سوئد یکی از امن ترین و زیبا ترین کشور های دنیاست و شهر گوتنبرگ دومین شهر بزرگ آن است. گردشگران زیادی از اکثر نقاط جهان برای دیدن این شهر تاریخی می روند. تاریخ و فرهنگ بسیار غنی شهر گوتنبرگ یکی از دلایل محبوبیت آن است. هزینه اقامت، غذا و حمل نقل در صورت عدم مدیریت صحیح در این شهر بسیار بالا خواهد رفت. اگر شما با تور به شهر گوتنبرگ مسافرت کنید دغدغه ی این امور را نخواهید داشت. با راهنمای سفر به گوتنبرگ همراه باشید.

راهنمای سفر به گوتنبرگ

گوتنبرگ یکی از شهر های کشور سوئد است که در کنار کاتگات واقع شده است. همچون از نظر جغرافیایی این کشور در ساحل غرب کشور سوئد قرار دارد. گوتنبرگ در گذشته قطب صنعتی سوئد بوده و یکی از پر تنوع ترین و مدرن ترین شهر های آن به شمار می رفت. همچنین شهر گوتنبرگ دارای 477 کیلومتر مربع مساحت است. با استناد به سرشماری هایی که در سال 2016 انجام شده است تعداد جمعیت گوتنبرگ حدود 572779 نفر است. در ضمن ناگفته نماند ساعت این شهر دو ساعت و نیم از تهران عقب تر است.

در راهنمای سفر به گوتنبرگ یکی از بزرگترین شهر های سوئد که جایگاه دوم را دارد گوتنبرگ نیز است و در قسمت جنوب غربی سوئد واقع شده است. این شهر عمده معروفیت خود را به خاطر جاذبه های گردشگری و بسیار زیبای خود دارد اما تاریخ و فرهنگ غنی نیز در شهر گوتنبرگ باعث محبوبیت هرچه بیشتر آن در میان گردشگران می شود. شما در اکثر نقاط این شهر می توانید موزه های بسیار زیبایی را پیدا کرده و از آن ها دیدن کنید. آرامش خاص این شهر باعث خواهد شد تا شما هیچ وقت از قدم زدن خسته نشوید.

شهر گوتنبرگ در داخل و اطراف شهر از فضای سبز پوشیده شده است و این باعث می شود تا دوچرخه سواری یکی از ورزش های محبوب برای رفتن به نقاط مختلف در این شهر باشد. زبان رسمی شهر گردشگری گوتنبرگ سوئدی است و واحد پول آن نیز کرون سوئد می باشد. این شهر زیبا دارای دو فرودگاه گوتنبرگ – لاندوتر و گوتنبرگ- ستی است. در ضمن شهر گوتنبرگ دارای غذاهای دریایی بسیار معروف و شناخته شده ای است و رستوران های بسیار زیادی در این شهر موفق به دریافت جایزه شده اند که این نشان دهنده ی طعم بسیار خوب غذا ها در این شهر است.

آب و هوای گوتنبرگ

برای سفر با راهنمای سفر به گوتنبرگ بهتر است از وضعیت آب و هوایی آن قبل از سفر اطلاع داشته باشید. گوتنبرگ سوئد شهری است که آب و هوای آن نسبتاً گرم و ملایم است. البته شهر گوتنبرگ شهری پر بارش است و معمولاً در اکثر ماه های سال حتی خشک ترین ماه ها نیز می توانید شاهد بارش باران باشید. به طور  میانگین دمای هوا در این شهر 7 درجه و همچنین میانگین بارش باران نیز حدود 772 میلی متر است.

بهترین زمان سفر به گوتنبرگ

بیشترین میزان گردشگر در شهر گوتنبرگ متعلق به ماه های ژوئن تا اوت است و در این ماه ها تعداد توریست ها به میزان چشم گیری افزایش پیدا می کند. یکی از دلایل زیاد بودن تعداد گردشگر ها در این ماه آب و هوای بسیار مطلوب شهر گوتنبرگ در این زمان ها است. دمای هوا در این ماه ها معمولاً بسیار معتدل است و به سختی از 22 درجه سانتی گراد بیشتر می شود. باید توجه داشته باشید که اگر در این فصل ها به شهر گوتنبرگ سفر کنید به دلیل زیاد بودن گردشگر ها هزینه های رزرو هتل، حمل و نقل، غذا و مواردی از این قبیل بالاتر از سایر ماه ها برای شما تمام می شود.

هزینه های سفر به گوتنبرگ

هزینه اقامت در شهر گوتنبرگ نیز مانند سایر شهر های سوئد نسبتاً بالا است. یک شب اقامت در هاستل ها حدود 250 کرون سوئد برای شما خرج خواهد داشت. 20 تا 50 کرون هم ممکن است برای سایر خرج های اقامت از شما دریافت شود. با این حال امکانات هاستل ها بسیار خوب است و بهتر است آن ها را از قبل رزرو کنید. هتل ها هزینه بسیار بالایی در شهر گوتنبرگ دارند و اقامت کردن در یک هتل دو تخته شبی حدود 700 تا 1250 کرون برای شما هزینه خواهد داشت.

همانند هتل ها رستوران ها نیز در شهر گوتنبرگ گران هستند و ممکن است یک غذای ساده در رستوران معمولی 200 کرون سوئد هزینه داشته باشد. البته بدون شک شما می توانید رستوران های ارزان تر تایلندی و خاورمیانه ای را پیدا کنید و هزینه غذای خود را به حدود 75 تا 95 برسانید. برای مدیریت هزینه های حمل و نقل بهتر است کارت های اعتباری اتوبوس و تراموا خریداری کنید. این وسایل نقلیه ارزان ترین وسایل نقلیه در سوئد می باشند. بلیط های یک روزه حدود 85 کرون و بلیط های سه روزه حدود 170 کرون خرج دارند.

اگر می خواهید هزینه های شما با راهنمای سفر به گوتنبرگ تا میزان چشم گیری کاهش پیدا کند، بهتر است برخی نکات را رعایت کنید. برای تهیه غذا، اگر خودتان آشپزی کنید هزینه های نسبتاً کمتری را متحمل خواهید شد. زیرا معمولاً هزینه غذا در رستوران های این شهر بسیار بالا است. اگر بتوانید در خانه ی اهالی شهر گوتنبرگ اقامت پیدا کرده و مهمان آن ها شوید هزینه ی بسیار زیاد اقامتتان را به میزان چشم گیری کاهش خواهید داد. آب های لوله کشی در شهر گوتنبرگ قابل آشامیدن است و اگر یک قمقمه یا بطری داشته باشید می توانید به جای پرداخت 30 کرون بابت اب آشامیدنی از اب لوله کشی ها استفاده کنید. سعی داشته باشید در خیابان های مشهور و توریستی غذا نخورید و اگر به اتوبوس دسترسی ندارید به جای تاکسی از سرویس های اشتراک خود رو استفاده کنید.

یکی از مهم ترین قسمت های سفر به شهر گوتنبرگ خرید کردن است. شما به راحتی می توانید در کنار جاذبه های گردشگری این شهر به مراکز خرید بسیار خوب آن همچون آرکادن مراجعه کنید. اگر چه اکثر موزه های این شهر رایگان هستند اما موزه هایی نیز وجود دارند که هزینه ی ورد به آن ها حدود 70 کرون است.

همان طور که می دانید سوئد یکی از امن ترین کشور های جهان است اما به هر حال در هر شهری دزد و خلاف کار پیدا می شود و بهتر است در سفر به گوتنبرگ مواظب وسایل خود باشید. دقت کنید که نوشیدن الکل در مکان های عمومی این شهر ممنوع است و در صورتی که شما را مست در خیابان ببینند دستگیر می شوید. همچنین لازم به ذکر است که هزینه های مربوط به درمان در این کشور بسیار پایین بوده و می توانید از امکانات درمانی با هزینه پایین بهره مند شوید.

جاذبه های گردشگری و تفریحی گوتنبرگ

شهر گوتنبرگ همان طور که در راهنمای سفر به گوتنبرگ گفته شد شهری بسیار دیدنی و توریستی است. منطقه‌ قدیمی Haga که در قسمت غربی گوتنبرگ واقع شده است و قدمت آن به قرن 17 مربوط می شود یکی از جاذبه های معروف شهر گوتنبرگ می باشد. شهر بازی بزرگ لیزبرگ، قلعه آلوسبورگ که از قلعه های تاریخی سوئد است، قلعه‌ Skansen Kronan، مجمع الجزایر جنوبی با انواع دهکده ها، سواحل دریایی و منظره های شگفت انگیز بسیار دیدنی و موزه‌ تاریخ طبیعی اشاره کرد.

موزه هنر

این موزه محل نگهداری آثار هنرمندان بسیار مشهور است، مجسمه‌ های فواره‌ ای به شکل پوزئیدون در این موزه وجود دارد. موقعیت مجسمه به شکلی است که گویی خیابان اصلی شهر را زیر نظرگرفته است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *