فرانسه یکی از کشورهای واقع در اروپای غربی است که پایتخت آن شهر زیبا و پر هیاهوی پاریس می باشد. زبان رسمی مردم در این کشور فرانسوی بوده و واحد پول نیز مانند سایر کشورهای اروپایی یورو است. همسایگی فرانسه با کشورهایی نظیر آندورا، ایتالیا، بلژیک، سوئیس، موناکو آلمان و لوکزامبورگ باعث شده موقعیت جغرافیایی خوبی بدست آورد. این کشور یکی از 5 عضو اصلی شورای سازمان ملل متحد است. سالانه میلیون ها گردشگر و توریست برای بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی کشور فرانسه به آن وارد می شوند. ویزای توریستی از پرطرفدارترین و راحت ترین ویزاهای فرانسه به شمار می رود.

فرهنگ غنی این کشور در کنار هزاران جاذبه طبیعی و تاریخی باعث محبوبیت آن شده است. فرانسه را یکی از زیباترین کشورهای اروپایی می دانند که در آن می توانید با تنوع زیادی از جاذبه ها رو به رو شوید از جاذبه های طبیعی گرفته تا بناهای تاریخی و موزه های هنری که هریک طرفداران مخصوص به خود را دارند. بنابراین گردشگرانی که به قصد بازدید از کشور فرانسه وارد این کشور می شوند باید در ابتدا ویزای توریستی فرانسه را تهیه کنند. هرچند هزینه های زندگی در کشور فرانسه زیاد است اما به دلیل وجود امنیت و سطح بالای رضایت از زندگی افراد زیادی به دنبال مهاجرت به این کشور هستند.

ویزای توریستی فرانسه

کشور فرانسه مانند سایر کشورها برای ورود به آن نیاز به ویزای فرانسه دارد. صدور ویزاهای توریستی بستگی به هدف سفر شما دارد.  فرانسه در سال 1997 به عضویت در پیمان شینگن در آمد، با توجه به اینکه فرانسه در ناحیه شینگن قرار دارد بنابراین به ویزای این کشور ویزای شینگن فرانسه نیز گفته می شود.

انواع ویزاهای شینگن فرانسه شامل ویزای شینگن توریستی، ویزای تجاری، ویزای پزشکی، ویزای مقامات رسمی، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای ترانزیت فرودگاهی و ویزای نخبگان می شود. فرانسه یکی از کشورهایی است که ویزای توریستی خود را به صورت بلند مدت و کوتاه مدت به مسافران ارائه می دهد. این ویزا مختص افرادی است که قصد تفریح و بازدید از فرانسه را دارند. برای دریافت ویزای تریستی فرانسه با ما همراه باشید.

ویزای توریستی فرانسه

مراحل اخذ ویزای توریستی فرانسه

بخش مهم برای سفر به کشور فرانسه نیاز به دریافت ویزای فرانسه می باشد. نوع ویزای درخواستی تان بستگی به هدفتان از سفر به فرانسه دارد. گام نخست در اخذ ویزای توریستی پر کردن فرم درخواست ویزا می باشد. شما این فرم را می توانید از طریق سایت سفارت یا آژانس های مسافرتی دریافت کنید. اما توجه فرمایید که اگر به صورت خانوادگی قصد سفر دارید باید برای همه اعضای خانواده جداگانه پر شود.

بعد از اینکه فرم  ها را پر کردید باید به تعیین وقت سفارت فرانسه بپردازید. در روز معین شده باید به همراه مدارک کامل تان جهت انجام مصاحبه به سفارت فرانسه مراجعه کنید. فرد متقاضی دریافت ویزا باید ماموران کنسولگری را متقاعد کند که پس از ورود به کشور فرانسه و بازدید از جاذبه های گردشگری حتما به کشور خود بر می گردد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی فرانسه

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ روادید توریستی فرانسه بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ این نوع ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی فرانسه

دعوتنامه توریستی فرانسه

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای فرانسه می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای فرانسه نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی فرانسه می باشد.

مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به  فرانسه، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به این کشور را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی فرانسه

جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ ویزا از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت کشور فرانسه اطلاع پیدا کنید. هزینه ویزای توریستی فرانسه برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های روادید توریستی فرانسه مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت این کشور از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای توریستی فرانسه برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزای توریستی چیزی حدود 60 یورو برای افراد بزرگسالی است که بیشتر از 12 سال سن دارند و حدوداً 35 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال می باشد. برای کودکان زیر 6 سال نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد، بلکه هزینه صدور ویزا برای این دسته از افراد رایگان انجام می شود.

هزینه اخذ ویزای توریستی فرانسه

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی فرانسه

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی فرانسه یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت فرانسه حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد ممکن است با درخواست ویزای شما موافقت و صادر گردد.

مدت زمان اعتبار روادید توریستی فرانسه

به طور معمول ویزایی که صادر می شود جهت سفر و بازدید از کشور فرانسه می باشد. همه ویزاها از جمله ویزای توریستی فرانسه دارای یک مدت زمان اعتبار مشخصی می باشد و به طور معمول حدود 90 روز معبر است.  اگر مدت اعتبار ویزای شما رو به پایان باشد یا باید از کشور مورد نظر خارج شوید یا در صورت امکان اقدام به تمدید ویزا کنید. معمولا تمدید ویزا با داشتن شرایط خاص صورت می گیرد.

سفارت کشور فرانسه در ایران

روزهای کاری سفارت فرانسه یکشنبه تا پنجشنبه است. ویزای توریستی فرانسه در قسمت کنسولگری فرانسه صادر می شود که در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه در وقت اداری قابل دریافت است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *