشگاه ها شرکت کنید.

ویزای نمایشگاهی لیتوانی

در این نمایشگاه ها افراد محصولات خود را معرفی کرده یا خریدار محصولاتی هستند که در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است. از نمونه نمایشگاه های مشهور و مهم در این کشور می توان به نمایشگاه های صنعتی، نمایشگاه جواهرات بالتیک مد ونسانی، نمایشگاه رستا، نمایشگاه سلامت و محیط زیست و نمایشگاه های هنری و فرهنگی اشاره نمود. همچنین این کشور دارای جشنواره های محلی نیز می باشد. جشنواره گراناتوس از جشنواره های موسیقی محبوب کشور لیتوانی است.

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی لیتوانی

بعد از اینکه فرم درخواست ویزا را پر کردید و نوع ویزای لیتوانی خود را نمایشگاهی انتخاب نمودید باید وقت سفارت نمایشگاهی لیتوانی را دریافت کنید. در تاریخ مشخص شده شما باید به سفارت لیتوانی مراجعه کنید و تمام مدارک خود را بدون هیچ نقصی همراه ببرید و خود را برای یک مصاحبه دقیق و حساس آماده کنید. بعد از این سفارت لیتوانی کار بررسی مدارک شما را آغار خواهد کرد. این بررسی بین دو تا چهار هفته طول خواهد کشید.

بعد از آن به شما اعلام خواهد شد که آیا ویزای نمایشگاهی لیتوانی برای شما صادر می شود یا ریجکت می شود.  در صورتیکه اگر ریجکت شدید باید پس از برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ ویزای نمایشگاهی لیتوانی اقدام نمایید. البته توجه داشته باشید که اگر امکان پیگیری امور اخذ ویزا را ندارید می توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید تا مسئولین موسسات معتبر امور شما را پیش ببرند.

دعوتنامه نمایشگاهی لیتوانی

دعوتنامه لیتوانی انواع مختلفی دارد. انواع دعوتنامه ها عبارت ‌اند از: دعوتنامه تحصیلی، دعوتنامه کاری، دعوتنامه خانوادگی، دعوتنامه تجاری و دعوتنامه نمایشگاهی. از مهم ترین مدارکی که در اخذ ویزای نمایشگاهی لیتوانی می توان اشاره کرد، دعوتنامه نمایشگاهی می باشد. این دعوتنامه از سوی مدیران و سرمایه گذاران نمایشگاه صادر و ارسال می شود. جالب است که بدانید داشتن دعوتنامه در روند دریافت ویزای نمایشگاهی بسیار موثر خواهد بود اما الزام بر اخذ ویزا نمی باشد. دعوتنامه، نامه ای برای شرکت و بازدید از آن نمایشگاه صادر می شود در اصل این نوع دعوتنامه ها نوعی ضمانت نامه از سوی مسئولین نمایشگاه به اداره مهاجرت است تا مسئولیت بازگشت شخص متقاضی بر عهده آنها است.

دعوتنامه نمایشگاهی لیتوانی

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید نمایشگاهی لیتوانی

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی لیتوانی بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لیتوانی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی لیتوانی

برای دریافت ویزای نمایشگاهی لیتوانی با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی لیتوانی از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی لیتوانی اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی لیتوانی مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد.

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی لیتوانی، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. این هزینه ها شامل هزینه های انگشت نگاری، بررسی پرونده و صدور ویزا می باشد. این هزینه باید همراه با اخذ وقت سفارت پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت لیتوانی از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای لیتوانی برحسب یورو پرداخت می شوند. باید این هزینه را به یک کارت اعتباری بین المللی به صورت آنلاین پرداخت کنید. با توجه به نوع ویزایی که می خواهید هزینه شما متفاوت است.

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی لیتوانی

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی لیتوانی

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای لیتوانی اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

مدت زمان اعتبار روادید نمایشگاهی لیتوانی

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور لیتوانی برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزا لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی لیتوانی اقدام نمایید.

سفارت کشور لیتوانی در ایران

در ایران سفارت لیتوانی وجود ندارد و نزدیکترین سفارت لیتوانی به ایران در شهر آنکارا کشور ترکیه می باشد، درواقع سفارت لیتوانی در کشورهای همسایه میزبان شما خواهد بود. توجه داشته باشید که لیتوانی در کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان و … سفارت خانه فعال دارد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *