کشور هلند در شمال غربی اروپا واقع شده است. این کشور با آلمان، بلژیک و بریتانیا همسایه می باشد. این کشور زیبا به مساحت 40000 کیلومتر مربع بوده که کشوری کم ارتفاع می باشد و جمعیتی حدود 16،570،000 نفر را دارا می باشد. شهر آمستردام، بزرگ ترین شهر هلند بوده که علاوه بر این پایتخت این کشور هم می باشد. بعد از آمستردام، بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است. زبان رسمی کشور هلند، هلندی است. واحد پول کشور هلند یورو است. اقتصاد کشور هلند در وضعیت خوبی به سر می برد. دعوتنامه هلند برای شکا ارسال می شود.

دعوت نامه هلند

دعوتنامه هلند، نامه، مدرک و یا سندی است که شرکت و یا فردی از کشور هلند که می‌ تواند از آشنایان شما هم باشد برای شما به منظور کار، تحصیل، بازدید و یا تفریحی و گردشگری بفرستد. دعوت نامه هلند انواع گوناگونی دارد که عبارت‌ اند از دعوتنامه توریستی، دعوت نامه کاری، دعوتنامه خویشاوندی، دعوت نامه تجاری و دعوتنامه نمایشگاهی. لازم به ذکر است دریافت دعوتنامه هلند صرفاً به معنای جواز ورود فرد دعوت شده به کشور هلند نیست و دعوت نامه هلند امتیازی است که می‌ تواند روند صدور هر نوع ویزای کشور هلند را برای فرد متقاضی سرعت ببخشد. البته در صورتی که دیگر مدارک و شرایطی که توسط سفارت هلند اعلام می‌ شود فراهم آورده شود.

انواع دعوتنامه هلند

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوت نامه تجاری، دعوت نامه پزشکی جهت درمان، دعوت نامه کاری، دعوت نامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه هلند از نوع توریستی و خویشاوندی

دعوتنامه  خانوادگی می‌ تواند از طریق اقوام و نزدیکان شما و یا حتی دوستانتان برای شما ارسال شود. دعوتنامه توریستی هلند فقط به معنای مقاصد گردشگری و تفریح است و شما نمی‌ توانید از آن در جهت های کاری و یا غیره استفاده کنید. به کمک دعوتنامه ای که دریافت کرده اید صدور ویزای توریستی برای شما راحت تر می شود. حتماً قبل از سفر برای خود وقت سفارت هلند مشخص کنید که می‌ خواهید در چه بازه زمانی در این کشور باشید و بتوانید کارهای خود را در ایران سر و سامان دهید که بعد از بازگشتتان مشکلی وجود نداشته باشد.

دعوتنامه هلند از نوع کاری

برای دریافت ویزای کار هلند، ابتدا باید توسط ۱ شرکت معتبر هلندی که به نیروی کار نیاز دارد، دعوتنامه هلند از نوع کاری دریافت کنید، شرایط کار به این صورت است که شرکتی که در هلند که به کارمند نیاز دارد ابتدا در ۳ ماه آگهی برای کار در هلند انتشار می‌ دهد، اگر نتوانست نیروی مورد نیاز را فراهم کند، این آگهی را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتشر می‌ کند و اگر بازهم نتوانست به نتیجه مطلوب خود برسد، در آن زمان می‌ تواند نیروی کار را خارج از اتحادیه اروپا انتخاب کند.

شرکت هلندی که دعوتنامه هلند، برای فردی می‌ فرستد، ابتدا باید ضمانت مهاجری که وارد هلند می‌ شود را انجام دهد زیرا هرگونه کار غیر قانونی که توسط فرد دعوت شده انجام شود، برای شرکت و کسی که دعوتنامه هلند فرستاده، دردسر ایجاد می‌ کند و شرکت مراحل قانونی و حقوقی آن را طی کرده و ثابت کند، نیرویی که درخواست کرده، مناسب این کار است، فردی که برایش دعوتنامه فرستاده شده است باید دارای حداقل مدرک لیسانس باشد. دعوتنامه هلند برای کار به صورت الکترونیکی ارسال می‌ شود و شما پس از دریافت آن می‌ توانید اقدام به انجام کارهای دریافت ویزا از سفارت هلند نمایید. بعد از انجام کارها و استخدام، بعد از گذشت ۳ سال اقامت با مالیات، فرد می‌ تواند درخواست تابعیت هلند را انجام داده و برای همیشه به کارش در کشور هلند ادامه دهد.

دعوت نامه هلند از نوع نمایشگاهی

سالانه نمایشگاه های بسیاری در کشور هلند برگزار می شود متقاضیان شرکت در نمایشگاه ها می توانند با مسئولین نمایشگاه ارتباط برقرار کرده و از ایشان بخواهید که برای شان دعوتنامه بفرستند. اگر توانستید نظرشان را برای دریافت دعوتنامه هلند از نوع نمایشگاهی جلب کنید هزینه های مربوط به غرفه و غیره را پرداخت کنید و خود را برای اخذ ویزای نمایشگاهی هلند آماده کنید. فراموش نکنید که باید مهر و امضای قانونی و معتبر بر روی این دعوتنامه وجود داشته باشد و بعد از تأییدیه سفارت هلند و انجام مراحل قانونی، شرکت می‌ تواند در نمایشگاه، شرکت داشته باشد.

دعوتنامه هلند از نوع تجاری

کشور هلند یکی از کشورهای مهم در زمینه های اقتصادی و تجارت است، نرخ بیکاری در این کشور ۲ درصد اعلام شده و این نشان دهنده قدرت اقتصاد در این کشور است. دعوت نامه تجاری هلند می‌ تواند از طرف شرکت ها و ارگان های مختلف این کشور برای شما ارسال شود. در نظر داشته باشید این دعوت نامه فقط به منظور گرفتن ویزای تجاری است و برای بقیه ویزاها کاربرد ندارد. دعوتنامه ای که برای شما ارسال می‌ شود باید حتماً ثبت رسمی شده باشد. باید در دعوتنامه به طور دقیق اهداف سفر و مشخصات دعوت کننده ذکر شده باشد زیرا با این کار شرکت دعوت کننده می‌ پذیرد که تمامی مخارج و مکان اقامت را برای فردی که دعوت نامه ارسال شده فراهم آورد.

شرکتی که برای شما دعوتنامه ارسال می کند، باید در کشور هلند به ثبت رسمی رسیده باشد و دعوتنامه خود را از این کشور به شما ارسال کند. این دعوتنامه می‌ تواند با مقاصد بستن قرارداد، شرکت در همایش تجاری و یا غیره باشد. معمولاً این دعوت نامه هم به صورت ایمیل فرستاده می‌ شود و باید دارای اطلاعات و توضیحات کامل درباره چگونگی سفر، زمان و محل اقامت شما، مشخصات دقیق شرکت دعوت کننده، مشخصات دقیق فرد دعوت شونده و همچنین مهر و امضای شرکت باشد.

دعوت نامه هلند از نوع تحصیلی

از دیگر دعوت نامه های هلند می توان به دعوت نامه تحصیلی هلند اشاره کرد. دانشجویانی که به دنبال دعوتنامه تحصیلی هلند هستند باید برای دانشگاهی که مد نظرشان است مدارک شان را ارسال کنند و منتظر بمانند که بعد از بررسی مدارک اگر مورد تایید قرار بگیرند دعوت نامه تحصیلی برای آنها فرستاده می شود. بعد از آن شما می‌ توانید با در دست داشتن دعوت نامه تحصیلی هلند به سفارت آن در تهران مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز خود را ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه هلند

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه هلند را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه هلند، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به هلند که نوع دعوت نامه هلند را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور هلند در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *