در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی درباره نمایشگاه فیلمبرداری و عکاسی در زمینه های زمان و مکان برگزاری این نمایشگاه ها به شما ارائه دهیم تا بتوانید با آگاهی کامل از زمان و مکان نمایشگاه های فیلمبرداری و عکاسی بتوانید به موقع بهره مند شوید و بازدید کنید. بنابراین تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی

عکاسی و فیلمبرداری یکی از رشته هایی است که در گذر زمان با تغییرات بسیاری رو به رو شده است و سرعت پیشرفتش چشم گیر بوده است، به همین دلیل افراد زیادی علاقه مند به این رشته هستند. با این حال نمایشگاه های مختلفی در زمینه فیلمبرداری و عکاسی در سراسر جهان برگزار می شود، در موازات آن تورهای نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی نیز انجام می شود که هرکدام خدمات خاص و منحصر به فردی دارند. از این رو شما می توانید با بررسی تمام خدمات ارائه شده و اولویت بندی آن ها بر طبق معیارهای خود، از بین تورهای نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی ارائه شده، یکی از آن ها را انتخاب کنید. شما با شرکت در این نمایشگاه قطعا مسیر پیشرفت را پیش خواهید گرفت.

آشنایی با تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی

لیست انواع تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی

هر سال نمایشگاه های بین المللی فراوانی در زمینه فیلمبرداری و عکاسی برگزار می شود. که با تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی می توان از این نمایشگاه ها بازدید کرد. این نمایشگاه ها در کشورهای مختلفی برپا می شوند که از جمله آن ها می توان به کشورهای انگلستان، فرانسه، آلمان، ترکیه، امارات و … اشاره کرد. در ادامه درباره برخی از ویژگی های این نمایشگاه ها می پردازیم.

تور نمایشگاه عکاسی بیرمنگام

نمایشگاه عکاسی از تاریخ 25 الی 28 اسفند 1397 در شهر پایتخت بیرمنگام کشورانگلستان برگزار می گردد. نمایشگاه عکاسی بیرمنگام به همه موارد عکاسی و فیلمبرداری اختصاص داده شده است، از تحت تاثیر قرار دادن علاقمندان، تا فراهم نمودن امکان دسترسی به شبکه ارتباطی گسترده برای عکاسان حرفه ای، و ایجاد فرصتی برای برندهای برجسته عکاسی تا تکنولوژی های جدید و دست اول و لوازم جانبی پیشنهادی خود را برای مخاطبین به نمایش بگذارند. تجربه شرکت در این رویداد، تجربه ای تعاملی، مهیج و الهام بخش به شمار می آید و تمام کسانی که در این عرصه فعال یا به خلق تصاویر علاقمند هستند باید در آن شرکت کنند. در بخش سوپر استیج این نمایشگاه از فرصت شنیدن مطالبی از قهرمانان بین المللی عرصه عکاسی برخوردار خواهید شد، در کارگاه های آموزشی عملی این رویداد شرکت کنید، در بخش استیج عکاسی عروسی و پرتره این رویداد از متخصصین عرصه عکاسی پرتره و عروسی ها و مجالس، نکات و توصیه هایی بیاموزید، و در بیش از ٢٠٠ غرفه از آخرین تجهیزات و لوازم جانبی عکاسی بازدید کنید.

تور نمایشگاه فناوری های پردازش تصویر آلمان (VISION)

نمایشگاه فناوری های پردازش تصویر از تاریخ 15 الی 17 آبان 1397 در شهر اشتوتگارت کشور آلمان برگزار می گردد. نمایشگاه بین المللی قطعات، سیستم ها و برنامه های کاربردی برای فن آوری های پردازش تصویر می باشد. این رویداد بین المللی هر دو سال یکبار برگزار می گردد . VISION نمایشگاهی تجاری پیشرو در جهان برای پردازش تصویر می باشد. VISION بازاری برای تولید کنندگان قطعات و پلت فرمی برای ارائه دهندگان این سیستم ها است. در نمایشگاه فناوری های پردازش تصویر سازندگان ماشین ها وسیستم ها در مورد آخرین نوآوری ها جهان در موضوع اجزای پردازش تصویر به خدمات خود می پردازند. به هیچ وجه در هیچ جای جهان، طیف کاملی از تکنولوژی پردازش تصویر به این شکل نمایش داده نخواهد شد.

آشنایی با تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی

تور نمایشگاه فیلمبرداری و عکاسی فتوکینا (Photokina)

نمایشگاه فیلمبرداری و عکاسی فتوکینا از تاریخ 15 الی 20 شهریور 1398 در شهر کلن کشور آلمان برگزار می گردد. فتوکینا بزرگ ترین و بهترین نمایشگاه های فیلمبرداری و عکاسی در سطح جهانی و بین المللی می باشد. این نمایشگاه عکاسی هر دو سال یک بار برگزار می شود و فعالیت خود را از سال 1950 شروع کرده است. به دلیل جذابیت و محبوبیت زیادی که این نمایشگاه دارد، تورهای نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی بسیار خوبی نیز برای آن ترتیب داده می شود. این نمایشگاه تبدیل به جایگاهی منحصر به فرد جهت معرفی تجهیزات عکاسی جدید برای تولیدکنندگان و سازندگان دوربین عکاسی شده است، از این رو تورهای نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی برای فراهم کردن شرایط شرکت در این نمایشگاه، به رقابت می پردازند. و از آن دسته تورهایی محسوب می شود که در مدت زمان اندک ظرفیتش تکمیل می شود.

تقویم تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی

نمایشگاه عکاسی بیرمنگام: زمان برگزاری از 25 الی 28 اسفند 97 می باشد.

نمایشگاه فناوری های پردازش تصویر آلمان: زمان برگزاری از 15 الی 17 آبان 97 می باشد.

نمایشگاه فیلمبرداری و عکاسی فتوکینا: زمان برگزاری از 15 الی 20 شهریور 98 می باشد.

آشنایی با تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی

شرایط دریافت دعوتنامه تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی

برای دریافت دعوتنامه تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی، باید با مدیران و شرکت های برگزارکننده نمایشگاه ارتباط برقرار کنید و از آنها درخواست کنید تا تا برای شما دعوتنامه ارسال کنند. در صورتی که تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی مورد نظر در داخل ایران نمایندگی دارد، می توانید از آنجا برای دریافت دعوتنامه اقدام کنید. به طور کلی این دعوتنامه باید به گونه ای باشد که مورد تأیید سفارت قرار گیرد. به طوری که در آن باید هدف تان را از شرکت در تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی و مشخصات شما به روشنی ذکر شده باشد. سپس این دعوتنامه به صورت الکترونیکی برای شما یا شرکت ارسال خواهد شد. فراموش نکنید دعوتنامه شما دارای مهر و امضای معتبر باشد. گرفتن دعوتنامه تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی شرایط دارد و شما برای دریافت آن نیاز به مدارکی دارید. مدارک مورد نیاز برای دریافت دعوتنامه نمایشکاهی جهت شرکت در تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی عبارتند از:

 • مدارک شناسایی شخص دعوت شونده
 • شرح هدف از شرکت و بازدید از نمایشگاه فیلمبرداری و عکاسی
 • گواهی اشتغال به کار خود در زمینه عکاسی و فیلمبرداری
 • پروانه کسب شخص متقاضی به همراه ترجمه انگلیسی آن با مهر تایید دادگستری

شرایط اخذ ویزای نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی

برای اینکه بتوانید ویزای نمایشگاهی را جهت شرکت در تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی دریافت کنید، نیاز به مدارکی خاص دارید که آنها را باید به سفارت کشور مورد نظر تحویل دهید. این مدارک عبارتند از:

 • دو قطعه عکس رنگی تمام رخ
 • مدارک شغلی از قبیل جواز، پروانه کسب، فیش حقوقی و غیره را همراه داشته باشید.
 • فرم درخواست ویزای نمایشگاهی را تکمیل کنید، حواستان باشد به پرسش های موجود در فرم به دقت پاسخ دهید.
 • اصل بیمه درمانی و کپی آن
 • گذرنامه ای معتبر دارای 6 ماه تاریخ انقضا و کپی از آن
 • اصل شناسنامه و کپی از آن
 • سند ملکی
 • مدارک شغلی
 • دعوتنامه نمایشگاهی
 • مدارک رزرو بلیط هواپیما و هتل
 • پرداخت هزینه صدور ویزا

شرایط دریافت دعوتنامه تور نمایشگاهی پلاستیک

بهترین زمان رزرو تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی

متقاضیان برای اینکه بتوانند در تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی شرکت کنند، بهتر است یک ماه پیش از شروع نمایشگاه به رزرو تور نمایشگاهی فیلمبرداری و عکاسی برای خود اقدام کنند. چون در این مدت فرصت باقیست که ویزای نمایشگاهی برای شما صادر شود، در این صورت هیچ نگرانی برای تکمیل ظزفیت تور نخواهید داشت. بنابراین اگر قصد شرکت در این تور نمایشگاهی و استفاده از خدمات آن را دارید، هر چه زودتر باید اقدام کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

مشاهده همه