ارمنستان کشوری است با تاریخی بسیار قدیمی و غنی و البته پر از فراز و نشیب های متعدد. کشور ارمنستان دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که سبب آشنایی هر فرد بیگانه ای با فرهنگ و تاریخ این کشور می باشد. در کنار تاریخ و فرهنگ غنی این کشور طبیعت بکر و زیبای آن دل هر بیننده ای را بدست می آورد. تور ارمنستان فرصت مناسبی برای دیدار ازین کشور می باشد.

راهنمای سفر به کشور ارمنستان

کشور ارمنستان در نواحی قفقاز جنوبی واقع شده است. این کشور از سوی شمال همسایه کشور گرجستان ، از سوی شرق همسایه جمهوری آذربایجان، از غرب همسایه ترکیه و از سوی جنوب اب نخجوان مرز مشترک دارد. ایروان پایتخت کشور ارمنستان بوده و واحد رسمی پول این کشور درام است. در سفر با تور ارمنستان متوجه خواهید شد که هنوز هم در برخی از مناطق این شهر سنت ها پابرجا می باشد.

هنگامی که به کشور ارمنستان سفر می کنید به فرهنگ و آداب و رسوم آن ها احترام بگذارید، این بدان معناست که باید به نحوی رفتار کنید که نشان دهید فرهنگ آنها برای شما قابل احترام است. مترو این کشور تا ساعت 11 در خدمت مسافرین می باشد. شهروندان کشور ارمنستان بسیار خوشرو و مهربان می باشند و همواره در معاشرت با مسافرین و غریبه ها پیشگام هستند به این دلیل در سفر به ارمنستان یافتن آدرس هایی که مدنظر شماست کاری راحت است.

بازدید از جاذبه های ارمنستان در سفر به ارمنستان هر ساله هزاران توریست را به سوی خود می خواند. در حقیقت مسافران می توانند چشم اندازهای بی بدیل و اعجاب انگیز ارمنستان را در تمام دنیا بکر بدانند. بهتر است بدانید که فعالیت های تفریحی در فضای باز کشور ارمنستان بسیار حیرت انگیز خواهد بود. افزایش 25 درصدی توریست های ارمنستان در سال 2001 باعث شد تا معماری و فرهنگ این کشور بیش از پیش به مردم دنیا معرفی شود.

راهنمای سفر به کشور ارمنستان

قیمت تور ارمنستان

قیمت تور ارمنستان همچون دیگر کشورها در بعضی فصل ها افزایش و کاهش دارد به عنوان مثال در فصل بهار بخاطر ایام نوروز قیمت سفربه ارمنستان افزایش پیدا میکند و در فصل زمستان این مبلغ به نصف هم خواهید رسید برای اینکه قیمت سیاحت از ارمنستان ارزانتر برای تمام شود شما میتوانید از تور زمینی استفاده کنید چرا که تور زمینی ارمنستان بسیار بصرفه تر نسبت به تور هوایی می باشد به طوری که تور زمینی دارای قیمت 2 میلیون تا 4 میلیون می باشد اما در تور هوایی این مبلغ بین 4 تا 8 میلیون تومان خواهد بود پس اگر به دنبال قیمت تورهای ارمنستان ارزان هستید پیشنهاد میکنیم ابتدا تورهای زمینی این کشور را بررسی و بعد سراغ تورهای هوایی بروید.

تور هوایی به دلیل قیمت دلار دچار افت و خیزهای بسیاری میشود این مورد مهمترین تاثیر بر قیمت تور ارمنستان دارد اما ناگفته نماند که در ایام تعطیلات هم قیمت افزایش خواهد داشت اما عمده افزایش به خاطر دلار خواهد بود اگر به دنبال قیمت پایین هستید پیشنهاد میکنیم که تور هوایی ارمنستان را در ایامی که تعطیلات است انتخاب نکنید و در ایام کاری این تور را خریداری کنید.

تور هوایی ارمنستان

اگر به دنبال سفر هوایی به کشور ارمنستان هستید باید به نوید به شما داد که از شهرهای مختلفی در ایران به کشور ارمنستان سفر هوایی داریم و شما به راحتی میتوانید از پنج شهر بزرگ ایران تور هوایی ارمنستان را خریداری نمایید. که در ادامه همین مطلب راجب این شهرها توضیحات لازم ارائه خواهیم داد. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که قیمت تور هوایی ارمنستان بین شهرها متفاوت دارد و در هنگام خرید حتما به این نکته توجه لازم داشته باشید.

قیمت تورهای ارمنستان زمینی به عوامل زیادی بستگی دارد که در اینجا چند تا از عواملی که تاثیر بسیار زیادی رو قیمت تور ارمنستان میگذارد را توضیح میدهیم قیمت تور زمینی ارمنستان به این آیتم های بستگی دارد که عبارتند از :

  1. تاریخ سفر
  2. نوع و مدل اتوبوس
  3. تعداد افراد
  4. مسیر حرکت
  5. هتل محل اقامت
  6. خدمات مورد نظر

همه این عوامل دقیقا بر روی قیمت تور ارمنستان تاثیرگذار است اگر شما تاریخ سفر شما مربوط به زمستان باشد قطعا به خاطر سرما قیمت ها بسیار کمتر از تابستان خواهد بود. پس این گزینه یکی از اولین و مهمترین موردها در قیمت تور ارمنستان بود. دومی گزینه نوع و مدل اتوبوس است شما میتوانید با اتوبوس معمولی 40 نفر و یا اتوبوس ویژه 25 نفره سفر کنید و قیمت ها نقریبا میشه گفت نصف هم خواهد بود این هم در قیمت تور ارمنستان بی تاثیر نیست.

تور زمینی ارمنستان

همانطور که مطلع هستید کشور ارمنستان با ایران هم مرز است به همین دلیل برای رونق گردشگری بین دو کشور تور زمینی ارمنستان برقرار شده است دلیل دیگری که میتوان گفت این است که تورهای زمینی ارمنستان نسبت به تورهای هوایی قیمت بسیاری کمتری دارد به طوری که میتوان گفت 50درصد تفاوت قیمت خواهد بود. تور زمینی ارمنستان با اتوبوس های مدل جدید ویژه ( VIP )  25 نفره صورت میگیرد. در ایران تور زمینی ارمنستان در شهرهای مختلفی برگزار میشود که در زیر سعی میکنیم تعدادی از این تورها را نام ببریم ناگفته نماند که این تورهای در مقطع زمانی خاصی برگزار می شود که بیشتر در ایام نوروز و گاها تابستان هم می باشد این شهرها عبارتند از :

تور زمینی ارمنستان از جلفا از مرز بازرگان امکان پذیر است. مزیتی که از تور ارمنستان شاید نسبت به خیلی از تورهای زمینی ارمنستان دیگر شهرها دارد این است که به مرز بازرگان نسبتا نزدیکتر از شهرهای مثل تهران یا اصفهان و… است. و همین امر باعث شده است که این تور از نظر اقتصادی بسیار بصرفه تر از تورهای دیگر باشد. تور زمینی ارمنستان از شهر جلفا تا ایروان حدودا میشه گفت 11 ساعت خواهد بود.

اگر شما در شهر رشت هستید و می خواهید از تور زمینی ارمنستان از رشت استفاده کنید براحتی میتوانید این تور زمینی را خریداری نمایید شهر رشت هم از نظر جغرافیایی در موقعیت بسیار خوبی برخوردار است. چون شهر رشت به مرز آستارا بسیار نزدیک است و عزیزانی که تور زمینی ارمنستان از رشت را تهیه میکنند از این مسیر میتوانند عبور کنند حدود فاصله زمانی از شهر رست تا ایروان نزیدک به 15 ساعت است.

تا الان تور زمینی ارمنستان از اصفهان مورد توجه عموم مردم قرار نگرفته است و هموطنان اصفهانی معمولا برای سفر به کشور ارمنستان از تورهای تهران استفاده میکنند اما طی ماههای اخیر شاهد این روند هستیم که تور زمینی ارمنستان در بین مردم اصفهان در حال رونق گرفتن است. اگر شما عزیزان تور زمینی ارمنستان از شهر اصفهان را تهیه کنید طی 20 ساعت رانندگی به راحتی از طریق مرز آستارا وارد کشور ارمنستان شوید.

تور زمینی ارمنستان از تبریز همواره مورد استقبال هموطنان ما در شهر تبریز بوده است دلایل مختلفی برای این مورد وجود دارد که از جمله آنها یکی نزدیکی این کشور با شهر تبریز است و دوم هزینه بسیار پایین تر نسبت به تورهای دیگر البته به شرطی که از تور زمینی ارمنستان از تبریز استفاده نمایید همین دو مورد مهم باعث میشود که هزینه های شما در تور زمینی ارمنستان از تبریز بسیار کم شود و شما زمان بیشتری در این کشور به سر ببرید در مسیر زمینی به ارمنستان حدودا 10 ساعت فاصله بین ایروان تا تبریز وجود دارد.

تور زمینی ارمنستان از تهران یکی از شلوغترین و پرطرفدارترین تورهای زمینی ارمنستان در ایران به شمار میرود که دلایل این مورد را میتوان این چنین شمرد که همیشه در طول روز تور زمینی ارمنستان از تهران برقرار است و در ساعات کاملا مختلف و با سلیقه های متفاوت و دیگر تفاوت ان این است که تور زمینی ارمنستان دیگر شهرها همیشه قابل اجرا نمی باشد و برخی مسافرها مجبور هستند تور زمینی ارمنستان از تهران را انتخاب کنند. اگر شما در شهرهای همچون تبریز یا ارومیه و یا شهرهای غربی کشور هستید اصلا نگران نباشید چرا که با هماهنگی های لازم بدون اینکه به تهران مراجعه نمایید میتوانید تور زمینی ارمنستان از تهران را خریداری و با هماهنگی که با راننده صورت میگیرد شما در بین مسیر به اتوبوس محلق شوید.

تور زمینی ارمنستان از شیراز میتواند به شکل انجام شود شکل اول این است که شما با هواپیما یا اتوبوس و با ماشین شخص به تهران مراجعه کنید و از طریق تور زمینی ارمنستان به این کشور سفر کنید شکل دوم این است که شما دقیقا با خرید تور زمینی ارمنستان از شیراز مستقیم از شیراز به ارمنستان سفر خواهید کرد اتوبوس های که برای این تور مشخص شده اند اتوبوس های ویژه 25 نفره است که از ترمینال کاراندیش و یا امیرکبیر حرکت خواهند کرد تور زمینی ارمنستان از شیراز حدودا 26 ساعت زمان میبرد این زمان تا ایروان خواهد بود و شما از مسیرهای همچون اصفهان، ساوه، قزوین و… عبور خواهید کرد.

تور زمینی ارمنستان از ارومیه مثل برخی دیگر تورها بسیار به صرفه است به طوری که شما با نصف قیمت میتوانید به این کشور سفر کنید و از دیگر مزیت های این تور میتوان گفت که هزینه کمتر، استراحت بیشتر، نزدیکتر بودن و دیگر عوامل . اگر شما ساکن شهر ارومیه و یا اطراف این شهر هستید پیشنهاد میکنیم که از تور زمینی ارمنستان حتما نهایت استفاده را داشته باشید که یک تجربه اذت بخش برای شما خواهد بود. اگر در مورد این تور سوالی دارید میتوانید با کارشناسان سفریتو تماس بگیرید تا همکاران ما شما را کاملا و دقیق راهنمایی کنند.

تور زمینی ارمنستان از کرج یکی دیگر از پیشنهادهای تور مجموعه سفریتو به شما عزیزان می باشد شما اگر در شهر کرج ساکن هستید میتوانید از تورهای تهران و یا کرج برای سفر به کشور ارمنستان استفاده کنید از نظر قیمت تور هم میتوان گفت تفاوتی نخواهد داشت و همچنین کیفیت اتوبوس ها باهم برابر می باشد.تور زمینی ارمنستان کرج به خاطر هزینه پایین آن یکی از محبوب ترین تورهای زمینی است. که پیشنهاد میکنیم از این تور استفاده کنید.

هموطنان خوب ما در اهواز طی چندین سال اخیر جزء بهترین گردشگران برای سفر به ارمنستان هستند و به دلایل آب و هوای اهواز بیشتر سفرعای که توسط هوطنان اهوازی به کشور ارمنستان صورت میگیرد در تابستان است چرا که در این فصل استان خوزستان به دلیل گرما زیاد و تعطیلات این فصل را برای سفر انتخاب کرده اند و هر ساله بسیاری گردشگر از راه زمینی و هوایی به کشور ارمنستان سفر میکنند. اما به دلیل قیمت مناسب تور زمینی ارمنستان از اهواز بسیار مورد توجه قرار گرفته است و دارای استقبال بسیاری می باشد.

همانطور که مطلع هستید شهر همدان در غرب کشور ایران قرار دارد و از نظر زمانی حدود 16 ساعت فاصله وجود دارد از آنجایی که کشور ارمنستان هم در شمال غرب واقع شده است این به نوبه خود یکی از مهمترین دلایلی است که هموطنان همدانی ما قصد سفر به این کشور زیبا را دارند البته ناگقته نماند وجود آژانس مسافرتی که در زمینه ارمسنتان تخصص لازم را دارند هم یکی از دلایل مهم است.

تور زمینی ارمنستان از همدان از شهرهای همچون زنجان و آذربایجان شرقی خواهد گذشت و این هم یکی از مواردی هستش که میتوان نام برد که همیشه تورهای زمینی ارمنستان دارای مسافرین بسیاری است و هموطنان میتوانند از شهرهای مختلفی این تور را خریداری کنند.

تور هوایی ارمنستان

گذشته از اینکه شما میتوانید با تور ارمنستان زمینی به این کشور سفر کنید از طریق تور ارمنستان هوایی هم امکان مسافرت شما وجود دارد در مسیر هوایی پرواز مستقیم ایران به ارمنستان وجود دارد و اگر هم نخواهید از تور ارمنستان هوایی ایران استفاده کنید از مسیر ترکیه هم میشود اقدام کرد که این کار را اصلا پیشنهاد نمیکنیم چرا که هم هزینه زیادی برای شما خواهد داشت و هم زمان زیادی از دست خواهد رفت در تور هوایی ارمنستان که توسط اژانس های بسیاری در تهران و دیگر شهرها برگزار میشود تفاوت قیمت را میتوان دید چرا که هر آژانسی با توجه به خدماتی که ارائه میدهد قیمتی را اعلام میکند اما پیشنهاد م ا به شما این است که قیمت تور هوایی ارمنستان را از سفریتو جویا شوید.

تور نوروز ارمنستان

به رسم هر سالانه در کشور ما بسیاری از هموطنان در ایام بهار که مصادف با تعطیلات نوروزی است به این کشور سفر میکنند. و از جاذبه های این کشور زیبا لذت میبرند اگر شما قصد دارید تور نوروز ارمنستان را تهیه کنید به شما پیشنهاد میشود که از پکیج های سایت سفریتو در این زمینه حتما دیدن نمایید چرا با پیشنهاداتی که در این پکیج های داده شده قطعا از سفر خود لذت بیشتری خواهید برد.

تور نوروز ارمنستان به دو شکل در ایران اجرا میشود شکل اول تور زمینی ارمنستان نوروز است و شکل دوم تور هوایی نوروز که شما عزیزان از هر دو طریق میتوانید این استفاده را ببرید تفاوت های که در بین این دو تور وجود دارد در مسیر رفتن و هزینه ها می باشد. اگر میخواید که تور نوروز ارمنستان شما ارزان باشد از تور زمینی نوروز استفاده نمایید و اگر در تور نوروز هزینه مطرح نیست پس بهتر است که تور هوایی نوروز را تهیه نمایید.

تور ارزان ارمنستان

ارزانترین سفر به ارمنستان در فصول خاصی اتفاق می افتد . برای تجربه این نوع از سفر به ارمنستان باید این فصول را بشناسید و از طریق آژانس های گردشگری اقدام کنید . فصول سردسیر می تواند فرصت مناسبی برای تجربه ارزانترین سفر به ارمنستان باشد. دلیل اینکه تور ارمنستان ارزان است اینست که سرمای آنجا به روحیه خیلی ها سازگار نیست البته باید گفت که برخی افراد هم با این هوای سرد بسیار خوشگذران هستند. تور ارزان ارمنستان بیشتر مناسب افرادی است که قصد دارند که برای اسکی به این کشور سفر کنند و معمولا از نظر هزینه ها خیلی به صرفه تر خواهد بود قیمت تورهای ارمنستان ارزان در واقع حدود نصف قیمت تور در تابستان است.

بهترین زمان سفر با تور ارمنستان

آب و هوای کشور ارمنستان از نوع قاره ای است. تابستان های ارمنستان دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد و قالبا مسافرت به ارمنستان در بین ماه های ژوئن تا سپتامبر برگزار می شود. میانگین دمای این کشور 30 درجه سانتیگراد اعلام شده است. در مقابل زمستان های این کشور بسیار سرد و پر از بارش برف می باشدو حتی در بعضی نواحی وزش بادهای بسیار تند گزارش می شود. فصل پاییز در این کشور به نسبت فصل بهار بسیار طولانی می شود و اما برچشم به هم زدنی فصل بهار می گذرد. فصل پاییز فرصت خوبی برای سفر به کشور ارمنستان و استفاده از فرصت خوب برای گردش در ارمنستان می باشد زیرا که این کشور در این فصل بسیار رنگارنگ و زیباست.

اگر عاشق باران و یا برف هستید سفر به ارمنستان را در فصل زمستان رزرو کنید و اگر قصد عکاسی از این شکور زیبا را دارید و میخواهید طبیعت آن را با دوربین خود ثبت کنید در فصل پاییز به این کشور سفر کنید. فصل سرتاسر رنگ پاییز از آن فصل هایی است که بیننده قادر است طبیعتی بکر و زیبا را ببیند. فصل بهار کشور ارمنستان دلنواز  و مطلوب است فصل بهار ایده آل برای بازدید از جاذبه های بیشتری است.

بهترین زمان سفر با تور ارمنستان

تورهای ارمنستان در فصل های مختلف

احتمالا شما جزء افرادی هستید که برای سفرهای خود برنامه ریزی میکنید و دوست دارید نهایت لذت را از سفر خود ببرید. این کار شما قابل تحسین است و مجموعه ما در کنر شما خواهد بود تا نهایت لذت خود را از سفر به ارمنستان ببرید. به همین منظور ما برای مسافرین عزیز در فصل های مختلفی پکیج های را ارائه میدهیم که در جریان جزئیات کامل تور قرار بگیرید. در زیر ما لیست تورها براساس فصل های مختلف را ذکر کرده ایم که عبارتند از:

تور ارمنستان بهار

سفر به ارمنستان در بهار بین ایرانیان بسیار مورد توجه قرار میگیرد چرا که در همین فصل است که ایرانیان دارای تعطیلات بسیاری است و به راحتی میتوانند تورهای مورد نظر خود را خریداری کنند تور بهاری گذشته از داشتن تعطیلات بین ایرانیان دلایل دیگری هم دارد همچون اب و هوای بسیار لذت بخش که این فصل به خود اختصاص داده است. و البته ناگفته هم نماند قیمت تورهای فصل بهاری هم بسیار مناسب هستند و افرادی که قصد دارند گردش به ارمنستان در بهار را خریداری کنند میتوانند قیمت بسیار منصافنه ای پرداخت کنند.

تابستان

پاییز

زمستان

فرودگاه های کشور ارمنستان

فرودگاه بین المللی کشور ارمنستان یعنی فرودگاه ایروان از سه پایانه تشکیل شده که پایانه شماره یک آن قدیمی است . پایانه شماره دو دارای دو ساختمان جداگانه است که دارای برج کنترل بسیار بزرگی می باشد. پارکینگ فرودگاه در زیر پلی قرار دارد که در کنار طبقه خروجی قرار دارد. پروازهای ورودی و تمامی پروازهای این قسمت به پایانه شماره دو منتقل شده اند. کافه و رستورانی که در این قسمت بنا شده از معماری زیبا و دیدنی ساخته شده است که در سفر به ارمنستان میتوانید از ان ها دیدن کنید. لازم به ذکر است که این فرودگاه در فاصله 12 کیلومتری از شهر زیبای ایروان بنا شده است. جهت آمده و شد به این فرودگاه می توانید از تاکسی های مطمئن این فرودگاه استفاده کنید همچنین پروازهای معمولی و نیز چارترهای ایرانی تماما در این فرودگاه در مسافرت به ارمنستان انجام می گیرد.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی تور ارمنستان

صنعت توریست ارمنستان از منابع درآمد مهم کشورارمنستان بحساب می آید و نقش اساسی در اقتصاد این کشور ایفا می کند. در سال های پی در پی حضور توریست های خارجی به ارمنستان با استفاده از تور ارمنستان بیشتر شده است، گفتنی است  بیشتر گردشگران خارجی در ارمنستان، از کشورهای اطراف به آن سفر می ‌کنند.

کلیسای گغارت

یکی از جاذبه های کشور ارمنستان گغارت است که به معنای سرنیزه می باشد. این محل در فاصله 35 کیلومتری جنوب شرقی شهر ایروان می باشد. این بنای تاریخی در 2 دوره تاریخی گوناگون ساخته شده و دو بخش اصلی دارد در ابتدای قرن سیزدهم این ناحیه از املاک خصوصی دودمان زاکریان بوده است و این خانواده  از متمول ترین خاندان های صاحب نفوذ در کشور ارمنستان بوده اند که ساخت کلیسای بیرونی از دستاوردهای آنان است. گغارت نوعی نیزه بوده که از یک پایه چوبی که بر سر آن یک آهن تیز تخت قرار گرفته است  تشکیل شده اس. از این نیزه در زمان عیسی مسیح برای اطمینان از مرگ او استفاده شده است به همین سبب این نیزه برای مسیحیان مقدس است.

بنای یاد بود قتل عام ارامنه

این سازه تاریخی کشور ارمنستان به یاد شهدای سال 1915 بنا شد. این بنا در طی 2 سال ساخته شده است که دارای دو بخش است که یک قسمت آن از 2 ستون 44 متری به نشان از ارمنستان غربی و شرقی ابدیت و وحدت ارامنه می باشد ساخته شده و قسمت دوم از 12 ستون خمیده که نشانه ایلات ارمنستان غربی قتل عام  شده می باشد ساخته شده است.

در جوار این بنا موزه مستندات تاریخی و هنری وجود دارد که مرتبط به قتل عام سال 1915 میلادی است. دیوار بزرگ مستندات سنگی در قسمت چپ بنا می باشدکه بر روی آن نام ایالت ها و شهرهای کشور ارمنستان که در آن قتل عام مردم اتفاق افتاده است حک شده است . در ارمنستان فرصت بازدید از باغچه درختان کاج که هر یک از این درختان را یکی از شخصیت های متفاوت سیاسی و فرهنگی در هنگام تماشای این مجموعه کاشته شده است را می یابید.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی تور ارمنستان

مشهورترین مراکز خرید کشور ارمنستان

کشور ارمنستان به داشتن مدل های بزرگ و برندهای معتبر و مشهور دنیا شهره می باشد. سفر به ارمنستان فرصت خوبی برای بازدید از مراکز خرید این کشور می باشد. این کشور مدل ها و مد هاست.

مرکز خرید دالما گاردن

گروه تاشیر در ماه اکتبر سال 2012 مرکز خرید دالما گاردن را تاسیس کردند و به زودی به مرکز خرید بزرگی تبدیل شد. این مرکز خرید اولین مرکز تفریحی و خرید در اسن کشور بوده است و مساحتی در حدود 50000مترمربع دارد. فروشگاه ، رستوران و بخش های تفریحی این مرکز خرید را تشکیل می دهند. این مرکز تفریحی دومین مرکز فروشگاهی و تفریحی در ایروان است.

مرکز خرید دالما مجهز به 116 فروشگاه با نام برندهای متفاوت،‌ کافی‌شاپ‌ های گوناگون و فروشگاه موادغذایی، 18 رستوران بین المللی و کافه و 6 سالن سینما می باشد همینطور برترین مراکز جواهر و طلافروشی در این مرکز خرید وجود دارد. در ارمنستان می توانید از این مرکز تفریحی زیبا دیدن کنید.

مرکز خرید ایروان مال

در این تور از معروفترین مراکز خرید که می توانید از آن دیدن کنید مرکز خرید ایروان مال است. این مرکز خرید در سال 2014 ساخته شد که دقیقا مطابق معیارهای عمرانی اروپا ساخته شده است. این پروژه در طی 2 سال ساخته شد و سبک معماری آن متفاوت و منحصر به فرد می باشد

اسفند
لحظه آخری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *