بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مرز مشترک دارد. خط جدایی فرهنگی ژرمن ‌ها و رومی ‌زبانان از میانه‌ های کشور بلژیک می ‌گذرد. از لحاظ آب و هوایی به دلیل بارش، این کشور دارای آب و هوای معتدل دریایی می باشد، به دلیل این که در این کشور خبری از گرما و سرمای شدید نمی باشد. بلژیکی ‌ها به شوخ طبعی معروف هستند. اگر کسی بلژیک را کوچک بخواند، به شدت عصبانی می ‌شوند. در بلژیک مردم در زمینه نظافت عمومی و شخصی، حساسیت زیادی نشان می ‌دهند و در صنعتی‌ ترین شهرهای این کشور نیز آلودگی‌ هوا کم است. مردم به نظافت خود و شهرشان اهمیت زیادی می ‌دهند. برای دریافت ویزای تجاری بلژیک باید با توجه به قوانین کشور بلژیک اقدام به اخذ ویزا کنید.

ویزای تجاری بلژیک

همانطور که می دانید برای سفر کردن به کشورهای خارجی و از جمله کشور بلژیک نیاز به اخذ ویزا دارید. برای دریافت ویزای بلژیک اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که نوع ویزای بلژیک را مشخص کنید. ویزای هر کشور و از جمله بلژیک با توجه به نوع هدف و نوع سفر، دارای انواع مختلفی است. برای مثال کشور بلژیک دارای ویزای تجاری بلژیک، ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی و … می باشد. برای دریافت هر نوع ویزای بلژیک و از جمله ویزای تجاری بلژیک لازم است تعدادی از مراحل اداری را طی کنید. البته باید بدانید که در هر کشوری برای اخذ ویزا قوانین خاصی وجود دارد.

قبل از اقدام به اخذ ویزای بلژیک بهتر است که این نکته را به خاطر داشته باشید که سفارت بلژیک تنها به آن دسته از افرادی که قبلا از سفارت جهت اخذ ویزای بلژیک وقت ملاقات دریافت کرده‌ اند، اجازه حضور می‌ دهد. اگر از جمله افرادی هستید که قصد دارید برای تجارت و کسب و کار وارد کشور بلژیک شوید، باید بدانید که برای ورود به این کشور با هدف تجارت و راه اندازی یک کسب و کار، نیاز به اخذ ویزای تجاری بلژیک دارید. قطعاً برای دریافت ویزای هر کشوری و از جمله ویزای تجاری بلژیک باید چند مرحله طی شود. اخذ روادید تجاری بلژیک هم با توجه به قوانین این کشور مراحل و البته مدارک خاصی لازم دارد، که در ادامه این مطلب درباره آن صحبت خواهیم کرد.

مراحل اخذ ویزای تجاری بلژیک

دریافت ویزای تجاری بلژیک کار راحت و آسانی نمی باشد و روند مربوط خود را دارد، اگر از قوانین کشور بلژیک و مراحل گرفتن روادید تجاری بلژیک به طور کامل آگاهی داشته باشید، به راحتی می توانید ویزای خود را دریافت کنید. معمولا مراحل دریافت ویزاهای بلژیک روند مشابهی دارد. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد.

برای دریافت ویزای تجاری بلژیک، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کنید، به این نکته دقت داشته باشید که اگر مشخصات شما با مشخصات مدارکی که بعداً ارائه می دهید یکسان نباشد، مشکلات آن بر عهده خود شما می باشد، پس با دقت زیاد فرم مربوط به دریافت ویزا را پر کنید. در ضمن باید براساس تعداد نفرات فرم مربوطه را دانلود کنید و هر شخص اطلاعات خود را وارد فرم نماید.

بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت بلژیک کنید. بعد از این که تاریخ تعیین وقت سفارت قطعی شد از فرم نهایی خود دو کپی تهیه کنید، تحویل دادن مدارک بطور خودکار منجر به صدور ویزا نمی شود. به دلیل این که این فرم باید حتما در روز مصاحبه حضوری همراه شما باشد. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت بلژیک را کامل آماده کنید.

اگر به هر دلیلی در وقت تعیین شده در سفارت بلژیک که در تهران می باشد حاضر نشوید، تقریبا دو سه ماه طول می کشد که دوباره وقت بگیرید. به همین خاطر حتما یک ساعت قبل از ساعت تعیین شده در فرم تعیین وقت سفارت، در محل سفارت حاضر شوید. در روز مصاحبه از فرد متقاضی انگشت نگاری می شود پس از آن هزینه ویزای بلژیک را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری بلژیک

همانطور که می دانید ویزای تجاری بلژیک برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری بلژیک

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری بلژیک الزامی می باشد. دعوتنامه تجاری بلژیک بنام خود فرد متقاضی از سوی شرکت بلژيکی صادر می شود درحالیکه برای مدت اقامت مورد نظر که در آن علت ملاقات بصورت مختصر قید شده باشد.

هزینه دریافت روادید تجاری بلژیک

برای دریافت روادید تجاری بلژیک مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. یکی از این هزینه ها، هزینه دریافت ویزا و هزینه ای است، که باید به سفارت پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری بلژیک برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد. هزینه های پرداخت شده برای ویزا باید به صورت یورو باشد. اما مقدار هزینه ها بسته به نوع ویزا متفاوت می باشد.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری بلژیک

اخذ ویزای تجاری بلژیک به صورت معمول از 3 هفته تا 6 ماه کاری به طول می انجامد. اگر کارهای خود را به روزهای آخر موکول کنید ممکن است در تاریخ مشخص شده نتوانید به این کشور سفر کنید. در برخی موارد این مدت زمان بسیار طولانی می باشد چرا که رسیدگی نماینده سفارت بلژیک به افرادی که مایل هستند به وسیله کار وارد این کشور شوند سخت گیرانه تر است.

افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. ویزای تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. ویزای بلند مدت بلژیک معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و البته به کشور بلژیک سفرکرده‌ باشند.

سفارت کشور بلژیک در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *